tag

Medalioane Militare originale DOG TAG & Medicale Armata USA

Recommended Posts

Medalioane militare Dog Tag , originale , import SUA , personalizare in Romania cu echipament original militar utilizat anterior de armata SUA.

2 Tagu-ri , Lant 60 cm,Lant 10 cm 2 cauciucuri de protectie culori pline , 34 ron personalizarea este inclusa in pret

Culori : 1.Negru 2.Rosu3.Transparent 4.Albastru 5.Portocaliu 6.Roz 7.Galben 8 Mov 9 Verde deschis 10 Verde inchis 11 Maro 12.gri 13 Alb

Deasemenea disponibile 5 tipuri de cauciucuri camo la 26 ron si alte culori

Comenzile se fac on line , plata in avans sau prin ramburs .

Pentru Ramburs si ridicari de comenzi in Bucuresti se confirma comanda telefonic pentru a preantampina comenzile false .

Cei din Bucuresti care vor sa ridice comenzile personal o pot face la magazinul nostru din Crangasi , in acelasi complex cu E-mag .

Detalii la 0720500194 sau dati click pe WWW sub acest topic.

758.jpg

Deasemenea disponibile si alte tipuri de medalioane , preturi de producator , peste 12000 de medalioane in stoc in Romania .

Pentru comenzi mari se fac reduceri , cautam distribuitori .

simplex.jpg

Edited by Guest

Alea din metal negru cum sunt ? Ramin urme pe piele dupa purtare sau nu?

urmele raman doar de la lant... orice culoare ar avea medalionul, ai grija ca lantul sa nu fie vopsit... aratam ca dreaq dupa o zi de joc, pe timp de vara

Dacă sunt originale de la americani(alea fiind doar argintii) nu raman urme(testate de mine) si costa mai puţin de 1$,inscriptzionatul e mai scump

Interesant ca pe site-ul lor apare optiune de plata prin virament, dar nu ai nici un cont in care sa platesti!!!!!!!!!!!!! Plus ca faci comanda online si nu primesti mail de raspuns! Sau poate trebuie sa astepti mai mult?!

Dacă sunt originale de la americani(alea fiind doar argintii) nu raman urme(testate de mine) si costa mai puţin de 1$,inscriptzionatul e mai scump

Am si argintii , doar ce le-am adus , model dull . Sunt mate(gri) minimalizeaza reflectia soarelui . Pe site nu le gasiti deocamdata , daca doriti comandati inox si scrieti la specificatii clienti in formularul de comanda Doresc Medalioane Dull Iraq . 25 de Ron ca pret are inclus si personalizarea medalioanelor cu textul dorit de client . Intradevar inscriptionatul costa scump , masina si transportul din state m-a costat o caruta de bani , dar daca va uitati pe site-uri similare din alte tari veti vedea ca preturile sunt identice , fata de unele chiar mai mici . Nu platiti transport din strainatate , nu trimite nimeni ramburs din afara, garantez autenticitatea medalioanelor si a echipementului folosit la personalizare .

Ami pare rau de situatia cu vopseaua luata de pe lanturile negre . Medalioanele negre sunt cumparate in general de hip-hoperi si nu sunt facute sa reziste la tavaleala ca orice obiect vopsit .

Daca vreti sa reziste in timp , sa fie exact ce poarta acum soldatii in Iraq , luati Dull Iraq .

Daca vrei sa ai o replica a medalioanelor din al doilea razboi mondial iei luati medalioane WW2 .

Daca vrei sa-ti straluceasca la gat aurit luati alama dar trebuie curatate saptamanal cu pasta speciala de curatat sau cu pasta de dinti . Multi confunda alama cu aurul .

Medalioanele negre arata bine dar precum am scris mai sus nu-s facute pentru tavaleala . Cea mai buna obtiune e sa luati doar medalioanele negre si lanturile de inox .

Edited by Guest

Dog-tag`urile se pot personaliza(inscriptii)?

Tagurile se pot inscriptiona cu textul dorit de client , 15 litere pe rind , 4 sau 6 rinduri .

Edited by Guest

Interesant ca pe site-ul lor apare optiune de plata prin virament, dar nu ai nici un cont in care sa platesti!!!!!!!!!!!!! Plus ca faci comanda online si nu primesti mail de raspuns! Sau poate trebuie sa astepti mai mult?!

Controleaza-ti bulk e-mail . Cand ai facut comanda scrie dupa ce o trimiti ca vei primi un e-mail . Poate ti-a intrat acolo .Daca nu gasesti e-mailul mai da comanda o data .

