Sign in to follow this  
Swarm

Jocuri fun& friends la Lehliu

Recommended Posts

Incepand cu luna iunie echipa Crosshair reincepe sezonul jocurilor fun&friends,adica niste jocuri unde regulile sunt impuse de bun simt , practic incercam sa ne destindem in fiecare sfarsit de saptamana la iarba verde si un pahar cu suc .

Scenariile vor fi diferite de la deathmatch si capture de flag pina la scenarii complexe gen scenariul "numbers" viewtopic.php?f=11&t=9682 sau scenariul cu 4 baze deja consacrat la Lehliu.

Se pune la dispozitie o suprafata de 30 de hectare de padure precum si toata logistica echipei crosshair: banderole,steaguri,parapeti movibili,puncte,etc.

Deasemenea echipele care vor sa foloseasca terenul ca si loc de antrenament pentru competitia Piramida Campionilor o pot face in fiecare saptamana ,tot ce trebuie sa faca este sa ne anunte in prealabil sa fim pregatiti cu logistica.

Jocurile sunt deschise tuturor echipelor si jucatorilor independenti,regulile dupa cum spuneam si mai sus sunt in mare cele de sad bunneh mai putin restrictia de miduri.Oricum ne bazam pe obrazul fiecaruia mai mult decat pe reguli impuse prin arbitrii.Daca la competitie avem reguli si arbitraj strict aici vrem sa fie ceva bazat pe respect fata de colegi si respect fata de organizatori.

Primul joc va fi Duminica 5 iunie 2011.Va asteptam.

sambata 23 iunie 2012 primul meci fun & friends.

scenariul : 2 echipe de cate 7 oameni ,3 obiective de fiecare parte, 2 reprize a cate 25 de minute.

dupa meci ..gratar and stuff daca sunt doritori,locatia e super ok pentru asa ceva.

vin si eu,daca mai gasesc pe cineva din zona sa punem la gaz.

am dat deja..am jucat sambata..la apusul soarelui..a fost frumos..semiintuneric..vegetatie deasa...te ghidezi mai mult dupa sunet..am fost 10 oameni..s-a jucat capture the flag.

...te ghidezi mai mult dupa sunet..

Mă bucur că s a dat startul Abia aştept să ajung şi eu pe acolo...

A fost super!!! Dar la felul in care arata terenul 10 oameni, parerea mea, am fost cam putini. Buncarele, vegetatia, felul in care sunt asezate panourile se poate juca intr-o formula mult mai largita si se pot juca tot felul de scenarii. Swarm a zis ca am jucat cap the flag, dar nu azis chiar tot... felul in care a fost jucat a fost foarte interesant.

Va asteptam pe toti la joc!

un mic filmulet de la jocul de acum 2 sapt...mai sunt si altele ,din pacate jucam pe inserat (e mai racoare) si deja nu se mai vede bine pe camera.

nu uitati duminica 08.07.12...ora 18.00 next game.