Rane

Serbian Special Forces

Recommended Posts

Cand se vorbea despre Maresal nu a sarit nimeni sa spuna ca este criminal de razboi, acum ca vine Rane si vorbeste despre Arkan sariti ca arsi. Din punctul meu de vedere ambii sunt si nu sunt criminali de razboi, totul depinde de parte in care esti atunci cand vorbesti despre ei. Americanii i-au cam zapacit pe saracii sarbi, s-au bagat ca intotdeauna ca musca in rahat, iar pentru ei Arkan era o speranta. Nu contest trecutul lui dubios, si felul in care sa comportat in apogeul carierei sale, dar este foarte dubios ca doar sarbii au fost declarati criminali de razboi, Alija Izetbegovic sau Franjo Tudman spre deosebire de Slobodan Milosevic nu au fost nici judecati si nici condamnati desi si ei au contribuit din plin la dezastrul din acea regiune. Nu vreau sa intru in detalii istorice pentru ca nu are rost, dar trebuie precizat ca Arkan a avut corespondenti si in Bosnia si in Croatia dar despre ei foarte putina lume stie poate tocmai din cauza ca doar sarbii ar trebui sa fie vinovati.Asa ca hai sa nu ii sarim in cap lui Rane ca a pus o poza cu un om care poate pentru el este un erou national la fel cum este pentru unii dintre noi Maresalul

Bah baieti, ce dracu'...istoria e scrisa de invingatori. Tot timpul. Uitati-va in zilele noastre ca se consemneaza orice mica intamplare, scriem azi, mai mult decat am scris in toata istoria, insa cat din consemnarile de azi sunt minciuni ?! De la chilotii lu' Moni (probabil peste 1000 de ani or sa zica unii ca a fost mai ceva decat Clopatra) pana la prostiile lu' Bush Jr.

In razboi nu exista buni si rai, sunt interese opuse, nebuni si toti sunt criminali. E greu de judecat disperarea unora in niste vremuri din alea...la greu nu stii ce-ti trece prin cap. Insa o data ce ramane ceva scris, e cam greu de intors (scuze Iraq ca am omorat mai multi arabeti in 10 ani decat Sadam toata viata lui, da' daca tot a dat la televizor ca aveti, cum zic americanii...WMDs, trebuia sa verificam)

Cum ar fi fost judecat unu' ca Sir Arthur Harris daca ar fi castigat nemtii razboiu' ?! Sau cum ar fi putut spune unii despre fosta Iugoslavie...stii, noi de fapt am starnit cacatul, nu l-am mai putut opri, la sfarsit am fost mai tari decat toti si i-am bombardat de le-au sarit mucii si cam asta e...a fost un macel inutil intr-o tara frumoasa, in mijlocul Europei. Nu trebuia sa poarte unu' vina ?!

Omuletul nostru de a creat topicul are un puternic simt de aparteneta la natia din care se trage (bravo lui) si e de inteleasa si gramatica.

jokere,A.T.E.,Andrei-HAM va multimesc pentr-u ca nu sunteti impotriva mea.O sa vedeti peste catva timp cum o sa mergeti iar pe la sarbi sa munciti cu ziua si sa aduceti blugi si margarina la copii vostri pt k americani si UE din romania o sa faca groapa lor de gunoi si mugure si ce daca nu o sa mai pot sa scriu ce stiti romani mai bn de facut decat sa trageti in piept si jagmaniti oameni asa cu amti facut si cu nemti si cu sarbi

srbijarusija3gif.gif

Prietene, tu stii clar romana! Tu crezi ca io sunt vre-un copil de tata sa il prostesti tu dupa deget? Cum mortii ei, tu o data scrii "bine" si alta data "bn" ?! Ai senzatia ca sunt cu degetu' in gura?

Pune mana si citeste regulamentul forumului si respecta-i regulile, iar daca te prefaci venit cu cercu' cum ca nu stii un cuvant romanesc, scrie-l in engleza sau in sarba! De aia cu post dupa post observa ca nu ti-am zis. INCA...dar rabdarea mea e folosita cam toata pe teren, aci ea este mult mai scurta.

Am avut colegi in armata, sarbi, cu care ma mandresc ca i-am cunoscut. Tu nu semeni cu ei, esti prea "roman" si umbli cu vrajeli bune la gradinita, astia care am fost intarcati inainte de '89 nu prea mai fumam de-astea. Probabil esti mai tanar si de aia.

Daca aveai 2 neuroni aranjati in linie, observai ca ma doare la 30m in spate de convingerile tale si ale oricarui altuia, am convingerile mele si de aia nu vad necesar sa le comentez pe ale altuia. Arkan poate sa fie si zeu din partea mea, bravo lui, ma doare la ~29.99m in spate cum ziceam.

Dar ca sa intelegi tu mai pe scurt: Vei respecta regulile forumului pe care debitezi sau vei intra in vacanta, nu de alta ci doar ca sa iti dau timp sa citesti regulamentul. Observa ca ti-am dat si optiuni.

Rane...una peste alta, eu nu m-am luat de-ai tai, tu nu te lua de-ai mei. Asa ciudati cum suntem noi...

Stii, in fiecare clasa de liceu trebuia sa fie cate una care arata bine, facea ce-o ducea capul si toata lumea zicea ca-i curva, dar n-o futea nimeni. Si probabil ca asta ajungea...mai sunt si din astea ca asa-i viata. Dar mai important e sa si-o puna cu cine trebuie, ca nici una nu moare virgina !

Vezi matale, dupa 89 erau aceleasi sanse sa ajungem ca Iugoslavia sau ca Cehoslovacia. Asa in degringolada si cu defectele noastre, n-am ajuns...am mai harait-o ceva timp. Nu ne plange noua de mila, ca nu-i cazul, daca-i ai gasit intelegere ia-o ca atare, dar nu intinde coarda !!!

Una e una, alta e alta... "taranul" tot "taran" ramane, si tu prietene esti un mare "taran". Pai te primeste omul in casa lui si tu i te caci in pragul usii??? Am o gramada de prieteni sarbi avand in vedere faptul ca am facut facultatea in Timisoara dar astfel de idei idioate eu nu am mai auzit... Nationalismul e una si tarania desantata gen VC tudor e altceva. Sfatul meu Rane e sa iti vezi de treaba ta si sa ne lasi pe noi in pace. Poate ca ar merge un loked si un junk avand in vedere si subiectele sensibile atinse in acest topic.