M.G

CAMPIONATUL NATIONAL STRIKE FORCE COMPETITION

Recommended Posts

CSA Acvila impreuna cu Scoala Romaneasca de Airsoft va invita sa participati la campionatul national STRIKE FORCE COMPETITION.

Campionatul va fi organizat pe regiuni dupa cum urmeaza:

1. Regiunea Muntenia - 27-28 octombrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Bucuresti, Arges, Dambovita, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Giurgiu si Teleorman.

2. Regiunea Transilvania - 10-11 noiembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Salaj, Cluj, Bistrita, Mures, Harghita, Covasna, Brasov, Sibiu, Alba si Hunedoara.

3. Regiunea Banat, Crisana, Maramures - 24-25 noiembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Caras-Severin, Timis, Arad, Bihor, Satu-Mare si Maramures.

4. Regiunea Bucovina-Moldova - 8-9 decembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Suceava, Botosani, Iasi, Neamt, Bacau, Vaslui si Vrancea.

5. Regiunea Dobrogea - 5-6 ianuarie 2013. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Galati, Braila, Tulcea si Constanta.

6. Regiunea Oltenia - 26-27 ianuarie 2013. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Valcea, Gorj, Mehedinti, Dolj si Olt.

NOTA!!! Pentru perfectionisti va asiguram ca stim care sunt regiunile istorice, dar pentru a putea avea o participare cat mai concentrata pe zone ne-am permis sa aducem modificari.

La acest campionat nu vor putea participa decat membrii cluburilor de airsoft sau a echipelor de airsoft. Independentii nu vor putea participa decat daca se vor alatura unei echipe sau club de airsoft. Airsoft-ul este un sport de echipa si nu individual. Gupele participante vor fi alcatuite din 5 membrii, in varsta de minim 18 ani, apti medical.

Taxa pentru aceasta competitie este de 20 lei/ participant sau 100 lei/ grupa.

Calendarul se poate modifica in functie de situatii, dar va fi adus la cunostinta participantilor in timp util.

Locatiile vor fi anuntate cu 2 saptamani inainte de fiecare competitie.

Participantii la acest campionat vor putea purta uniforma militara sau imbracaminte tip military casual, adaptata conditiilor meteo, insa pentru finala participantii nu vor putea purta decat imbracaminte tip military casual. Evident restul echipamentului dupa cum considera fiecare participant.

Probe:

D1%2520-rezist%2520individuala%25201%2520copy.jpg

D1%2520-rezist.jpg

D2-%2520echipa%2520simultan.jpg

D2-%2520rezistenta%2520echipa.jpg

D2-%2520stafeta%2520echipa.jpg

Filmulete pentru 2 dintre probe:

Vom revenii cu detalii!

Edited by Guest

CSA Acvila impreuna cu Scoala Romaneasca de Airsoft va invita sa participati la campionatul national STRIKE FORCE COMPETITION.

Campionatul va fi organizat pe regiuni dupa cum urmeaza:

1. Regiunea Muntenia - 6-7 octombrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Bucuresti, Arges, Dambovita, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Giurgiu si Teleorman.

2. Regiunea Transilvania - 27-28 octombrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Salaj, Cluj, Bistrita, Mures, Harghita, Covasna, Brasov, Sibiu, Alba si Hunedoara.

3. Regiunea Banat, Crisana, Maramures - 3-4 noiembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Caras-Severin, Timis, Arad, Bihor, Satu-Mare si Maramures.

4. Regiunea Bucovina-Moldova - 24-25 noiembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Suceava, Botosani, Iasi, Neamt, Bacau, Vaslui si Vrancea.

5. Regiunea Dobrogea - 1-2 decembrie. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Galati, Braila, Tulcea si Constanta.

6. Regiunea Oltenia - 5-6 ianuarie 2013. Vor putea participa sportivi sau jucatori de airsoft din urmatoarele judete: Valcea, Gorj, Mehedinti, Dolj si Olt.

NOTA!!! Pentru perfectionisti va asiguram ca stim care sunt regiunile istorice, dar pentru a putea avea o participare cat mai concentrata pe zone ne-am permis sa aducem modificari.

La acest campionat nu vor putea participa decat membrii cluburilor de airsoft sau a echipelor de airsoft. Independentii nu vor putea participa decat daca se vor alatura unei echipe sau club de airsoft. Airsoft-ul este un sport de echipa si nu individual. Gupele participante vor fi alcatuite din 5 membrii, in varsta de minim 18 ani, apti medical.

Taxa pentru aceasta competitie este de 20 lei/ participant sau 100 lei/ grupa.

