ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sat Dec 15, 2018 6:06 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: AGM GBB M4 clona WA
PostPosted: Thu Aug 27, 2009 12:06 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times
dragul meu,intelege k nu au fost trimise de Ehobby,nu k au fost refuzate de vama.chinezoii au incasat banii si se dau raniti.am sunat la vama suedeza si nu au restrictii pt asa ceva,nici macar k la americani,unde e obligatoriu sa fie armele nemarcate si cu "nasul" rosu.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 12:18 pm 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times
Deschide-le o disputa cu paypal daca ai trimis banii cu paypal. Sau macar ameninta-i ca asta le faci. Spune-le ca e inacceptabil ca ei sa primeasca banii pentru un produs si sa nu-l livreze. Ameninta-i eventual ca o sa iei toate masurile legale care-ti stau in putere sa-ti recuperezi banii. Spune-le ca store credit nu e acceptabil si ca tu nu ai cumparat store credit de la ei ci anumite produse. Asa ca ori iti returneaza banii pe produsele neprimite si partea de shipping aferenta conform shipping calculator-ului, ori le deschizi disputa paypal si le ceri toti banii inapoi si eventual ii dai si-n judecata pentru neonorarea comenzii.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 12:27 pm 

Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
Oricum ai nevoie de o confirmare scrisa, de la vama suedeza, ca pachetul respectiv nu a intrat in Suedia, cu hartia aia si cu reclamatia la paypal iti poti recupera banii.

Recoil wrote:
Eu zic sa nu sariti la GBB ieftine, cel putin nu la AGM.
.... m-am documentat mai bine, am aflat ca hop-upul ori nu functioneaza, ori sare des, incarcatorul de 700g stock in 80% din cazuri pierde gaz, iar precizia lasa de dorit...

Ai impresia cumva ca WA e mai buna ? :D E clona si a copiat inclusiv minusurile de la WA. Dar pt astea ai RaTech :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 6:44 pm 
Private Recon Team

Been thanked: 2 times
Doar despre AGM m-am documentat. Nu am nici o impresie in legatura cu WA. Incercam sa aduc informatii utile on-topic.

Am vazut piesele Ra-Tech in actiune si sunt foarte bune, dar si pret pe masura.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 7:35 pm 

Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
Asta e avantajul platformei AGM, pt ca un WA e pe la 600$, si la fel trebuie sa le schimbi cam toate in ea ,sa o faci jucabila. Inclusiv body care vine din plastic. Si asa mai departe..

Profile  

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 8:21 am 

DarphBobo wrote:
Deschide-le o disputa cu paypal daca ai trimis banii cu paypal. Sau macar ameninta-i ca asta le faci. Spune-le ca e inacceptabil ca ei sa primeasca banii pentru un produs si sa nu-l livreze. Ameninta-i eventual ca o sa iei toate masurile legale care-ti stau in putere sa-ti recuperezi banii. Spune-le ca store credit nu e acceptabil si ca tu nu ai cumparat store credit de la ei ci anumite produse. Asa ca ori iti returneaza banii pe produsele neprimite si partea de shipping aferenta conform shipping calculator-ului, ori le deschizi disputa paypal si le ceri toti banii inapoi si eventual ii dai si-n judecata pentru neonorarea comenzii.

hehe! dupa vreo 24 de emailuri inclusiv la divizia frauda electronica din Hong Kong,care spre deosebire de Militia romana a actionat extrem de promt am fost rugat sa aleg un alt produs sau sa mi se trimita banii inapoi,asa k in loc de AGM-ul care lipseste m-am pricopsit cu o Top Tech M4 Carbine,cu un pic de blow back si desi mai trebuia sa platesc in plus 150 usd,au trecut de la iei,cu scuzele de rigoare ! Buna treaba !

Profile  

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 10:38 am 
Compania 7

Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Deci intr-un final ne-ai facut la toti un bine pentru ca vor fi mai atenti data viitare sa nu piarda iar 150 de dolari din buzunar!

