Sign in to follow this  
Jump3r

Jandarm ranit de un pistol cu bile

Recommended Posts

Oamenii legii au plecat in urmarirea lor, moment in care unul dintre suspecti a tras cu un pistol cu bile de cauciuc si a ranit usor un jandarm in picior,

Apoi cu astia cred ca o sa se duca pe apa sambetei airsoftul nostru.....

dap.. dar sper sa nu fie confundate de catre jurnalisti(pistoalele cu gloante de cauciu si pistoalele de airsoft..) asa cum sa mai facut si sa faca din kkt bici...

Ca din partea unor jurnalisti te poti astepta la orice...

Edited by Guest

Bile sau gloante de cauciuc?

De unde ai luat stirea hasta? Un link ceva sa vaza si ochiul nostru...

citat "Oamenii legii au plecat in urmarirea lor, moment in care unul dintre suspecti a tras cu un pistol cu bile de cauciuc si a ranit usor un jandarm in picior, potrivit Digi24. "

Este acelasi lucru cu gloantele de cauciuc ?

Citat: Pentru cei care nu cunosc, pistolul cu bile de cauciuc:Este un pistol cu aceleasi principii ca unu normal pe foc, doar ca in loc sa scuipe din cartus bila de plumb scuipa una de cauciuc, astfel nu omori oameni.

Asta e tot ce am gasit despre pistoalele cu bile de cauciuc.

Guest

am un ruger de 10x228..trage si gaureste o cutie de suc plina de la 5-7 metri. nu are teava lisa ci are pe ea niste opritori pt a nu avea putere prea mare...am un amic cu un model muuult mai scump( cam 25 mil) ..gaureste foaia de lopata din 10 metri..tot cu boaba de cauciuc..sunt multumit de al meu,micut,eficace,bubuie destul de tare si efectul asupra tintei multumitor..inca nu am tras asupra unuei persoane si nici nu vreau sa ajung in situatia asta.