Modalitati de plata :

I.Mandat Postal - clientul primeste detaliile de plata (adresa unde trebuie trimisa plata produselor) intr-un e-mail separat . Clientul efectueaza plata la posta romana prin mandat postal , dureaza 3-6 zile pana primim plata . In momentul cand plata este primita produsul este trimis prin scrisoare recomandata .Costul de transport prin scrisoare recomandata este 4 ron .

II.Transfer Bancar -clientul primeste detaliile de plata (contul la Banca Transilvania si factura proforma ) intr-un e-mail separat . Clientul efectueaza plata la Banca Transilvania , dureaza 1-2 zile pana primim plata .Cand plata este primita produsul este trimis prin scrisoare recomandata in mod normal in 24 de ore .Costul de transport prin scrisoare recomandata este 4 ron .

III. IntalnireBucuresti . Clientul verifica e-mailul de comanda pentru a fi sigur ca nu s-au strecurat greseli in formular si suna la 0720500194 pentru a confirma comanda si a preveni comenzile false. Sunt necesare numarul de comanda si numele persoanei care a dat comanda .

Persoana de contact este Alina Vlad , se va stabili ora si locul intilnirii .

Locatiile unde se stabilesc intalniri cu clientii sunt :

1.Statia de Metrou Armata Poporului pe linia Industriilor , iesirea dinspre Cora Militari

2.Linia de tramvai 41 statia Orsova , a 2-a statie de la Crangasi daca veniti de la Piata Presei Libere sau a 2-a statie de la Plaza Mall Militari (dupa pasaj) .

Nu vom efectua intalniri cu clientii in alte locatii .

IV.Plata Ramburs (La Primire) . Clientul verifica e-mailul de comanda pentru a fi sigur ca nu s-au strecurat greseli in formular si suna la 0720500194 pentru a confirma comanda si a preveni comenzile false . Sunt necesare numarul comenzii , numele persoanei care a dat comanda . Foarte important adresa din buletin trebuie sa corespunda cu adresa din comanda si cu numele persoanei care a dat comanda . Daca aceste lucruri nu sunt respectate este posibil ca posta romana sa refuze eliberarea scrisorii recomandate . Dupa ce confirmarea este facuta comanda este expediata in mod normal in 24 de ore . In functie de orasul clientului, dureaza 2-6 zile pana la destinatie . In functie de posta/postas veti primi o instiintare ca ati primit un plic si veti merge la posta sa-l ridicati si sa platiti sau postasul va aduce scrisoarea recomandata la domiciliul dumneavoastra si veti plati . Costul transportului de plata ramburs este de 6 ron-10 lei in functie de greutatea plicului.

Pentru Bucuresti clientii pot ridica produsele dupa ce comanda si confirma telefonic comanda. In momentul de fata nu avem un magazin dar ne intilnim cu clientii in zona Cora Militari la ore pre stabilite cu clientii.

Site-ul inca nu e terminat , dar gasiti detalii in forum .

Edited by Guest

OK si cat costa inscriptionatul pe langa pretul initial?

OK si cat costa inscriptionatul pe langa pretul initial?

Preturile afisate pe site INCLUD inscriptionarea care este gratuita , daca le doriti inscriptionate sau nu pretul este acelasi

Edited by Guest

Apreciez faptul ca doriti sa ne oferiti sansa de a incerca produsele dumneavoastra si sunt sigur ca ele se ridica la niste standarde de calitate mai mult decat acceptabile. As prefera daca se poate sa folositi si niste reguli minime de ortografie atunci cand va redactati anunturile. De asemenea ar ajuta si daca v-ati ordona un pic ideile inainte sa postati anuntul, pentru a ajuta eventualul cititor in mai buna lui intelegere.

Va multumesc pentru atentie si va urez la cat mai multi clienti.

OK, merci mult de raspuns.

O sa comand si eu niste placute in curand.

dogtagdesign, cred ca oamenii din acest forum apreciaza mai mult informatiile scrise normal (fara diverse culori sau bolduite).

Mytzule lasa-l ca-i de treaba. Am luat un medalion de la ei si e OK. Exact ca in poza, inox subdued (nu straluceste asa de tare). Pare robust si a fost facut in cateva minute. La 6 eram pe site, la 6 jumate era gata medalionul si la 9 si ceva am intrat in posesia lui.

Am primit chiar si bon de casa si invoice. Stiu ca nu e ceva de laudat, dar in Romanica ajungi sa te miri si de chestiile astea...

Pic:

hpim4974yk3.th.jpg

Pai eu nu am nimic cu el, dimpotriva, insa nu inteleg de ce text colorat si bolduit - suntem destul de cu capul pe umeri ca sa intelegem ce si cum : )

Actualizam anuntul .Momentan am epuizat stocul de cauciucurile negre de protectie,alte culori inclusiv camo sunt disponibile .

