Venin

Competitie tir dinamic - PAPER KILLER 5 -

Recommended Posts

afispaperkiller5.jpg

De data asta am pregatit ceva nou , credem noi Probele nu se mai desfasoara individual , ci in paralel cite 2 oameni . Se poate participa ca si independent , dar ca si echipa !Se va face un clasament si pe echipe dupa 3 editii ! A....se foloesc amble sisteme de angajare ( pusca+pistol ) Aaaa.. o sa fie si premii in bani pe linga cele oferite de sponsori !

Inscrierile direc aici , cu mentiunea Independent sau echipa din care face parte . Sa explic babeste : daca faci parte din TNT si esti singur nu contezi ca echipa decit daca mai este cel putin 1 membru de la tine din echipa care sa participe .

Taxa 50 ron.

Pentru alte intrebari folositi topicul anterior , acesta sa ramina doar pentru inscrieri.

Dupa ce vb in echipa vin cu un raspuns, in afara de mine evident!!!

eu vin sigur. sa vad daca mai conving pe cineva din echipa.

LISTA INSCRISI:

1. Kit

2. 2Dor

3. Mihai Grosan

4. Ave

5. lx5fq

6. Boldeanu

7. mau2011

8. Dimitrie

9. Redcode

10. Razvan - offgame

11. Archangel01

12. Lin Kata

Edited by Guest

Prezent pe 3 martie, independent deocamdata. Daca mai gasesc pe cineva din Br-Gl, poate facem o echipa. Ma bucur ca este duminica si pot veni.

Regulament Paper Killer 5

Regulament de participare:

Drept de participare: - cetateni romani sau straini cu varsta peste 18 ani care detin si stiu sa foloseasca replici de airsoft

Data desfasurarii concursului: duminica 3 martie 2013

Inscrierea in concurs se face pe forum si la fata locului.

- ora de intalnire 9.00am la sala de sport din cadrul complexului Agronomiei;

- sedinta tehnica 9.15 am;

- ora de start: 9.30 am;

- durata - in functie de numarul participantilor si evolutia acestora (maxim 8 ore);

- echipament necesar - ochelari protectie, pistol airsoft blow-back (gaz sau CO2), 2 incarcatoare, centura, holster, port incarcatoare, pusca AEG sau GBB, se accepta si incarcatoare hi-capa, bile, gaz, apa, mancare, etc.

- tinuta – dupa cum vrea fiecare, se accepta si full gear;

- taxa participare: 50 ron.

Obiectiv:

- concurentii angajeaza un numar de tinte, in timpul cel mai scurt (se cronometreaza evolutia), cu maxima eficienta.Tintele sunt de tip popper metalice, tinte carton si pahare plastic. Probele presupun deplasarea concurentului spre zona de tinte sau trageri din punct fix.

Desfasurare:

-vor fi 5 stagii: 2 stagii de pistol, doua de pusca si unul mixt;

-la final shoot-off.

Sistem de punctare:

Atingerea tintei carton in zona A - 5 puncte, atingerea in zona B - 3 puncte (tinta carton va fi angajata de fiecare data de doua ori - double tap)

Doborarea poperului metalic iti va aduce 5 puncte.

Modul de calcul: scorul unui concurent este calculat adunand punctaj obtinut din numarul de lovituri, minus penalizarile, impartit la timpul total.

puncte / timp = punctaj traseu (ex.: 40 /3.75= 10.66pct)

Nota: Toate rezultatele obtinute de concurenti sunt cumulative.

Penalizari procedurale:

- Nerespectarea indrumarilor arbitrului principal pe aliniamentul de tragere (inainte si dupa efectuarea traseului) - penalizare 10 puncte!

- Lovitura in tinte “interzise” = penalizare 5 puncte/foc;

- Start “furat” (plecarea inaintea semnalului sonor) – 10 puncte penalizare si resetarea parcursului pentru un nou start;

- Indreptarea pistolului inspre zona public - penalizare 10 puncte;

- Nerespectarea traseului conform indicatiilor primite - penalizare 10 puncte;

- Alte penalitati stabilite de catre organizator si aplicate de catre arbitrul principal : se vor comunica (daca este cazul) la sedinta tehnica, inaintea fiecarei probe;

- Este interzisa cu desavarsire manevrarea, sistemelor de angajare in afara zonei special amenajate sau a desfasurarii probei sportive;

- Este interzisa parasirea zonelor special amenajate pentru concurenti, in vederea evitarii posibilelor accidente pe parcursul desfasurarii evenimentului;

- Este interzisa consumarea bauturilor alcoolice sau a drogurilor in timpul desfasurarii competitie.

Premierea:

- cel mai mare punctaj cumulate, in urma celor 5 stagii, il va desemna pe castigator;

- shoot-off se va premia separat in bani (10% din valoarea taxei de participare)

Va asteptam!

PS: voi publica zilele astea un stagiu de pusca si stagiul de mixt cu descrierea aferenta.

care va fi sistemul cu echipele? vor si probe single si probe pe echipe? sau cum?

Razvan - SRA inscris OFF CHALLENGE daca permiteti acest lucru. Multumesc dragilor. Se poate sa-mi confirmati in aceste zile ?

Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA

@Kit - Pentru echipe, daca sunt mai multi participanti din aceiasi echipa, se va face un clasament separat.

Acum nu este cazul!

@Razvan - da!

Hai ca mai e o saptamana pana la concurs..ma mananca dejtele

Ceva stagii? macar un teaser..ceva?

Hei, Iuri ! Vad ca n-ai mai updatat lista aia si plange lumea dupa concurenti. Am scris in celalalt tread (nu inteleg de ce ati deschis doua) ca vin si eu. Sau prezenta mea se subintelegea , oricum ?!

Aia e lista neupdatata..sa nu te puna M sa nu vii

Si cum vii adu si taurusul sa il pipaie si je. multam in avans

Esti de baza...aaaaa de podium.

pai tu erai bifat de mult ca esti in.

eu ma refeream la lume noua. spre exemplu, un Paulica (pacostea) care spunea despre mine ca nu m-a vazut la CSC.

Nu se va trage cu binom, se va trage in paralel cu un alt competitor (pentru un plus de adrenalina)!

copiat, ms iuri. S-a postat vreun traseu tipic/generic pe undeva? Sa ne facem o idee la ce sa ne asteptam si sa incorporam in antrenament elementele respective, mai ales pt cei care nu au mai participat la pk, ca mine de ex.

Adica vineri gen

Dupa mine..factorul surpriza face totii banii, daca le aratati e ok,

daca nu, iar e ok

Sistemele sa functioneze si in rest..la cat mai multa distractie.

Credeam ca spiritul de echipa v-a fi mult mai pronuntat , chiar speram la o competitie intre echipe.