Sign in to follow this  
Sfarc

Alte junk-uri

Recommended Posts

salu sunt din constanta si cu dezamagire vreau sa va aduc la cunostinta ca persoana care se da drept jucator de airsoft pe numele de IN VARZTA DE 15-16 ANI in urma unui anunt postat pe site MERCADOR cu un mp5 de vanzare sau schimb cu alta arma am decis in urma a mai multe sms si discuti sa facem schimb VA ADUC LA CUNOSTINTA CA ESTE UN IMPOSTOR CARE A INCALCAT O LEGE ACEEA DE INSELACIUNE MIA TRIMIS PRI FAN CURIER UN FIER DE CALCAT SI EU URMA SA II TRIMIT UN SNIPER COMPLET VA ROG DACA DATI DE EL SA MA ANUNTATI

CU STIMA TRAIAN USER SFARC NR TEL

PS:CE ESTE MAI GRAV ESTE CA AM DISCUTAT CU ELNDEFATA CU ANGAJATI FAN CURIER SI MIA SPUS CA DOAR NU MA ASTEPTAM SA 8IMI TRIMITA ADEVARATUL PRODUS

ca tot nu ti-a raspuns nimeni: si ce treaba avem noi cu mercador okazii si altele de genu? putea sa spuna ca-i si papa, daca tu l-ai crezut e cam problema ta

Amice, nu-i ok sa pui nume in public la minori, chiar daca au facut o prostie. Numele le dai la politie, cand faci plangere, nu aici. Daca vede cineva care-l cunoaste ii poate fute viitorul pentru, poate, un delict minor, facut o singura data in viata, nu ai de unde sa stii. Nu zic ca i-as tine partea, dar pune-te in pozitia lui taica-su.

Am incercat si eu sa-i explic domnului Sfârc ca pe tot forumul asta nu recomanda nimeni achizitii sau schimburi cum a facut el, si e printre putinii care au facut greseala asta, si s-au fript.

Intentia lui e relativ onorabila, problematici sunt nervii pe care si-i varsa aici.

La urma urmei din cate inteleg dl Sfârc are un fier de calcat in plus si n-a pierdut nimic.

Cel mult celalalt poate fi acuzat de tentativa de frauda, dar nici asta nu are mari sanse pentru ca a avut posibilitatea de a desface pachetul inainte sa trimita la schimb.

Daca a fost tentativa de inselaciune, nici ala n-a fost prea destept.

Concluzia este: nu faceti schimburi cu persoane necunoscute, si nu cumparati de la necunoscuti prin intermediul site-urilor gen mercador, okazii, etc. Sunt mari sanse sa va luati teapa si sa nu mai dati de impricinat.

Astea fiind zise, eu nu-mi mai omor neuronii pe tema asta.

PS: dl. Sfârc, vezi in ce topicuri mai postezi treburi de-astea, sunt in mod special sensibil la cele dedicate gesturilor umanitare (pe care deja te-ai dat in off-topic) si la cel cu R.I.P.

Si vezi ca undeva in semnatura trebuie sa-ti scrii nick-ul vechi, traian.

Ce pacat ca numai akuma am ajuns sa citesc in sectiunea Junk am patit si eu asa . trebuie depus planegere sa tot umbli nu prea merita itit rapeste timpul . eu miam dat seama cu greu si am oprit coletul in ultimul moment asa ca am pierdut niste bani la transport ,

dar nervii acelea nu merita . Aveti grija