Luca Gabriel

Calendar Scoala Romaneasca de Airsoft - 2013

Recommended Posts

Scoala Romaneasca de Airsoft a pregatit module noi si personalizate in pregatirea individuala si in echipa pentru comunitatea romaneasca de airsoft. Spatiile de antrenament care vor fi folosite sunt cat se poate apropiate de realitatea jocului, iar cu aceasta ocazie vom folosi tintele marca SRA, atat fixe cat si mobile.

Dorim sa aducem in continuare aport acestei comunitati prin a va transmite, asa cum v-am obisnuit, toate cunostintele teoretice si practice pe care le detinem. A juca la un nivel mai profi, cu o disciplina mai accentuata, cu tehnici avansate si o manipulare corecta a sistemelor de angajare, o sa realizati ca poate fi mai ok din toate punctele de vedere.

Calendarul Scoala Romaneasca de Airsoft pentru anul 2013 arata in felul urmator:

23 - 24.02.2013 - Curs Sistem Principal si Secundar de angajare (Advance)

16 - 17.03.2013 - Curs URBAN Tactics (Advance)

23 - 24.03.2013 - Curs BASIC - Ambele sisteme de angajare ( curs privat )

30 - 31.03.2013 - Curs Sistem Principal si Secundar de angajare (Basic) - privat (zona Harghita)

13.04.2013 - Training Privat - ( ARENA SRA )

27.04.2013 - CSC editia I ( poligonul CTS Tunari - Joita )

12.05.2013 - CSC Training ( ARENA )

18.05.2013 - CSC Editia II (poligonul Joita)

25.05.2013 - CSC Training ( ARENA )

15 - 16.06.2013 - CSC Editia III (poligonul Joita)

28 - 30.06.2013 - Rough Terrain Training - ambele sisteme de angajare (zona Cheile Rasnoavei ambele sisteme de angajare + campare + situatii tactice in echipa pe timp de zi si seara + escaladare cu echipament profi + instructor alpinism)

13 - 14.07.2013 - CSC Editia IV (poligonul Joita)

27 - 28.07.2013 - Strike Force Competition Editia II by ACVILA si SRA

10 - 11.08.2013 - CSC Editia V (poligonul Joita)

24 - 25.08.2013 - Strike Force Competition Editia III by ACVILA si SRA

14 - 15.09.2013 - CSC Editia VI (poligonul Joita)

28 - 29.09.2013 - Strike Force Competition Editia IV by ACVILA si SRA

05 - 06.10.2013 - URBAN & CQB Tactics Team (ambele sisteme de angajare)

In functie de conditiile meteo si disponibilitatea membrilor SRA, aceste date se pot modifica.

Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA

Edited by Guest

Salutari, si La multi ani.

2 sugestii:

1.Calendarul pe 2013 ar trebui facut sticky

2.Ar trebui pus in dreptul fiecarui curs link-ul catre pagina voastra cu detaliile pentru participare.

Nu de alta dar e mai simplu decat sa cautam prin topicurile vechi. Cazul meu, voiam sa stiu cerintele de participare si echipament minim pentru Februarie.

Multumesc si spor!

eu astept cu nerabdare sa vad calendarul competitional.

Antrenamentele SRA ar trebuii sa fie un must pentru fiecare echipa de airsoft care vrea sa atinga un anumit nivel de pregatire si profesionalism, indiferent cat de buni sunteti va garantez ca veti avea ce sa invatati de la Razvan si compania...

stress: da' nu vă oprește nimeni să vă adunați vreo 15-20 de oameni și la Timișoara și să-i invitați pe băieți să vă țină un antrenament...

Antrenamentele SRA ar trebuii sa fie un must pentru fiecare echipa de airsoft care vrea sa atinga un anumit nivel de pregatire si profesionalism, indiferent cat de buni sunteti va garantez ca veti avea ce sa invatati de la Razvan si compania...

+100

Abia astept sa reincep antrenamentele!

...ca sa te uiti in el ca matza, ca nu te-am vazut sa participi (inca)

Vom finaliza cat de curand detaliile. Din pacate, cel putin deocamdata, suntem destul de ocupati castigandu-ne painea astfel incat facem ce putem printre picaturi. Din fericire, asa cum am dovedit anul trecut, in cele din urma iese bine

Edited by Guest

Vom finaliza cat de curand detaliile. Din pacate, cel putin deocamdata, suntem destul de ocupati castigandu-ne painea astfel incat facem ce putem printre picaturi. Din fericire, asa cum am dovedit anul trecut, in cele din urma iese bine

Putem sa ajutam cu ceva?

...ca sa te uiti in el ca matza, ca nu te-am vazut sa participi (inca)

nu m-ai vazut participand la CSC, cum nici eu nu te-am vazut participand la Paper Killer.

deci suntem chit.

Bă io ma duc să-mi iau popcorn. Să-mi ajungă și la PK, și la CSC...

La cafturile voastre da. După aia puteți încerca să concurați pentru locul 2...

E pensionat doar temp orar. Își revine el, nu-ți fă griji.

Până la urmă cineva trebuie să ne și provoace ca să ne forțăm propriile limite, nu?

@GxG: haidi bre mai repede cu recuperarea aia!!!

SRA te rugam sa ne dai un calendar concret macar pe luna februarie!

Multumim anticipat!

M.G a punctat foarte bine!! trebuie sa stim programul,sa ne facem calcule cand sa plecam s au nu din Bucuresti oricum o idee foarte buna asteptam cu interes.

Dragilor...antrenamentele se tin si la cerere in orice zona a tarii......si poate avea statut confidential penteu ca fiecare echipa doreste altceva. So dragilor, saptamana viitoare Paul o sa se ocupe de postarea calendarului in amanunt ai inclusiv cu formular de inscriere. Calendarul competitional CSC si STRIKE FORCE, cel din urma in colaborare cu CSA ACVILA, va fi pus la dispozitie de asemenea in cursul saptamanii viitoare.

Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA

Primul post a fost editat si reflecta programarea evenimentelor programate de SRA pentru anul 2013.

...

Calendarul Scoala Romaneasca de Airsoft pentru anul 2013 arata in felul urmator:

> 27 - 28.04.2013 - Strike Force Competition Editia I by ACVILA si SRA (ambele sisteme de angajare)

vezi ca acvilele-s la border war in perioada aia

Guest
This topic is now closed to further replies.