Rane

Serbian Special Forces

Recommended Posts

Dintr-un anumit punct de vedere are dreptate omu'...din cate poze s-au postat pe forum cred ca nici 1 % nu sunt cu romani (ce-i drept nici nu avem multe de aratat, dar...).

Deci sa inteleg ca daca postez poze cu rusi sau americani intr-un thread dedicat pozelor militare nu sunt patriot sau cum?

nationalism.jpg

Hm Hm Hm...nu te-a nominalizat nimeni, mai omule. Doar ca se vede de pe luna ca e un trend de americanizare la noi in toate...pe forum se manifesta in poza si limbajul "office".

La fel de bine pe la 1800 si ceva o dadeam cu franceza, mai inainte de asta cu rusa si turca...noua nu ne place nici in ruptu' capului sa avem ceva de-al nostru si nici nu ne batem capu' (e mai usor asa).

Aaaa...si ce naiba vrea sa zica poza aia ca eu sunt daltonist (pe bune) si NU VAD MESAJUL !?!?!?

stiu ca nu ma nominalizat nimeni, dar eu am pus o intrebare asa la modul general ?

un nene cu capul mare spunea ca de multe ori a privii nu e acelasi lucru cu a vedea ... (in engleza suna mai bine dar iar ne acuzi de americanisme)

Care e legatura? Tara noastra se termina la Dunare, Serbia nu e Romania!

eu is sarb adica bunici mei sunt get beget nu vreau sa ma intelegeti gresit imi iubesc ambele tari romania si srbija dar m-am cam saturat de americani astea pt k isi baga nasul peste tot ei se cred zeii pamantuli si rusi sun si mai puternici si au arme si vehicule mult mai bune decat americai nu va zic eu ce sa postati si ce nu de ex si noi avem aparatura moderna de ex cei de la politia de frontiera apoi ce sa zic daca vreti puteti sa le stergeti

un nene cu capul mare spunea ca de multe ori a privi nu e acelasi lucru cu a vedea...

...dupa cum a auzi nu e acelasi lucru cu a asculta. Si putem continua, da' astea doo-s de baza.

@Rane: te inteleg, in perioada razboiului am discutat cu oameni de-acolo de o varsta cu mine - asta cand aveau curent pentru calculatoare. Si mi-au spus cum se simteau. Si nu-i am deloc nici eu la suflet, mai ales pentru ce-au facut p-acolo (si, de fapt, cam peste tot pe unde s-au dus).

asta e ce o fost o fost dar sper sa nu inceapa iar cv la granita cu KOSOVO k si aia or dato cum o dat si INSULA SERPILOR

in le gatura cu poze toti ne putem mandri cu "poze" editate si mai stiu eu ce dar cu omenire si nationalism is putini

Am inteles.

Acum intelege ca oarecum aici e o discutie si admiratie apolitica, profesionalism, echipament si skill, asta ne intereseaza

Arkan Raznatovic comandantu'l tigrilor

50245.jpg

Milorad Lukovic fost legionar in Franta

300miloradlukoviclegijaz.jpg

Jur ca nu inteleg nimic din ce postezi bade...ba cu sarbii ba cu ai nostrii...Zi ce ai de vanzare,nu ne mai fierbe

Arkan Raznatovic comandantu'l tigrilor

50245.jpg

Milorad Lukovic fost legionar in Franta

300miloradlukoviclegijaz.jpg

tot respectul pentru trupele speciale sarbesti dar pesonal nu mi se pare OK sa punem poze ale unor persoane cu un trecut cel putin discutatbil, Arkan Raznatovic are o cariera dubioasa cu mai multe acuzatii de genocid si crima, iar Milorad Lukovic nu e decat un asasin platit ce a lucrat pentru un alt criminal de razboi.

Sincer nu vad ce respect ar trebuii sa am pentru aceste doua persoane, repet nu am ceva cu fortele sarbesti tot respectul pentru ei dar nu cred ca e momentul si nici locul sa o dam in discutii si dezbateri cu tenta de extrema dreapta.

Jur ca nu inteleg nimic din ce postezi bade...ba cu sarbii ba cu ai nostrii...Zi ce ai de vanzare,nu ne mai fierbe

uico nu am nimic de vanzare am vrut sa va arat k is poze si cu romanasi nostri

iar grasula sa iti rsp la int arkan o fost declarat de catre americani criminal de razboi deci nu vad care e tr lor daca el (arkan) o avut treaba cu croatia, bosnia si albania iar milorad lukovic a fost generalu lui in armata lui

uico nu am nimic de vanzare am vrut sa va arat k is poze si cu romanasi nostri

iar grasula sa iti rsp la int arkan o fost declarat de catre americani criminal de razboi deci nu vad care e tr lor daca el (arkan) o avut treaba cu croatia, bosnia si albania iar milorad lukovic a fost generalu lui in armata lui

rane, daca mai scrii in continuare ca pe mess, nu o sa mai scrii deloc.

Macar el e mandru de "ceva", iar noua romanilor acest "ceva" ne lipseste cu desavarsire ))!