Sign in to follow this  
Tavicu

Parere G&P WOK MOE Kit

Recommended Posts

Multumesc tuturor pentru sfaturi!

Dupa ce am vorbit si cu voi si cu alte persoane am ajuns la concluzia ca nu prea merita luat un gbb.

Dar totusi pentru ca vroiam sa unul de "vitrina" am sa ma uit dupa un model ieftin, eventual de la AGM.

nu te lua dupa carcotasii astia, daca iti place ceva ia-l, nu da in spate doar ca nu o sa fie perfect din prima. Pana si AEG-urile au nevoie de un pic de munca sa mearga corect. Si eu am facut la fel, apoi l-am vandut cand am dat de greu, si acum dupa ce-am mai acumulat niste cunostinte si farame de experienta imi pare rau de mor, pacat ca celui care i-am vandut gbbr-ul meu vinde acum la aproape dublu pret si nu mi-o pot recupera.

Aaaa...pardon ! Un gbb merita pana la ultimul banut ! Daca iei ceva care si functioneaza,feelingul e indescriptibil vis-a-vis de aeg,ebb.

Eu imi neglijez nevasta de cand am luat Inokatsu,pt ca am un orgasm cam la 3 incarcatoare,cand joc cu ea )))

Pai cam asta e ideea ... ca as vrea un gbb pentru feeling. Dar nu vreau sa bag nici 1000 euro in arma.

Eu momentan am un AEG de 3 luni si sincer nu am fost decat la un joc ... deci pot spune ca replica nu o iau ca sa ma joc in fiecare duminica.

Replica o iau mai mult pentru, distractie de tras 10-20 de bile pe saptamana si eventual de mers la un joc odata pe luna (cel mult).

Avand in vedere ce am spus tot ar trebui sa renunt la kit-ul care l-am ales ... sau merita luat?

Cu toti care am vb pana acu mi-au spus ca feeling-ul este SUPER dar ca replica de joaca este praf. Ca trage foarte prost, nu poti nimeri acelasi loc de 2 ori ... samd.

Chiar nu stiu ce sa fac ... am facut un calcul si pana in momentu asta am bagat o groaza de bani in AEG-ul care il am si tot nu am obtinut ce am vrut eu (adica cat mai aproape de o arma adevarata). Si lucru asta din cate am vazut, se poate obtine prin GBB.

Iarasi, ce mi-a placut la kit-ul asta e ca vine cu absolut tot ce vreau eu, adica piese de magpul (pat-ul, trigger guard-ul, mag-ul, samd). Ceea ce ar insemna ca nu mai trebuie sa bag bani pentru design

nu te lua dupa carcotasii astia, daca iti place ceva ia-l, nu da in spate doar ca nu o sa fie perfect din prima. Pana si AEG-urile au nevoie de un pic de munca sa mearga corect. Si eu am facut la fel, apoi l-am vandut cand am dat de greu, si acum dupa ce-am mai acumulat niste cunostinte si farame de experienta imi pare rau de mor, pacat ca celui care i-am vandut gbbr-ul meu vinde acum la aproape dublu pret si nu mi-o pot recupera.

Sunt de acord cu tine ... dar ma uitam ca dintre toate persoanele de aici numai tu ai cam spus lucruri bune .

Oricum, sunt cam 70% ca o iau ... acu sa vad cum voi oscila pana la urmatoarea comanda de pe wgc

P.S. Mai astept pareri daca mai aveti. Atata despre kit cat si despre GBB in general.