Sign in to follow this  
tunari.ro

TacticalChallenge - 13.10.2012

Recommended Posts

8038635989

Data: 13.10.2012

Sponsori: Shooters Association, CTS Tunari & More (negocieri cu alti parteneri)

Formatul cunoscut (Multi-gun), sportivitate si profesionalism.

Stagii cu dificultate redusa-medie, echipament minimal (as real).

Detalii: 0747 326 022 sau http://shootersassociation.ro/?page_id=166

Prezent la event si sigur cativa concurenti CSC by SRA care manipuleaza profi sistemele de angajare.

De-abia astept sa ma revad cu oameni pe care nu i-am mai vazut de ceva vreme.

Until next time, keep training !!!

Razvan

Seara buna!

M-am uitat peste link-ul cu descrierea si conditiile competitiei si oscilez intre a indrazni sa particip sau nu.

@ Razvan

Am incredere ca-mi poti spune daca e cazul sa mai astept si sa mai consum bile....

Cu shotgun-ul nu am mai tras din 2008-2009, nu ca pe pistol as fi vre-o chestie.

Ma tenteaza foarte mult experienta castigata in urma participarii.

Numai bine,

Lucian.

As veni si eu... sa vad cum stau cu finantele.

Mai interesant e insa daca oi putea sa pun aparatu' pe trepied in firing range si sa fac ceva poze ca la CSC4

Cilu...pentru a putea castiga incredere, exprienta in astfel de competitii...pentru a incepe sa stapanesti manipularea sistemelor de angajare, trebuie sa faci acest pas. Orice are un inceput...si civilii care au dreptul legal ACUM sa traga in poligoane trebuie sa vina usor usor din spate sa poata capata experienta. Daca ai posibilitatea, VINO si ai primul contact cu astfel de competitii. Indiferent de sfaturile FARA NUMAR ale diverselor persoane, eu iti sugerez sa vii, sa fi atent la ce trebuie sa faci pe trasee, sa tii cont de regulile de siguranta in primul rand, sa tragi de tine pentru a putea finaliza fiecare stagiu fara probleme.

Te astept Cilu.

PS: Tommy, o zona in care sa faci ea poze, sa filmezi in timpul stagiilor vom gasi la poligon...nu-i bai. Aceleasi ganduri ca si lui Cilu...sper sa te vad acolo...Mai asteptam si alti participanti din editiile CSC pentru a demonstra profesionistilor ca ati dobandit cunostinte practice, ca le-ati transformat in automatisme...si ca veniti dn urma

Razvan - SRA

Catalin...nu este vorba de aceasta...iar double tap nu este obligatoriu sa il faci asa cum v-am invatat...Nu va cere nimeni sa faceti asa...Vino la training cu o saptamana inainte si o sa avem ce face...

Razvan

O.K.!

Cred ca am sa reusesc sa ajung la concurs. Ma duc sa ma caut in "pusculita".

Intr-unul din astea dpua week-end-uri va trebui sa ajung la tara. Asa ca daca ma hotarasc sa vin la concurs , nu mai am cum sa vin la training si vice-versa.

...Tu vino la concurs in primul rand...Avem timp sa ne vedem sa mai punem la punct cateva elemente de manipulare, siguranta, rapiditate si memorare stagii...

Razvan

Pe un alt topic, va spuneam ca in opinia mea, printre participantii la CSA by SRA sunt persoane care au invatat sa manuiasca in siguranta armele de tir.Este o realitate si tot respectul pentru cei implicati in acest proces de formare, deloc usor.

Experienta - un simplu cuvant care de fapt insumeaza atat de multe lucruri, nu poate fi dobandita decat daca munciti la antrenamente intensiv si participati efectiv in competitie. Spiritul TacticalChallenge este primordial educativ iar dumneavoastra sunteti oricand bineveniti alaturi de noi. Atata timp cat greselile sunt in limita de siguranta si nu provoaca incidente, ele pot fi corectate - asta este tot ce conteaza de fapt. Pana la urma, incepe sa se contureze o comunitate solida, civilizata si nu am observat pe nimeni care sa ia in ras ezitarile altora. Pentru ca nu este nimeni perfect, indiferent de rezultatele individuale. In genere, cine nu-si respecta colegii sau partenerii, este atentionat sau dupa repetate devieri comportamentale, este marginalizat - eventual eliminat din grup.

Vreau sa va transmit dorinta noastra de a va fi gazde si de a incerca impreuna sa consolidam tot ce am realizat pana acum.

Ne vedem in poligon.

Cu stima,

Eugen Dima

CEO CTS Tunari

Salut, salut! O intrebare:

"Taxa de participare la concurs: 100 lei/concurent, in care este inclusa folosirea celor doua semiautomate Benelli M3 cu munitia aferenta.

Asistenta echipament complet (pistol Glock 17/34, munitii, casti, ochelari), semiautomata si munitia aferenta, taxa de participare inclus? : 250 lei/concurent."

Deci taxa este de 100 de lei daca am pistolul meu si 250 de lei daca nu am arma? Ca sa stiu cum ma calculez.

100 ron - taxa de concurs, carabina, munitie carabina;

250 ron - taxa de concurs, pistol la alegere, centura pistol, munitie pistol, carabina, munitie carabina.

Deci DA!

Deci, daca vin doar cu "buletinul"(cartea de identitate), taxa totala este de 250 lei ? Eu credeam ca e 100 pt carabina si 250 pentru pistol. M-am inselat, nu ?

E o.k. daca ma inscriu direct sambata dimineata , la locul faptei ?

M-am inscris. Sa fie cu noroc la invatatura acum Stagii ceva? Detalii? Sau totul dimineata la briefing?

Te poti inscrie in dimineata concursului intre 8.30-9.00!

Stagiile se vor prezenta la fata locului!

Din cauza unor probleme la piciorul drept, ma vad nevoit sa ma retrag din competitie. Voi fi doar spectator... vin macar sa va vad daca nu ma pot misca cum trebuie...

Din pacate serviciul ma va tine departe maine de competitie...ieri seara am aflat ...asa ca ramane pe data viitoare.

Sper ca participantii CSC care vor concura maine, sa tina cont de cele invatate si sa puna in practica totul maine.

Nu va grabiti, faceti totul cu un mare calm, nu faceti rabat sub nici o forma de la regulile de siguranta, memorati ordinea de angajare asupra tintelor, ascultati indicatiile arbitrului si la inceput si in timpul desfasurarii traseului cat si la final. NU VA GRABITI, NU VA PANICATI, SA NU AVETI EMOTII !!! Va tin pumnii si astept sa ma sunati cand terminati. Indiferent de locul obtinut, VA ROG nu va grabiti, fiti atenti la ce aveti de facut. Este prima voastra competitie oficiala pe glont...aveti tot timpul in fata. Nu are rost sa grabiti lucrurile, sa gresiti del incput ca apoi sa intrati intr-o umbra si sanu mai aveti puterea de a participa...Ganditi-va ca orice are un inceput, iar acest inceput trebuie canaliza pe regulile de siguranta DOAR...si putin din precizie si viteza in angajare asupra tintelor.

Sper sa tineti cont de cele scrise de mine acum...Bafta multa dragilor.

Razvan