Calendarul se poate modifica in functie de situatii, dar va fi adus la cunostinta participantilor in timp util.

Locatiile vor fi anuntate cu 2 saptamani inainte de fiecare competitie.

Participantii la acest campionat nu vor putea purta uniforma militara, ci imbracaminte tip military casual, adaptata conditiilor meteo. Evident restul echipamentului dupa cum considera fiecare participant.

Probe:

D1%2520-rezist%2520individuala%25201%2520copy.jpg

D1%2520-rezist.jpg

D2-%2520echipa%2520simultan.jpg

D2-%2520rezistenta%2520echipa.jpg

D2-%2520stafeta%2520echipa.jpg

Filmulete pentru 2 dintre probe:

Vom revenii cu detalii!

Excelenta ideea! Chiar daca episodul pilot desfasurat la Cluj a avut succes, poate ar mai trebui revazut putin calendarul competitional, avand in vedere vremea si timpul de concedii pe sfarsite.Sau poate, nu.

Toate cele bune, de la Cluj!

Multumim Liviu pentru promovarea de la Cluj, acum sa va vedem cat de mult vreti sa faceti sport!

Finala va avea loc in primavara cu turle si trambite!

Multumim Liviu pentru promovarea de la Cluj, acum sa va vedem cat de mult vreti sa faceti sport!

Finala va avea loc in primavara cu turle si trambite!

Cred ca ai vrut sa spui "cu surle si trambite".Cat despre cat DORESTE comunitatea de airsoft sa faca SPORT AIRSOFT,no comment.

Toate cele bune,de la Cluj!

Sunt sigur dragilor ca operatori care prefera si astfel de activitati competitionale cat si modulul MIL SIM vor dori sa treaca cu echipe din club prin acest campionat. Nu sunt doar probe competirionale ci un challenge cu voi insiva...un challenge unde trebuie sa-ti coordonezi echipa, sa ai o manipulare perfecta a sistemelor de angajare, unde trebuie sa iti dozezi efortul, sa angajezi rapid si precis din diferite pozitii tactice si multe altele. Va fi unul din campionatele de baza a sportului airsoft si nu numai. Va cunoasteti destul de bine pe voi insiva...limitele...sau colegii din echipa? Pana unde puteti merge impreuna in conditii de adrenalina maxima si stres competitional ridicat pe diferite situatii tactice?

Exista un singur mod de a afla...PARTICIPATI la STRIKE FORCE.

Scoala Romaneasca de Airsoft & Club Sportiv Airsoft ACVILA va invita si va asteapta cu drag sa va inscrieti la campionat.

Until next time, keep training !!!

Razvan - SRA

Edited by Guest

Felicitari pentru initiativa ...

INTREBARI:

-Ce inseamna tinuta military casual?

-Ce inseamana full gear (ex: la unii echipamentul complet are 18kg cu tot cu replici, bile de rezerva, radio, mancare, etc la altii echipamentul complet e un chest rig minimal cu 4 maguri maxim si un mp5 de plastic adica undeva la 6kg ...) Nu vreau sa fiu inteles gresit cum ca am ceva cu oamenii care prefera sa joace lejer, eu doar vreau sa stiu care e loadul minim ce poate fi considerat full gear.

INTREBARI:

-Ce inseamana full gear (ex: la unii echipamentul complet are 18kg cu tot cu replici, bile de rezerva, radio, mancare, etc la altii echipamentul complet e un chest rig minimal cu 4 maguri maxim si un mp5 de plastic adica undeva la 6kg ...) Nu vreau sa fiu inteles gresit cum ca am ceva cu oamenii care prefera sa joace lejer, eu doar vreau sa stiu care e loadul minim ce poate fi considerat full gear.

Grassssss , stai domol , ca nu e pt tine sau AA ( poate poate Secu sa aibe ceva sanse )))) Dar las ca stiu ca bagi sala si peste 1000 de ani vi la Strike Force si cistigi )

Nu ca m-as baga 100% dar pt regiunea dobrogea + gl/br pica exact in we largit cu 30 noiembrie liber si 1 zi nationala si 2 decembrie alegeri parlamentare

Sincer nu stiu daca alegerea e foarte reusita mai ales ca nevasta-mea face deja planuri de minivacanta si mi-ar fi placut sa vin

INTREBARI:

Echipamentul casual military presupune urmatoarele elemente:

1. Pantaloni BDU sau ripstop, cu titlu de exemplu - http://www.modamilitara.ro/pantaloni/341-pantaloni-us-bdu-culoare-neagra.html

http://www.modamilitara.ro/pantaloni/326-pt-vintage-pantaloni-cargo-defense-olive.html

Practic pantalonul nu trebuie sa aiba imprimeu de camuflaj. Se poate participa si cu pantaloni de vanatoare. Exclus pantaloni de blugi, trening, de costum etc.

