Grasulas

Reprezentanti la sfatul sefilor de trib ?

Recommended Posts

Domnilor se voteaza in sectiunea sfatul sefilor de trib schimbari ale regulamentului SB, din Bucuresti sunt o gramada de reprezentanti de echipa si cu toatea acestea avem doar 3-4 care participa la discutii si cel mai grav maxim 5 persoane care voteaza.

Echipe precum HAT, TMT cu o gramada de membrii desi aveti acolo reprezentanti nu comentati nimic, chiar asa nu va interseaza cum o sa fie noul regulament, valabil si pentru cei care joaca la Ferme inafara de Docktor restul nu ati exprimat nici o opinie.

Daca asteptati sa vina cineva ca sa va traga de manecuta sau sa va dea telefon pentru a afla ce doresc domniile voastre inseamna ca inca mai aveti prafuri in sistem, puneti mana si exprimativa opinile.

Cinefilu, Vitezomanu, The Beassssst, Swarm, Awa oameni vostri au dreptul la o opinie.

regulamentul asta ma ajuta pe mine club Hat cu ceva?.....asta n-am prea inteles...eu gandesc la plural.

Cinefile regulamentul SB e folosit de catre majoritatea cluburilor de airsoft din romania cel putin ca model, majoritatea eventurilor nationale de airsoft organizate pana acum au folosit SB cel putin ca model, regulamentul SB nu are cu ce sa te ajute pe tine sau clubul tau decat ca exemplu de regulament pentru un joc de airsoft.

Ca voi aveti alt regulament la clubul HAT, foarte bine felicitari, chiar si asa consider ca ati fi putut avea o opinie cu privire la SB, ca nu vrei si nu te interseaza iar foarte bine, e problema voastra ca si club doar sa nu avem discutii si comentarii dupa, cand cineva o sa iti impuna la un event regulamentul SB.

Pai sunt atragatoare vitezele alea de 160 m/s pe AEG. Abia astept sa-mi pun pe kurtz!

Cinefile regulamentul SB e folosit de catre majoritatea cluburilor de airsoft din romania cel putin ca model, majoritatea eventurilor nationale de airsoft organizate pana acum au folosit SB cel putin ca model, regulamentul SB nu are cu ce sa te ajute pe tine sau clubul tau decat ca exemplu de regulament pentru un joc de airsoft.

Ca voi aveti alt regulament la clubul HAT, foarte bine felicitari, chiar si asa consider ca ati fi putut avea o opinie cu privire la SB, ca nu vrei si nu te interseaza iar foarte bine, e problema voastra ca si club doar sa nu avem discutii si comentarii dupa, cand cineva o sa iti impuna la un event regulamentul SB.

Grasule eu citesc regulamentul si ma conformez daca vreau sa particip...daca nu vreau sa partiticip...e mai simplu.

Iar daca vreau sa particip si nu pot sa ma conformez regulamentului o sa avem discutii si comentarii.

Si mai exista a 4-a varianta.....Sa-mi fac eu event, joc, competitie, cum vrea muschiu meau flausat si cu asta basta.

tot pe aceasta cale vreau sa va mai informez ca:

De-a lungul timpului foarte multi jucatori de airsoft au inceput jocul la hat dupa care au ajuns la alte echipe.

Datorita faptului ca Hat a devenit club cu acte (asa cum s-a stabilit la Sibiu) organizarea si actele ma obliga sa opresc aceasta hemoragie.

Cinefile poti sa ai discutii si comentarii la un event organizat de cineva care iti permite, personal la un event organizat de Airsoft Alliance odata impus regulamentul nu ai ce sa comentezi, nu se fac exceptii,tot ce poti sa faci e sa zici pas nu vin.

Eu doar am incercat sa iti ofer posibilitatea expunerii unui punct de vedere, daca voi clubul HAT, preferati sa ignorati total SB aplicarea lui la nivel national cel putin ca model de regulament e cat se poate de OK, suntem un stat democratic si fiecare are dreptul sa faca ce vrea atat cat ii permite legea.

Grasule...SB nivel national?.....in Bucuresti 90% joaca cu hi-capa.

nici vorba de SB.

Mintim poporul cu Forumu?....vezi ca ma duc in piata cu o pancarda ..."Jos Grasulas"

HATul poate joaca in proportie de 90% cu high capa, pentru restul din bucuresti proportia e mai mica dar hai sa nu intram in detalii la care nici unul nu are date concrete, SB inseamna mai mult decat ce tip de incarcator folosesti sau vrei sa ne jucam toti cu AEG "AK Sniper" la 155m/s cum se poarta prin alte parti, dar daca isi cumpara omu low cap sigur il lasam sa joace nu ?

vorba lui caragiale : ori sa se revizuiasca, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiasca, primesc! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele esentiale...

Hatul poate sa joace 90% cu miduri da nu vorbeam de ce poate hatu sa faca eu vorbeam de ce se intampla...in Bucuresti se joaca acum in 3 locuri cu hi capa.....asta-i realitatea.

trageam un semnal de alarma ca ardem gazu de pomana pe frigu asta.

