Sign in to follow this  
Rastafari

Emblema P.A.C.T.

Recommended Posts

nene, baga si subtitrarea, ca am cam chiulit la limba latina.....:)

ramane de vorbit..avem noi atatea replici cate sunt pe emblema??? hahaha

rasta, poate ar trebui sa te gandesti nitel si la partea de executie. nimeni nu va broda asa ceva,

sau daca va broda o sa iti trebuiasca juma' de an sa te prinzi ce e brodat. de aia se si fac in format vector, nu raster (poza) si lejer mai putin "aglomerate" decat ai facut-o tu. ca sa poata fi si executate adica.

sa-mi fie iertat ca ma bag in seama unde nu-mi fierbe oala, sunt doar graficianu prietenos din vecinatate.

cel mai bine este sa sa faci sigle in format vectorial, nu cu poze, ca sa se poata printa la orice dimensiune si sa se poata broda samd.

de asemenea trebuie sa iei in considerare cum se va vedea la diverse dimensiuni, daca pe un site, f mic se intelege ceva din ea sau se vad doar niste betisoare colorate samd.

de asemenea, logourile trebuie sa fie usor de recunoscut si tinut minte, fara a fi prea complexe.

inca o data - scuze - sper sa nu supar pe nimeni.

Salut.

Voi ce camuflaj aveti pentru uniforme ?

Ma gandesc ca un club ar trebui sa aiba si uniformele la fel.

Este doar o parere sper sa nu ma injurati

Stima si Respect.

sa-mi fie iertat ca ma bag in seama unde nu-mi fierbe oala, sunt doar graficianu prietenos din vecinatate.

cel mai bine este sa sa faci sigle in format vectorial, nu cu poze, ca sa se poata printa la orice dimensiune si sa se poata broda samd.

de asemenea trebuie sa iei in considerare cum se va vedea la diverse dimensiuni, daca pe un site, f mic se intelege ceva din ea sau se vad doar niste betisoare colorate samd.

de asemenea, logourile trebuie sa fie usor de recunoscut si tinut minte, fara a fi prea complexe.

inca o data - scuze - sper sa nu supar pe nimeni.

Apreciez sugestiile, merci frumos.

A fost prima data cand am bagat in Ps, deci consider ca este doar o schita (idee) pentru cei care se pricep la editat poze - eu nu stiu sa le fac vectorial

Eu nu am facut altceva decat sa le crop-uiesc pe fiecare si sa le asamblez, deci ceva foarte basic..

Pentru partea de executie, am vazut pe patch-urile pe care le am ca se pot face chestii destul de fine... bine, sunt din state, deci e posibil ca la noi sa nu fie posibila o executie asa fina, dar asta nu o poate spune decat cel care o executa.. Si repet, este doar o idee/propunere... Avand in vedere ca nu ma pricep, orice parere avizata este in continuare bine-venita

Edited by Guest

Salut.

Voi ce camuflaj aveti pentru uniforme ?

Ma gandesc ca un club ar trebui sa aiba si uniformele la fel.

Este doar o parere sper sa nu ma injurati

Stima si Respect.

Din cate am vazut eu, cei vechi au wood-digital... eu am flectarn...

Nu stiu daca trebuie sa fim la fel de tipicari ca in armata... in fond, este o distractie... si la o adica nu e asa scump sa ai 2 uniforme... daca insistam sa avem "uniforma de club" si uniforma care iti place tie...

In fine, sunt multe de discutat; deocamdata trebuie sa renastem...

Ne vedem la joc

Daca nu deranjeaza pe nimeni as putea incerca si eu sa fac emblema Nu de alta dar in timpul liber cu asta ma ocup. Site-uri, logo-uri, bannere etc.

nu e problem, stai linistit; uniformele le-am recomandat eu, din experienta proprie: de-a lungul anilor asta mi s-a parut combinatia cel mai greu de observat -de catre mine...

nu recomand in mod deosebit sa aiba toti..decat daca se va impune la vreun event...eu am fost adeptul purtarii echipamentului pe care il are/place fiecare, dar sa aiba o chestie distinctiva a echipei..emblema sau altceva

Daca nu deranjeaza pe nimeni as putea incerca si eu sa fac emblema Nu de alta dar in timpul liber cu asta ma ocup. Site-uri, logo-uri, bannere etc.

By all means... te rog!

Daca e OK cu restul pentru forma/continut iti trimit formatul Ps (sunt toate layerele acolo).. numai sa imi dai un PM cu mailul tau..

Bogdan zicea ca se ocupa sapt asta sa puna site-ul in picioare (airsofter.ro)... are si forum, deci va fi pus un poll acolo in ceea ce priveste numele, daca ramane asta sau ne hotaram la altul

Si trebuie sa ne facem patch-uri si cu call-sign-ul fiecaruia... nu?

Incet, incet, ne miscam sa readucem airsoft-ul la Pitesti asa cum trebuie...

Ti-am trimis prin wetransfer... era prea stufos pentru mail....

Am bagat tot folderul in care am lucrat... mai sunt si alte poze de arme pe care vroiam sa le pun, dar ar fi fost si mai incarcat

Nu stiu daca te ajuta crop-urile pe care le-am facut eu... si scuze ca nu am denumit layerele... eram prea concentrat pe a obtine ce aveam in cap...

Spor MAXIM!

RASTA!

Nu e problema ... Eu am nevoie doar de resurse deoarece folosesc Illustrator mai mult! Doar prosusul finit il trec prin Photoshop.