gotcha

Antrenamente specifice - Brasov

Recommended Posts

Salutare comunicate locala.

Deschid acest topic pentru a vedea cam cati din cei care sunt in cluburi sau in afara lor sunt interesati de ideea de a se antrena specific pentru basic si apoi tactica in ideea de mil-sim game.

Scopul acestui topic este de a uni pe cei care vor sa participe la eventurile nationale sau internationale si sa se prezinte cu zambetul pe buze atat inainte cat si dupa event, minus febra musculara Plus ca dupa orele de antrenament sa plece cu ceva in plus fata de scenariul ciuruiala de duminica.

Propriuzis, doresc organizarea a niste anrenamente la care sa vina cei interesati de antrenamente, cursuri de invatare a unor tehnici, individuale si de grup. Cursuri de comunicare radio. Ore de practica individuala in manipularea echipamentelor specifice jocului airsoft si de lucru in tandem cu partener. Sesiuni de lucru in echipa pentru a indeplini obiective.

Ce doresc de la participanti:

-Dorinta de cunoastere si invatare

-Atentia pe teren

-Invatarea de tactici si discutarea lor vis-avis de ce se observa pe teren. "question everything!"

-Nu in ultimul rand sa fie jucator de echipa. Adica sa puna echipa mai presus de divertismentul personal. A nu se confunda cu sociabil

Daca mai este careva dornic de asa ceva sa se anunte aici.

Dornici sunt , ma numar printre ei...Dar nu toti citesc ASR-ul cum o fac eu. Am vazut ca ai postat si local dar abea acum recent. Sa speram ca vin oamenii sa invete. Dar doresc sa vad si cativa experimentati ca sa pot invata si eu ceva..sa nu alerg ca o curca beata pe la eventuri...ca asa doar dresaj pentru cei proaspeti nu ma atrage. Poate se ofera si cei cativa din BAT care gusta chestiile astea.

Anuntul a fost pus dimineata,majoritatea celor din B.A.T sunt la munca,asa ca o sa aveti niste raspunsuri dupa masa.Eu unul as veni,insa poate se iveste ceva si nu pot sa zic un DA sigur.Joi cel mai probabil am sa raspund si eu.

Anuntul a fost pus dimineata,majoritatea celor din B.A.T sunt la munca,asa ca o sa aveti niste raspunsuri dupa masa.Eu unul as veni,insa poate se iveste ceva si nu pot sa zic un DA sigur.Joi cel mai probabil am sa raspund si eu.

Dimineata acu vreo 2-3 saptamani aici

Dimineata astazi pe plan local.

In orice caz nu va fi pac pac. O sa fie altceva...pentru mine o ocazie sa-mi misc curu de pe scaunul de la birou.

Sincer nu am vazut,am vazut doar ce era pe forumul nostru azi dimineata,asa ca mia culpa.

Deci nu conteaza ce(unde) a fost mai intai, conteaza ca lumea incepe sa guste aceasta idee.

Sper sa placa acest lucru si sa putem si noi sa facem acel altceva.

Discutam fiecare antrenament pe forumul local.

sunt si eu interesat de aceste antrenamente , abia azi am am aflat de treaba asta

Ok...S-a facut asta? Daca da...se mai face? daca nu...cand facem o programare?

Deci din Martie pana in Septembrie s-au cam gasit vreo 5 alti doritori. Mai ramane sa ne sincronizam sa si iesim deodata la asa ceva.

Recunosc ca nu am antrenament de specialitate, dar sunt dispus sa "scuip" orice informatii detin pe temele care le vom aborda.

Daca facem la inceput macar ceva de genul schimb de experienta tot iesim de la antrenament cu mai mult decat am venit acolo.

In consecinta. Ma bucur ca subiectul devine interesant. Sper sa prinda amploare.

Inca nu vad ca este destul de dorit pentru a incepe cu programari de antrenamente. Este pacat de acest timp, dar ne indreptam in directia asta incetisor.

