manu

kriss vector kwa

Recommended Posts

Ai grija cu prelungirea de teava, cauta pe forumuri. La MP7 in timp spargea camera de hop. Teava din replica avea miscare fata spate si aia din amortizor era fixa. Si la socuri repetate facea poc.

ai reusit s-o aduci sub 100 m/s?

gaz mai slab, valva schimbata, kit recoil etc...

Eu as vrea una pentru indoor, dar asa cum vine e mult prea hot.

Cu gazu ala verde in camuflaj are sub 100 (media a fost sub 100 din 5 focuri), dar oricum e bestial burst-ul, nu trebuie full auto, mai am un gaz de la guarder ala albastru sa vad maine cat scoate cu ala. Probabil ca va mai creste putin la o temperatura de 20 grade+.

ps: la mine a scos in general sub ce e scris pe net, nu stiu daca chronoul e de vina, sau vremea.

Cu gazu ala verde in camuflaj are sub 100 (media a fost sub 100 din 5 focuri), dar oricum e bestial burst-ul, nu trebuie full auto, mai am un gaz de la guarder ala albastru sa vad maine cat scoate cu ala. Probabil ca va mai creste putin la o temperatura de 20 grade+.

ps: la mine a scos in general sub ce e scris pe net, nu stiu daca chronoul e de vina, sau vremea.

In momentul acesta testele de viteza sunt irelevante. Replica mea luata in luna mai a inceput sa traga cu 102-106 in functie de gaz, si cu un singur plin de gaz vei putea face 3-4 refiluri. La mijlocul verii, replica tragea cu 120-125 in fuctie de gaz. Cu cel mai slab gaz am reusit sa trag cu 115. Ce se intampla de fapt: dupa o folosinta de cateva luni, arcurile de la supapele de evacuare a gazului se mai slabesc si automat ca scapa gaz mai mult

Edited by Guest

Cum incarci magurile? bila cu bila sau cu ceva bbloader?

Deci la vara nu pot sa joc cu amortizor...

Eu le incarc cu un astfel de bbloader. http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=KA-BL-01BK&search=special&rs=BBs%20Loaders%20and%20Holders&catid=2&cat=100&view_choice=c la care folosesc adaptorul ptr gaz care vine cu el. Merge foarte usor si dureaza 5 secunde. Pentru o incarcare usoara se trage arcul de la incarcator pana jos unde se si blocheaza pe urma cuplezi bb-ul si incarci. nu se incarca full ptr ca capatul arcului cel care inpinge bilele se va bloca dupa 2-3 bile trase. Iti vei da si tu seama singur. A da si sigur nu vei putea juca cu ea la vara cu amortizorul, doar daca colegii tai te lasa sa joci pe post de sniper

Felicitari si joace multe

Edited by Guest

Colegii sunt obisnuiti cu mine ca si sniper, nu stiu cat ma pot baza pe ea ca si sniper )

Multumesc, tra sa caut capu ala ca am vreo 5 bb loadere dar 1 singur cap de genu.

lasa-l manu ca o ajuns la 75 si acum o sa apara un anunt de vanzare...

... si daca nu apare anuntul ce te faci ? !!!

Ramane fara M14

LE: Recitind acum, poate m-am exprimat gresit....

Edited by Guest

daca vrei GBB, you're out of luck... KWA, dupa cum zicea cineva mai sus, au pierdut licenta, iar cei de la Krytac am vazut sa pomeneasca doar de AEG (cel putin deocamdata). Kriss-ul KWA a ajuns cam piesa de colectie acum, cred ca il mai gasesti doar SH (poti incerca pe grupul de FB al ownerilor). Din fericire, sunt multi producatori care inca scot piese aftermarket pentru el.

Daca vrei AEG, te asezi si tu cu noi in cerc si astepti sa-i dea drumul pe piata

din cate stiu evike mai are, dar le dau doar la epic deals program. poti incerca un mail la ei