ave

The Gath3ring 3 - DARK LEGACY - foto , impresii

Recommended Posts

Salutare,

Ajunsei si eu acasa... Mie mi-a placut in general, personal nu ma pot plange decat de lipsa mea de anduranta si de echiparea necorespunzatoare (bocanci care m-au batut de m-au capiat). Cred ca se putea mai bine, incepand cu mine, dar pana la urmatorul meu event (asta fiind primul ) sper sa reusesc sa schimb cate ceva la acest capitol.

Le multumesc alor mei colegi de joc, coechipieri sau adversari, cu care am interactionat (sau nu ) si care mi-au oferit niste momente cu adevarat interesante, chiar daca unele asemenea momente au fost LUUUUUUUUUNGI. Sper sa ne reintalnim cat mai curand, in functie de cum ne vor permite bugetele de timp si de finante.

Acu' problema mea: la plecare am facut un transfer de echipament intre masina lui Maddox si cea a Kaylei prin descarcarea intregului payload din masina lui Maddox inainte de a incepe incarcarea in cealalta parte. Se pare ca la incarcarea echipamentului in masina Kaylei am uitat sa mai pun in masina si geanta mea cu replica. Geanta NU mai e la locul unde a avut loc transferul - cum cobori panta de la cabane, imediat ce treci podetul de beton peste acel sant, pe partea stanga - si nu e nici in masina Kaylei sau a lui Maddox. Geanta continea replica mea (un P90 cu incarcator si reflex sight), dump pouch-ul cu vesta reflectorizanta si 2 incarcatoare (de P90), Beretta in holster tip Sherpa, lucruri de-ale mele purtate, probabil si manusile mele, plus o baterie de rezerva. Cel mai probabil mai sunt si altele p-acolo, dar nu imi amintesc exact intregul continut.

Rog mult gasitorul, daca e unul dintre noi, sa ma contacteze pe PM sau mai bine direct pe telefon (0755 777728). Ofer BR RC, ca inca mai e cald afara (cel putin in Bucuresti inca e). Multumesc si scuze de spam si de cross-posting (ca probabil o sa mai anunt intr-un thread, trebuie sa vad care, daca exista vreunul potrivit).

STATUS UPDATE: E pe vine o barja de multumiri catre Konektor si baietii de la A.T.U.; pentru Konektor ca mi-a recuperat geanta de jos unde retardu' de propitar a lasat-o, iar baietilor de la A.T.U. pentru ca au reusit s-o inghesuie in masina lor si sa mi-o aduca in Bucale. Domnilor, BR RC cu prima ocazie tuturor celor implicati in proces! Nu stiu cand voi ajunge eu la Arad la joc, dar poate ne vedem la unul dintre eventurile nationale. Cu ATU ma desurc eu singur pe plan local.

RESPECT!

Edited by Guest

super tare gathering braduletz...am facut misiuni...aproape am luat baza 2 in 6 oameni..daebia astepot filmuletzul marshalului...ca neau filmat la suicid atac

Si cateca poze facute asa, aiurea: https://picasaweb.google.com/112466722746408751348/TheGathering3BraduletArges30Aug2Sept2012?authkey=Gv1sRgCIvrkI7xqqnOgAE

Io m-am simtit bine. Sper ca nu am deranjat pe cineva ca arbitru sau... ca om.

Compania 7, m-am distrat atat de bine in preajma voastra incat nu pot decat sa va multumesc.

In rest... Succes mai departe.

Edited by Guest

Eventul super.. ma bucur ca m-am reintalnit cu cei vechi, ma bucur ca am cunoscut si oameni noi, ma bucur ca am fost si filmati ). EU MA MUGUR pentru toata lumea )

Sa stiti ca orice event are atat partile neplacute cat si partile bune, cele din urma sunt singurele care imi raman intiparite si singurele care conteaza pentru mine.

Pentru arbitri si organizatori sa stiti ca efortul depus a meritat!

Felicitari inca o data.

S-A DAT MISSSSSSSSSSSSSS =)))))))))))))))

@Tomcat trage, trage, aici e ajutat si de lightroom, oricum..mi ar fi placut sa fi facut eu pozele, pe toata durata event ului si din mijlocul actiunii, gen war photographer, dar voiam prea mult sa joc.. cat despre joc, foarte fain, multumiri organizatorilor si participantilor..cele rele sa se spele, cele bune, sa se adune

nu pot sa cred ca am carat atata gear si nu apar in vreo poza.

Super eveniment de expeditii montane cu brigada, abia astept si eventul de airsoft.

Nota pt Graulas - azi dimineata la ora 10:30 la strangerea cortului ti am pomenit de catelusi. Confirm - totul este conform

nu pot sa cred ca am carat atata gear si nu apar in vreo poza.

Ozoane tie ti-e ca nu ti-a vazut lumea noul set-up, las' ca stiu.

Vrem si poze la de la Mounira.

A fost fain in principiu, perfect nu e nimic in lumea asta, am tras doar 3 incarcatoare de 69 dar am umblat aproape pe toata harta. Am jucat cu oameni faini iar de cretini nu am dat, desi am auzit ca au fost, una peste altai o sa merg si la anu'.