Ok...hai sa stabilim o data...pai cred ca putem face asta sambata-duminica viitoare..

As propune antrenamentul pentru Sambata asta la locatia din Zarnesti, daca este liber locul.

Pentru Sambata 6 Octombrie

Topicuri (abordam cat putem din astea):

- aranjare gear

- miscare in diferite tipuri de mediu (Deschis, Cover vegetatie, Cover teren, CQB)

- miscare in 2

- acoperire in 2

- miscare in grupa

- tactica in grupa

Poate pe viitor o sa facem antrenamente mai scurte si mai specifice. Cam o jumate de ora inainte de un meci sau ceva....

Sa vedem cum gusta lumea prezenta ideea asta.

Timp estimat:

1-2 ore pentru teorie

1-2 ore practica

Numar minim participanti: 4

Locatie probabila: Zarnesti

Sa vedem cati vin si apoi vedem ce putem aborda din aceste topicuri.

Incercati sa veniti cu midcaps si cu echipament cu care v-ati prezenta la un eveniment.

Anuntati-va prezenta pana vineri la ora 18:00

Dupa ce se hotareste cati venim hotaram si ora exacta de plecare samd, eu dorind sa facem miscarea mai pe dimineata.

Ridic si eu mana pentru sambata daca are careva niste miduri de AK ca ale mele sunt la crazy <3 si inca nu sunt recuperate dupa G( lenea e mare)

Se pare ca FEIN renunta. Atunci se renunta si la antrenamentul asta.

Poate intr-un viitor ieal cand lumea va fi si dornica de exercitiu in afara miutelor, reluam ideea.

In primul rand, rog adminii sa ma ierte cu dublul-post. Din motive de vizualizare a topicului si datorita activitatii de pe acest topic, postez astfel.

Avem o noua data si procedura de desfasurarea a antrenementului:

Copy/paste din topicul deschis pe forumul local:

Data: 28 Octombrie

Acest antrenament nu va fi cu topicuri. Avem un invitat special (nick Russell).

Russell va fi instructorul nostru si ne va impartasii din experientele lui.

As dori totusi, sa participe fiecare la ideea de impartasire de experiente. Aici nu este o scoala traditionala cu un singur profesor care "le stie pe toate".

Desfasurare. Vor fi scenarii foarte scurte care se pot itnrerupe din actiune in orice moment. Intreruperile vor fi facute pentru corectarea greselilor sau pentru informatii noi care pot sa ajute oamenii sa isi imbunatateasca calitatile/performantele, si sa-si indeplineasca obiectivele mai bine. Ne vom cunoaste in primul rand pe noi mai bine si in al doilea rand pe colegii nostrii.

Desi vor fi aceste actiuni, va rog pe cei care participati sa va pregatiti intrebari/scenarii la care doriti raspuns. Vom incerca sa raspundem si sa motivam raspunsurile noastre.

Ar fi foarte frumos sa primim si intrebari pe care noi nu le stim solutiona pe loc. Vom avea tema de casa la care sa cautam o solutie.

Timp estimat:

~2 ore, maxim 4

Echipament recomandat:

- Primary

- Midcap/realcap este foarte recomandat daca este posibil.

- echipamentul folosit des la jocuri sau echipamentul de eventuri.

Numar minim participanti: 4

Locatie probabila: Zarnesti

Datorita datei de desfasurare, acum avem si posibilitatea de a ne programa aceasta activitate in calendarele noastre.

"

Lista participanti va fi mentinuta in forumul local

http://airsoftbrasov.ro/viewtopic.php?f=8&t=1535

Se poate inchide.

Se pare ca lumea stie deja tot si nu e interesata de nimic neinteresant de genul.

Multumesc oricum pentru atentie.

o noua initiativa in acest domeniu? ma intereseaza chestia asta si sunt dornic de participare

sa punem odata umarul la treaba. nu s-a saturat lumea de miuta de duminica? hai sa facem ceva serios