G.O.

Joc sambata cu TMT

Recommended Posts

Incepand cu data de 17 martie 2012, in fiecare sambata, o data la 2 saptamani, Clubul TMT va organiza jocuri speciale la care vor avea acces doar echipele/cluburile de airsoft. In prima faza scenariile vor fi facute de catre clubul organizator, insa asteptam reprezentanti ai echipelor ce vor dori sa participe, care sa ni se alature spre a alcatui noi scenarii si misiuni.

In cadrul jocurilor vom avea scenarii cu elemente LARP, cat si elemente din jocurile duminicale normale, drept urmare aceste jocuri vor acoperi intreaga paleta de dorinte si necesitati airsoftistice ale tuturor jucatorilor participanti. Vor exista atat misiuni individuale cat si misiuni asignate echipelor. Jocurile se vor desfasura pe toata aria Chimoparului si a Sicomedului, inclusiv zona dintre cele doua (zona care nu se folosea cand jucam la Sicomed).

Anuntarea participarii se va face in cadrul acestui topic.

Suntem deschisi sugestiilor si comentariilor pertinente.

pentru asemenea ocazii speciale consider oportune scenarii de 6-7 ore , daca iar incepem la 10 si la 14:00 plecam acasa nu am facut nimic ....

PS: Grasu viseaza la ban pe high capa la asemenea scenarii ....

Grasule, eu unu' nu imi blochez sambata sa joc 2 ore.

Iar de hi-capa, depinde de echipele care joaca in sambata respectiva. Eu joc de vreo 6 ani cu mid, fara sa cet la nimeni sa faca asta, si ma simt bine.

da ma dar eu sunt bulangiu si vreau sa joace lumea asa cum joc eu NA .....

Pana acum nu ai fost bulangiu cu mine/noi, dar astept cu interes asta!

Vorbind serios acum: regulile pe fiecare scenariu in parte vor tine seama si de propunerile (decente si pertinente) celor ce vor participa la jocul respectiv.

Eu cred ca in 2 luni, ne vom obijnui cu genul asta de joc si va veni toata lumea cu propuneri pt. misiuni, scenarii si cu reguli specifice acelor scenarii, in asa fel incat jocurila sa fie cat mai complexe si placute.

Leabu mi-a zis ca n-am scris nimic, asa ca uite: "Forta considerabila a ursuletilor va fi cu voi. Probabil. Daca ne lasa nevestele"

P.S. Suna chiar foarte tare, teren enorm.

domnu' Alecu, te asteptam cu scenariul pt. bhd la magazinul GUNSHOP.RO si il punem in aplicare.

Dar atentie, scenariul trebuie sa fie pus la punct. OK?

oprdfcl oprdfcl omfg omfg

ra +4 minim (confirmam cu o 3-4 zile inainte)

De cand aveam de gand sa facem un BHD la chimopar....

Acest scenariu implica 2 factiuni combatante:

Army toops - SF, Armored vehicles, Recovery teams, UN forces, Pilots...

Rebel forces - War lord's, organized Muslims fundamentalist, armed civilians...

cerinte minime pentru recuzita :

Army - echipament militar complet, vehicule marcate (M.A.T asigura un Jeep ZJ ) multe bbs, oameni de echipa, atitudine de invingatori! BRING ALL THE HEAVY GEAR!

Rebels - echipament civil sau mixt - obligatoriu insa shemag, atitudine de rebel, AK recomandat ..

ce parere aveti ?!?

Leabule, scenario propus de MAT este aproape gata... o sa trecem pe la tine sa o analizam impreuna

Leabule, scenario propus de MAT este aproape gata... o sa trecem pe la tine sa o analizam impreuna

cum a ramas cu scenariul, l-ati discutat, ceva?

cum a ramas cu scenariul, l-ati discutat, ceva?

Inca nu..... si eu si Light am fost prinse grav la munca saptamana asta.....

O sa incerc sa trec pe la Leabu maine cu materiale facute....

Intrebare: poate suna stupid, dar de ce au acces doar cluburile/echipele? Eu nu fac parte din nicio echipa inca, dar am jucat alaturi de majoritatea din bucuresti, la chimopar si republica, si as fi venit si eu. Merci!