Toate cele bune

Ciocanu'

Edited by Guest

impresii:

i multumesc prin gura inteligentului care a golit 3 bidoane de apa de 5L de la corturile noastre si ne-a lasat pe toti fara un strop de apa inca de vineri seara. daca nu erau baietii de la AA care si-au impartit apa cu noi ne era "bine tare". Prietene (unul sau mai multi) care esti retard: ori n-ai fost in toate mintile ori n-ai mers in viata ta pe munte. Asta e genul de gluma pentru care ti-as face freza cu toporu'

revin io si cu alte impresii nitel mai dupa ce ma odihnesc.

poze:

am inteles ca au facut altii poze

jucat prima zi de la 10 la 16.00 si ziua 2 de la 8 la 15.00 fara joc de noapte,parere persoanala,prima oara la event:

1.locatia ,modul cum arata terenul,bazele si recuzita -9.5

2.dorinta de a face un event reusit si implicarea organizatorilor pe teren/scenariu -9

3.calitatea cazarii /a organizarii in general (chrono,check-in ,etc) -8

4.calitatea oamenilor prezenti la event si aici ma refer per ansamblu si nu la persoane anume 7, ( sub ce ma asteptam)

5.nota finala overall 8.5.

Eu unul cu siguranta as mai reveni dar trebuie gandit foarte serios inainte sa pleci deacasa ce vrei sa faci cand vi la event.

Daca vrei sa iti versi nervi acumulati peste vara de la job/nevasta/sef/amanta..etc si vi la event sa refulezi,sincer mai bine stai acasa!

daca nu ai maniere ,ai impresia ca esti super jucator si bilele tale sunt teleghidate si esti un fel de superom..stai acasa!

daca vi sa demonstrezi ca tu esti smecher si faci glume pe seama altora pe principiul,lasa ba ca nu zice ala nimik,sa jignesti doar pentru ca ceilalti sunt prea simtiti sa se coboare la nivelul tau ... stai acasa!

daca insa vi pentru ca iubesti acest hobby,vrei sa iti depasesti limitele in limita regulamentului,sa fi alaturi de camarazii tai din intraga tara,poti sa respecti scenariul si organizarea/regulile...atunci poti incepe sa iti faci bagajele deacum,pentru ca sigur meriti sa fi la Gathering 4..

Multumesc pentru efortul de a ne creea un event frumos si niste amintiri placute,in mare parte echipa G3 a reusit ,dar haide sa facem ceva cu calitatea jucatorilor de pretutindeni ca altfel nu o sa mai avem gathering 5 sau gathering 6..ca nu mai vine nimeni..

Multumesc organizatorilor pentru efortul depus ca acest event sa aiba loc. Multumesc de a semenea in mod deosebit celor din Compania 7 ca mi-au oferit oportunitatea de a juca alaturi de ei. Este o experienta unica. Nu am trecut prin evenimente deosebite iar prin cele la care am participat au fost atat dinamice cat si mil-sim. Am cunoscut oameni noi care pana acum pt. mine reprezentau doar un "user" pe forum si pot sa spun ca am ramas placut impresionat. M-a prins si noaptea pe teren distrandu-ma pret de cateva incarcatoare de VSR trase pe intuneric spre respawn-ul bazei 3 dupa care ne mai avand ce face m-am "sinucis" retragandu-ma in baza 3 unde am stat la monuira pret de vreo 2-3 ore pentru ca pana in baza 1 era ceva de mers iar setup-ul meu de noapte (lanterne, etc) era la cort. Pot spune ca a fost o chestie funny. Baieti dedicati pastrand pozitii fara sa vada nici la 10 m, lanterne cu ajutorul carora iti bagai singur degetele in ochi la cat de slabe erau pentru a apara o pozitie atat de importanta noapte dar cel mai cel a fost faptul ca la un moment dat baietii discutau la greu strategii viitoare, misiuni, situatii pe care vroiau sa le puna in practica pentru o mai buna aparare, etc .. etc., toate astea cu mine in mijlocul lor. La un moment dat o voce din intuneric: mai, asta e Crazy.Bullet de la tenebre si voi i-ati zis tot ... pfff .. panica totala ... indignare ... suparare ... intrebari: ce cauta aici? cine i-a dat voie sa stea aici? ... dar a fost o situatie de scurta durata aplanata calm ca intre oameni cerebrali. Asa ca, pentru "soldatul panicat" pe care nu am reusit sa il recunosc in intuneric: nu am scos un cuvant in tabara mea exact cum ti-am si promis. Pot confirma baietii din C7 care de fapt cred ca nici nu stiu despre ce vorbesc, nedeschizand in nici un fel subiectul. In rest eu m-am simtit bine, dormind la cort fara saltea, doar pe un sac de dormit potrivindu-mi pietrele de sub mine intre coaste pentru pozitii mai comode, mancand din conserve si plantand "mine bio" prin paduricile din jurul taberei de sub baza 1. Special pt. snipericii care s-ar fi tarat pe burta in jurul bazei. Am auzit si eu de puleli, de atacuri, de rahaturi dar chiar nu am fost pe aproape asa ca am sa le tratez cu indiferenta. Pt. mine a fost un event ok, chiar linistit din care m-am intors cu zambetul pe buze. Multumesc inca odata lui Res ca m-au primit in mijlocul lor. Si cu aparatul meu s-au facut vrei 500 poze. Maine le pun in format original si postez linkul.