2. Bocanci sau pantofi trekking;

3. Tricou + jacheta (in functie de temperatura).

Acest tip de competitie (daca va avea succes) dorim s-o organizam la nivel public si consideram ca este mai bine sa nu lasam loc de interpretari unora...

M-am exprimat gresit atunci cand am scris full gear. Sportivul trebuie sa isi configureze echipamentul astfel incat sa aibe 3 incarcatoare de AEG si pistolul asupra sa. Apropo de pistol, va comunic faptul ca un pistol cu 2 incarcatoare de echipa este suficient. In cazul incarcatoarelor de 1911 ar fi de dorit sa existe si un al treilea incarcator.

Nu ca m-as baga 100% dar pt regiunea dobrogea + gl/br pica exact in we largit cu 30 noiembrie liber si 1 zi nationala si 2 decembrie alegeri parlamentare

Sincer nu stiu daca alegerea e foarte reusita mai ales ca nevasta-mea face deja planuri de minivacanta si mi-ar fi placut sa vin

Vom reflecta madman asupra propunerii tale, dat fiind faptul ca ne vom afla intr-un wk-end destul de incarcat.

In cel mai scurt timp vom incerca sa va punem la dispozitie un trailer de prezentare video vis a vis de elemente manipulare sisteme angajare, pozitii tactice, elemente tactice in echipa, review-uri scurte pentru echipamentul tactic si imbracaminte.

Asa cum v-au obisnuit atat ACVILA cat si SRA-ul cu tipurile de competitii organizate pana acum, va asiguram ca odata deveniti colaboratori...nivelul creste si absolut totul este realizat cu un scop precis : ridicarea nivelului de pregatire practica si teoretica a operatorilor de airsoft din Romania.

Asteptam cu drag sa va inscrieti la campionatul STRIKE FORCE.

Razvan - SRA

Inscrierile se vor finaliza cu 14 zile inainte de data prevazuta pentru fiecare regiune.

In ceea ce priveste traseele, va precizam ca acestea sunt cu titlu exemplificativ! Nu va exista proba catararii pe franghie, iar proba pe echipa in care se cara greutatea nu va fi de 1,5 km.

Va rog sa incepeti sa va inscrieti ca trece timpul!

de ce s-a scos catararea? s-a calculat media greutatii participantilor si nu s-au gasit funii destul de groase?

Propun sa se inlocuiasca proba de 1,5 km cu una de rostogoliri la vale cu friptura in stomac.

Ai dreaq grasi!! ne vedem in Octombrie!

de ce s-a scos catararea? s-a calculat media greutatii participantilor si nu s-au gasit funii destul de groase?

Propun sa se inlocuiasca proba de 1,5 km cu una de rostogoliri la vale cu friptura in stomac.

Ai dreaq grasi!! ne vedem in Octombrie!

Am constatat ca pentru catarare nu vom avea prea multi participanti, iar la rezistenta si mai putini...

Doresc sa va spun ca nu trebuie sa aveti o conditie fizica exceptionala! Filmuletele graiesc de la sine! O parte dintre cei care au evoluat in cele 2 probe nu au activitate sportiva in spate, si mai mult decat atat au putut trece peste probe si 3 fete. Deci consider ca nu e panica la nivel de efort. Daca m-ati intreba pe o scara de la 1-10 care este conditia de efort, va raspund ca e 7.

Asteptam sa va inscrieti oficial la Strike Force Competition.

CSA Acvila & Scoala Romaneasca de Airsoft va asteapta cu drag la una din cele mai titrate competitii de airsoft.

Razvan - SRA

Asteptam sa va inscrieti oficial la Strike Force Competition.

CSA Acvila & Scoala Romaneasca de Airsoft va asteapta cu drag la una din cele mai titrate competitii de airsoft.

Razvan - SRA

Se prea poate ca,dupa episodul pilot de la Cluj si mai multe editii de succes, sa devina o competitie de airsoft consacrata.Cine stie,poate si "titrata"?!.LOL

Chiar si daca inca nu-i nici de una, nici de alta,mult succes!

Toate cele bune,de la Cluj!

da, dar daca in prima regiune nu reusim sa strangem 10 squad-uri nu vom mai organiza campionatul... anul asta si-l vom relua la anul.