spaz

Jocuri in Bucuresti

Recommended Posts

Ca sa fie lamurita treaba, un mic tutorial despre jocurile din bucuresti...

se joaca in fiecare duminica (sau aproape in fiecare duminica), chiar in 2 (doua) parti ale bucurestiului

1. TMT - TMT-ul si aspirantii se intalnesc in fiecare duminica la magazin la Dan. De obicei la ora 9 se pleaca de acolo catre terenul de joc.

Cei care nu au o arma, pot inchiria, dar este recomandat sa vorbiti din timp cu Dan, altfel riscati sa nu mai aveti ce inchiria.

2. CORE/Draconis - jucam de obicei impreuna, locul de intalnire fiind la victoriei, in dreapta guvernului, de regula la ora 9 (any given sunday). Daca aveti chef sa veniti la joc, va astept cu cea mai mare placere, doar atat va rog, dati-mi un pm, ca sa stim si noi ca veniti si sa nu plecam fara voi de acolo, in cazul in care intarziati . Singurele cerinte pentru a veni cu noi la joc sunt:

A. Ochelari de protectie

B. O replica de airsoft, sau dorinta de a inchiria (pentru asta trebuie sa discutati din timp cu mytzu)

3. HAT - Hardcore Airsoft Team organizeaza jocuri in fiecare duminica la Fabrica de Paine (Langa strada Masina De Paine cu intrarea pe Str. Banitei). A se citi regulamentul de pe siteul lor, http://www.airsoftforum.ro inainte de participare. Ei mai organizeaza si jocuri nocturne, de la ora 8-9, in general Martea si Joia.

4. DAT - Jocurile organizate de ei in fiecare sambata/duminica de obicei fie se desfasoara la Fabrica de Paine sau la Tabara Cernica.

sper ca s-a facut lumina

EDIT: UPDATED 07/04/2010

Edited by Guest

... am postat un topik absolut imbecil.... deci.. vin. A, n-am uniforma... conteaza? Pot juca? Sniper...

TMT-ul si aspirantii se intalnesc in fiecare duminica la magazin la Dan. De obicei la ora 9 se pleaca de acolo catre terenul de joc.

Cei care nu au o arma, pot inchiria, dar este recomandat sa vorbiti din timp cu Dan, altfel riscati sa nu mai aveti ce inchiria.

thx wolfy, am modificat postul meu cu datele de la tine

@NBX - am mai completat putin postul, ca sa se inteleaga si mai bine care sunt conditiile necesare ca sa joci airsoft... Sunt sigur ca se aplica la toate cluburile ochelari si arma...

Fratilor, cine este G.M.-ul jocurilor din Bucuresti din fiecare duminica? Sau macar cine este o persoana responsabila cat de cat cu organizarea.

As dori o discutie pe mess ori telefonica, deoarece am clocit niste scenarii strategice care zic eu, sunt dragutze, fara sa fie prea complicate.

Nu exista un GM anume ... fiecare team cu tactica si strategia lui ...

Ia si tu echipele la rand si vezi ce si cum iti place.

Edited by Guest

intreaba si tu paici

la draconis ar fi mytzu`, tomcat la cei din tmt , si palk ptr cei din core.

daca vrei sa joci` vino duminica cu cei din draconis .

eventual un PM lui mytzu ptr mai multe detalii.

Edited by Guest

Bun, am inteles.

In cazul asta, am sa postez vreo doua strategii de joc, noi-noute, zic eu, la sectiunea corespunzatoare.

Mai am nevoie doar de o singura bucata de informatie.

Cam cum sunt la modul general echipele si cam cum decurg jocurile? Prefera sa se impuste fara o strategie anume, in asalt furibund si dezordonat precum cine stie ce trupe de fanatici?

Ori v-ar place un scenariu in care sa se aplice si un pic de strategie militara?

se joaca cu respawn` cu baze. depinde de locatie si de cati suntem

in mare parte se joaca organizat.

unde stai mai exact?

ca sa stii` cand sa te scoli sa nu intarzii

Bun, am inteles.

In cazul asta, am sa postez vreo doua strategii de joc, noi-noute, zic eu, la sectiunea corespunzatoare.

Mai am nevoie doar de o singura bucata de informatie.

Cam cum sunt la modul general echipele si cam cum decurg jocurile? Prefera sa se impuste fara o strategie anume, in asalt furibund si dezordonat precum cine stie ce trupe de fanatici?

Ori v-ar place un scenariu in care sa se aplice si un pic de strategie militara?

Gusturile variaza. Echipele pot varia, dar in general pot sa te bazez pe 2 x 15 oameni.

Eu zic sa postezi ce idei ai si probabil se va gasi cineva sa te ajute in aplicarea lor.

Cand organizeaza baietzii in Bucuresti o tragere???

Mi-ar placea sa vin si eu sa sporesc randurile comunitatii!!!

Te referi la joc?Daca da, uita`te la primul post din acest topic.

probabil ca la joc... in rest fiecare trage cat poate ca.... tragi nu tragi, timpul pustii trece

Bun! Dar cu cat timp se anunta participarea??? pentru a sti sigur daca vin in unul dintre locurile deja prestabilite...

Cred ca trebuie desenat cumva, sa priceapa lumea.

Prin urmare, TMT-ul se aduna in FIECARE duminca, la ora 9, in fata magazinului Gun Shop (magazinul lui Dan Leabu). Cine vrea sa vina si e nou poate sa-i dea un telefon lui Dan eventual prin care sa-si anunte participarea. Numarul lui il aveti in link.

subscriu ce a scris spaz :

"2. CORE/Draconis - jucam de obicei impreuna, locul de intalnire fiind la victoriei, in dreapta guvernului, de regula la ora 9 (any given sunday). Daca aveti chef sa veniti la joc, va astept cu cea mai mare placere, doar atat va rog, dati-mi un pm, ca sa stim si noi ca veniti si sa nu plecam fara voi de acolo, in cazul in care intarziati Smile. Singurele cerinte pentru a veni cu noi la joc sunt:

A. Ochelari de protectie

B. O replica de airsoft, sau dorinta de a inchiria (pentru asta trebuie sa discutati din timp cu mytzu) "

poti sa vii duminica `cu siguranta daca vremea e ok ne vei gasii acolo .

Si daca nu e ok vremea, tot acolo vom fi . Cel putini unii dintre noi .

aici era nedumerirea mea! vroiam un contact pt a putea fi sigur. nu cred ca e f confortabil sa te trezesi duminica devreme si sa astepti - posibil - de nebun in fata magazinului sau Guvernului...

Multumesc baietzi!

aici era nedumerirea mea! vroiam un contact pt a putea fi sigur. nu cred ca e f confortabil sa te trezesi duminica devreme si sa astepti - posibil - de nebun in fata magazinului sau Guvernului...

Multumesc baietzi!

Salut, Mihai!

Nu prea ne opreste nimic sa iesim duminica dimineata la joc.

Ti-am trimis, totusi, numarul meu de telefon in PM, ca in cazul in care vrei o confirmare suplimentara sa ma poti suna sambata in cursul zilei.

Am inteles ca baietzii care au punctul de intalnire la Dan in fata magazinului se duc la Jilava sa se joace, unde se duc cei care se intalnesc la Guvern???

dar de obicei va jucati in Bucuresti sau in afara?

Guest
This topic is now closed to further replies.