Cosmo

VFC/Umarex scot 416PDW, 416, 417

Recommended Posts

daca 417 ar merge cu maguri de SR25 ar fi super tare, pe de alta parte, toate magurile mele de sr25 dau misfeed, asa ca..mixed feelings.

Cu ce fel de mag-uri merge replica de HK 417? De la care se potrivesc? Cele de SIG 55x, G3, G36 au alta prindere... Am vazut ca la acesta-i ca la AR15, dar mai mare, sa simuleze calibrul 7.62x51.

* 417'le nu prea pastreaza tiparul:

800xh.jpg

800xk.jpg

mare pacat

Romanasul nostru trebuia sa fie cu degetu`pe tragaci

Ba da' patul vietii de la prima pusca din prima poza l-a vazut careva la vanzare undeva ?

Nu inca, si nici modelul asta nou de la HK417 transferat si la HK416 nu este inca separat de vanzare, la fel si cu pistol gripul. Peste vreo 2-3 luni dupa ce le scoate pe piata apar si ca piese de schimb.

Ba da' patul vietii de la prima pusca din prima poza l-a vazut careva la vanzare undeva ?

Da mail la VFC odata ce apar modelele si zi-le ca ti s-a rupt patul original si vrei unu de schimb. Platesti pretul componentei care e apa de ploaie si al transportului.

PS: Mi-am pus WE 416-ele la vanzare.

Cat de veche? Din ce apare in prezentare are selectorul ambidextru. Prima versiune sigur nu e.

Ma uitam la articolul ala pe vremea cand mi-am luat WE-ul... acum minim 6 luni de zile. Versiunea asta noua de VFC are si interne schimbate si alte trademarkuri and stuffi. Scurt pe doi, e alta replica, si review-ul ala nu e la produsul curent.