ADV

topic inchis

Recommended Posts

vreau sa mi iau systema,ce sa mi iau max,super max s au editie aniversara care imi si place?imi puteti da un sfat?

Edited by Guest

Salut m8,

Eu am un super max si sunt multumit de acest model. Nu am nimic de reprosat in afara faptului ca pe parte de cilindri nu se potrivesc cu seria max. Pt. super max am gasit doar 2 cilindri (de 90 m/s si de 170 m/s) dar problema am rezolvat-o foarte usor prin inlocuirea arcului din cilindru (are se inlocuieste in 1 minut). Arcuri se gasesc fara probleme chiar originale systema. Despre seria max nu ma pronunt pt. ca nu am avut niciodata. In rest pusca functioneaza ireprosabil. Am inlocuit bateria originala (systema 12 V NiCa) cu LiPo de 11.1 V Firefox si merge perfect. Mai multe nu stiu ce sa iti spun. Personal am cumparat un challenge professional kitt de supermax dar mi l-a montat un coleg de club in 2 ore. Mi-am schimbat si ulucul din polimer original cu un RIS de 65 euro de pe taiwangun care s-a potrivit perfect dupa mici ajustari de jumatate de mm cu o simpla pila, ajustari care nu se vad la exterior deloc.

O gramada de piese systema (click)

Arc de 130 m/s systema

mersi mult pt explicatie,e diferenta intre ele de 150$,daca iau max in loc de super max,o sa regret ca nu am mai dat 150$?se justifica acesti 150 $ intre ele la performante?

Din cate am inteles, supermax-urile sunt mult mai rezistente la gearbox si alte componente interne. Un max 3 rezista pana la 150 m/s pe cand un supermax vine stock cu cilindru de 170 m/s. In rest este systema PTW, dupa cum citeam in semnatura unui Ozon de pe forum .. ai acea aura deasupra capului ... kidding ... poate raspund alti posesori de systema ... pentru mine este suficient faptul ca functioneaza perfect. Oricum, am coborat arcul de la 170 m/s la 110 m/s.

orice este un plus e bun, ca la masina, la un mom dat faptul ca nu sunt geamuri electrice in spate o sa te puna pe ganduri. asa si cu pusca asta cand o sa tragi cu 160ms si o sa te gandesti ca ai fi vrut sa tragi cu 180ms

eu personal mi as lua smax? NU

de ce? pt ca nu am nevoie de pusca mai puternica de 130 si nici full nu trag

asa si cu pusca asta cand o sa tragi cu 160ms si o sa te gandesti ca ai fi vrut sa tragi cu 180ms
Personal privesc lucrurile din punctul de vedere al celui care sta in fata unui supermax. Din punctul de vedere al celui care o incaseaza. De aia am si coborat-o la 110 m/s.

super max o sa mi iau,clar,alecule,e buna de ceva aia de la venin,parca tu iai dat o?

este non - max , deci nu suporta cilindru mai mare de 130

vanduta a fost acum 8 luni

In RO la orice event nu poti folosi mai mult de cilindru auriu (130) care in realitate scoate mult mai mult!

Eu personal nu am vrut sa bag bani intr-un Max pe motiv ca cei 800 de lei in plus ii pot baga in baterie, incarcatoare si eventual intr-o piesa de echipament.

Nu am jucat niciodata mai mult de 110 (119.8 pe crono) deci nu am vazut logica celor 800 lei in plus pina la Max, nu ma vb de super max!

Vrei sa spargi sticle in gradina bunicii si sa te lauzi ca ai tras cu 175m/s ...cumpara SuperMax.

Acum tine de fiecare si de ce bani are!

Exact ce a spus si @Crazy ... Max-ul e mai permisibil pe cind Super Max-ul datorita rotilor mai late foloseste alt tip de cilindri!

Lamurire despre baterii: http://www.systema-ptw.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=2679

Diferente intre modele: http://www.systema-ptw.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=7091

o sa mi iau super max,cum am spus diferenta este de 150$chiar daca am sa o folosec ca una max,dar am auzit ca pb le are la motor ,la super max am vazut ca are un alt motor,si poate este mai bun,ca doar este generatia noua,nu?va multumesc tuturor pt sfaturi,chiar mi au fost de folos.

"problemele" la motor nu au legatura cu generatia ei ci cu politica Systema. De aia si exista "motor mod"

"problemele" la motor nu au legatura cu generatia ei ci cu politica Systema. De aia si exista "motor mod"

mugur,am vazut ca are si niste optiuni la tragaci,sa traga burst,si mai multe chestii,dar de ce sa nu iau max ,cand e diferenta asa mica,daca vreodata as vrea sa am optiunile astea pe un max,sigur nu am sa le pot face cu 150 $

E vre-un site specific Systema sau fiecare cumpara de unde poate?

ei iau de pe redwolf. GATA AM FACUT COMANDAAAAAAAAA:)))URAAAAAAAAAAA:))) 4865RON

Apropo de viteze.La maxul meu cilindrul rosu da 172 mps cu hop upul reglat,iar la un coleg cilindrul rosu ia venit cu 175mps.

Tot ce scrie pe siteul systema user group nu este chiar asa:de exemplu Tack spune ca cilindri de pe ctw mx2 nu se potrivesc cu max(se potrivesc perfect) la fel ca si cilindrii de max pe super max.

... la fel ca si cilindrii de max pe super max.

PTW.Cylinders.small.jpg

Cel gri e de SM, cel albastru de max a fost pus pe SM si se vede cum a muscat din el.

nu se potrivesc ... cred ca vorbesti asa ... de amorul artei .. de tras trage daca "il inghesui" dar incompatibilitatea duce la alte probleme poate mult mai grave decat se pot vedea la prima vedere .. whatever ...

whatever,de cat timp folosesti tu un ptw?

Ha Ha .. daca asta are importanta pentru tine, dar fara relevanta pentru acest topic ... de 5-6 meciuri, cam 20 minute pe zi de joc, de fapt nu .. in astea 5-6 meciuri l-am folosit de vreo 2 ori ca in rest l-am carat degeaba ca sa nu zic ca nu am un backup la mine in caz ca imi pica pusca. So .. cu SMaxu' am jucat cel mult 1 ora in 5-6 meciuri. Sunt un noob in viziunea ta acum, a? "My lovely" este un VSR G-Spec.

Despre ce incompatibilitate vorbiti? Faptu ca rosu si silver nu au gaura aia? Si de aceea?

Baietii mei multe lucruri din ce spune tack au fost demontate insaasta nu inseamna ca nu e meserias. Da e penal sa spuna ca ti trebuie lipo mode ca altfel se rupe. Dupa 2 ani uite ca nu s a rupt nici non max 2008 max 2008 si max 2007 asta ca un exemplu.

Boring

Le: si treaba cu muscatu se rezolva in 3 min de pila/dremel nu e panica