Dar cand ma gandesc la Sb versiunea 2 si 1/4 mi se incalzezc picioarele.

Grasulas, initiativa ta e laudabila, si ai dreptate, interesul e scazut, dar daca nu vor sa exprime o pozitie atunci isi asuma si consecintele.

Sa vezi cati vor veni niznai la G3 si vor lasa replicile la cabana pentru ca leaderul lor nu s-a interesat de ultimele evolutii. Treaba lor, e o tara libera.

Grasulas, Rogue Angels vrea sa voteze si sa participe la discutii dar n-avem acces in sectiunea respectiva desi am cerut asta de vreo doua saptamani. Anyway... daca te ajuta cu ceva voturile noastre sunt:

D1 - NU, din cauza lungimii tevii externe, fara amortizor, flash hider, etc. suntem de acord cu limitarea lungimii tevii interne sau a externului total

D2 - DA

Asa cu am postat si la sfatul sefilor de trib , deoarece urmeaza sa apara fetita mea pe lume , pentru o perioada de timp nedeterminata functia de CEO al Next Level

airsoft team va fi luata de catre colegul si prietenul meu Adidox .

Orice decizie Adidox va lua din clipa aceasta ,este definitiva si neatacabila din partea orcarui membru LvL.

Oare nu trebuie sa facem o intalnire acum aproape de sfarsit de an!! Ne trebuie o agenda de lucru pentru 2013!! Ce trebuie sa facem? ce trebuie sa remediem,sunt probleme care trebuie rezolvate.

Toata stima pentru cei care au facut SB-ul, a fost bun la vremea lui si ideea de a limita dezmatul la viteze a fost excelenta. Totusi cred ca in timp s-au tot adaugat chestii pana a devenit greu de memorat si de aplicat. Chiar daca nu reusiti sa va strangeti toti sa ajungeti la un punct de vedere comun, macar incercati sa-l simplificati un pic, e spre binele tuturor.

Disputa hi-cap vs mid-cap se pare ca e dintotdeauna, ma indoiesc ca se va rezolva acum...

Toata stima pentru cei care au facut SB-ul, a fost bun la vremea lui si ideea de a limita dezmatul la viteze a fost excelenta. Totusi cred ca in timp s-au tot adaugat chestii pana a devenit greu de memorat si de aplicat. Chiar daca nu reusiti sa va strangeti toti sa ajungeti la un punct de vedere comun, macar incercati sa-l simplificati un pic, e spre binele tuturor.

Disputa hi-cap vs mid-cap se pare ca e dintotdeauna, ma indoiesc ca se va rezolva acum...

discuta cu liderul tau de club, fa o propunere si el o pune pe forumul de discutii si de acolo vedem ce iese.

Noi jucam dupa asta: viewtopic.php?f=31&t=18151

Practic e o diferenta de 5m/s fata de SB, restul sunt detalii neesentiale. Avantajul ar fi ca se elimina necesitatea de a umbla in Cymele noi. In schimb nu contine referinte la mid-cap-uri. Il puteti ajusta.

Noi jucam dupa asta: viewtopic.php?f=31&t=18151

Practic e o diferenta de 5m/s fata de SB, restul sunt detalii neesentiale.

dupa calculele mele sunt 10.si fara limitari de tip arma. Banuiesc ca inca n-a venit nimeni cu systema cqb cu 150m/s( cu 0.2) si care trage cu bile de 0.4 ca sa va faca sa revizuiti regulile. Si nu ma refer la vre-un nesimtit venit sa rupa mui, ci la cineva care joaca perfect legal si trage conform MED, adica la peste 17 metri.

Daca vreti eu pot veni intr-un weekend sa facem niste teste. Dar nu sub 25 metri.

Din ce zici tu, o arma cu 150mps intra la DMR, adica minim 17m, single fire. Cu bile de 0.4, la 17m, probabil e destul de dureros dar cred ca nu periculos - adica sa-ti intre bila in fata de exemplu. Trebuie testat oricum. Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

Din ce zici tu, o arma cu 150mps intra la DMR, adica minim 17m, single fire. Cu bile de 0.4, la 17m, probabil e destul de dureros dar cred ca nu periculos - adica sa-ti intre bila in fata de exemplu. Trebuie testat oricum. Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

Nu conteaza de cate ori tragi, desi unu cu systema sau un raptor si un degetel dibaci iti face aproape full auto pe single.. e de ajuns o singura bila sa-ti strice ziua.

Oricum topicul a deviat intr-o discutie despre regulamente...

Din SB:

"G.140 - 160 m/s - D2 semi auto snipers, semi auto, MED 25"

Cu acest D2 se poate trage foc dupa foc, rapid? Chiar daca e single fire limitat din mosfet?

Nu mi se pare diferenta mare intre 160m/s la 25m si 150m/s la 17m.... Oricum, la vitezele astea trebuie sa ai un minim de bun simt si sa nu angajezi la fata sub 30 de m... plus ca intervine si factorul de mai sus, daca te apropii prea mult, dai de foc automat. Chiar mi se pare mai bine ca ce e peste 150m/s sa fie bolt action.