Guest

Am intrat si eu pe medalioane.ro, aveti o varietate mare de produse (sau medalioane) dar exista o problema...

Si eu am comandat de la voi un Dog-Tag neinscriptionat. Dog-Tag-ul este intr-adevar din metal inoxidabil dar lantul nu este.

Din cate am observat eu, lantul cu margele, este facut din 2 parti : margelele si sarma pe care sunt margelele.

Margelele in sine sunt si ele din metal inoxidabil dar lantul pe care stau, nu este.

Eu, ca si Kix, mi se pare, transpir abundent. Transpiratia a ajuns la lantul facut din metal, care s-a oxidat (ruginit) rau de tot. Si rugina s-a desprins de pe el, a ajuns pe haine, si asa am ajuns eu cu gulerul portocaliu, pe care n-am reusit sa-l spal.

Mai bine faceti Dog-Tag-ul, complet din metal inoxidabil. Asta insemnand, margelele, Tag-ul, si lantul care tine margelele. In felul asta, scutiti "transpiratii" de pete ruginii.

(Margele = Bilutele mici de pe lant)

daca inscriptionatul e gratis pot venii cu placutele mele sa le inscriptionez,moca? glumeam...poate am sa inscriptionez si eu niste placute,imi plac,caracterele...cand o sa am drum in bucuresti sau o sa trimit pe cineva o sa-ti cer pe PM adresa...

Si eu am comandat de la voi un Dog-Tag neinscriptionat. Dog-Tag-ul este intr-adevar din metal inoxidabil dar lantul nu este.

Din cate am observat eu, lantul cu margele, este facut din 2 parti : margelele si sarma pe care sunt margelele.

Margelele in sine sunt si ele din metal inoxidabil dar lantul pe care stau, nu este.

Eu, ca si Kix, mi se pare, transpir abundent. Transpiratia a ajuns la lantul facut din metal, care s-a oxidat (ruginit) rau de tot. Si rugina s-a desprins de pe el, a ajuns pe haine, si asa am ajuns eu cu gulerul portocaliu, pe care n-am reusit sa-l spal.

Mai bine faceti Dog-Tag-ul, complet din metal inoxidabil. Asta insemnand, margelele, Tag-ul, si lantul care tine margelele. In felul asta, scutiti "transpiratii" de pete ruginii.

(Margele = Bilutele mici de pe lant)

Care lant zici ca a ruginit ?? cel mic , cel mare ?? Cand ai cumparat medalioanele ??

Vad ca esti din Bucuresti ,da-mi numarul tau de telefon ,ti-l schimb (lantul sau lanturile),vreau sa-l iau sa-l dau la analiza,pentru mine este foarte important cea ce zici .

Mie mi se pare ciudata faza cu ruginitul , eu am dat recent lanturi firmei care are contract pentru medalioane cu armata romana ,ei au facut analiza materialului din care sunt facute lanturile si totul a fost ok .

Guest

Usurel, nu te impacienta, o fi fost un lant prost la mine. Nu te invinuiesc. Si oricum nu l-am luat ca sa il am de bun, ci mai mult pentru distractie, mai ales ca a fost blank...

Ti-am zis, cred ca s-a nimerit un lant prost la mine, daca tu zici ca ai trimis transport la firma specializata, si au facut ei analiza metalului, inseamna ca sunt bune.

Asa ca idee, la mine a ruginit lantul mare, dar putea fi si cel mic, ca doar sunt la fel...

Nu a ruginit Tag-ul, nici bilutele de pe lant, ci doar sarma care tine bilutele, si 2-3 bilute...

Succes in continuare !

PS : Zici ca tot pachetul (Tag, lant mare, lant mic) este facut din otel inoxidabil ??

PS : Zici ca tot pachetul (Tag, lant mare, lant mic) este facut din otel inoxidabil ??

Corect tot este din otel inoxidabil . D

Te rog sa-mi dai in priavate un numar de telefon , te sun si-ti schimb lantul .

Chiar vreau sa-l iau neaparat .

Guest

Pai, imi pare rau dar nu-l mai am.

Cand am vazut ca a inceput sa se corodeze un pic, nu l-am mai pastrat.

Nu te mai agita atat ! Tu ai zis ca le-ai trimis alora lanturi, ei le-au analizat, si au iesit 100% inox !

Am primit eu unul defect din fabricatie ! Restul sunt bune.

Nu te condamn, si nu cer altul in schimb.

L-am luat doar sa vad cum e "feelingul" cu asa ceva la gat. Mi-a placut, voi lua altul inscriptionat, problem solved.

Actualizez anuntul . As dori sa fiu clar ca orice defect se inlocuieste ,cazul raportat de Grievous este unul izolat .

27.jpg