Op. BLACK THUNDER I - 2008; AIM AND FIRE II - 2009; Op. BLACK THUNDER II - 2010; THE GATHERING Op. FIRST STONE - 2010 - CC3; LA REVOLUTION - 2011; THE GATHERING Battle for Ambitus - 2011 CC121 Sutanele Negre; WARTORN - Black ops - 2012; THE GATHERING Dark Legacy - 2012 CC121 Sutanele Negre; Codrii de Arama 3 Garda Umbrelor - 2013; Codrii de Arama 3 (G. Dako) - 2014

*Who hesitates masturbates!*
"Niciodata sa nu iti intrerupi inamicul atunci cand este pe cale de a face o greseala!" - Napoleon Bonaparte

Profile  

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 10:53 am 
CORE Team

Been thanked: 0 time
Mda, mi-ati cam dat emotii, astept un AGM de la ehobby, sper din tot sufletul sa nu ajung in aceeasi situatie

Profile  

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 1:02 pm 

Location: Craiova- The City of "Fantana Muzicala"... si multi "pistolari bronzati"
mie mi-a ajuns azi JG-ul :D me, very happy!! si sta perfect incarcatorul de agm in el.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 9:20 pm 

Lt.Bongwater wrote:
Mda, mi-ati cam dat emotii, astept un AGM de la ehobby, sper din tot sufletul sa nu ajung in aceeasi situatie

sper sa fie totul "smooth",inclusiv functionarea AGM-ului.Apropos,in opinia voastra,cine face in Romania cele mai tari eventuri de airsoft la ora actuala?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 31, 2009 10:31 am 
WTF 360

Been thanked: 1 time
asta, in opinia mea, e intrebare de genul "care e cea mai tare masina din lume?" unde ceri un raspuns la o intrebare foarte ambigua :) Cel mai tare event... milsim, sau speedball? cu numar mare de participanti sau cu numar mic de participanti? cu accent pe roleplay, sau organizat ca un eveniment sportiv... durata de joc? suprafata de joc? CQB, woodland sau suprafata mixta?

sper ca ti-am raspuns la intrebare :)

[Friendly Fire expert - 3 friendlies] [Bloody bb - upper lip] [Navigation Expert- Balotesti] [Tick collecter - 3 fed so far] [Vive la France!] [Cheap bastard] [Am casca, n-am creier] [Minigun wannabe] [Pack rat] [Tail end Charlie] [Geardo] [Die Hard] [Silicon mouth]

Profile  

PostPosted: Mon Aug 31, 2009 4:08 pm 
Bad Company Team

Been thanked: 1 time
Eu cred... dar sa nu radeti de mine... ca cele mai tari eventuri din romania le face Mosh Craciun :D

Image

Profile  

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 11:38 am 
CORE Team

Am primit aseara replica, am apucat sa trag cu ea, impresia initiala a fost buna, feeling-ul extrardinar. Totusi, am observat urmatoarele:

1. Bolt lock-ul nu functioneaza sau nu am stiut eu sa-l activez (exista niste switch-uri pe mag care nu stiu ce rol au). Rog posesorii sa ma ajute cu sugestii

2. Hop-upul nu este foarte eficient, din ce mi-am dat seama

3. Wobble cam peste tot, insa se rezolva usor

Rog posesorii sa ma ajute cu sfaturi/recomandari, in special pt partea de bolt lock

Profile  

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 12:10 pm 
ACT

lt, http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/i ... 0stop&st=0
si mai sunt ceva topicuri in care se trateaza probleme agm gbb.

vezi cat de tare e parghia care trebuie impinsa de mag pentru declansarea lock-ului. eventual intareste arcul din mag, trebuie sa aibe putere sa impinga parghia.
este mag issue de multe ori. eu am avut pusca ok dar mag-ul nu impingea bine. unii si-au intarit arcul ( modificat mag-urile pt 40 bile ) ca sa intareasca arcul din mag si sa aibe putere sa impinga parghia.
cat despre hop, ia-ti ceva bun. nu prea merita sa te stresezi cu plasticul ala si in plus se va sparge, cel putin la mine s-a spart cu green gas cam in 200-300 bile. prima oara la ora 10 sau 2, nu mai stiu exact.. dupa care s-a spart efectiv jumatate din el. :?

camera hopup-ului trebuie inclusa pe lista de cumparaturi din care face parte si replica... e dezamagitoare.
ai dreptate wobble-urile se remediaza "fest" , chiar nu sunt un issue.

L.E. leverul mic de pe magazie trebuie dat inspre spate (supapa) .

Last edited by kix on Wed Sep 23, 2009 12:59 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 12:12 pm 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times
Vezi ca pe capatul superior al incarcatorului e un switch mic. In functie de pozitia lui, bolt stop-ul angajeaza sau nu. Schimba-i pozitia si vezi cum merge.

Daca nu merge incearca fix-ul lui Luis21 de pe arnie's.

Quote:
***Before you perform this mod make sure that the bolt catch in the lower reciever moves freely without getting stuck. It has to be smooth and I do recommend that you spray a bit of silicone oil to allow it to move freely. If it still doesn't move smoothly, file or sand down the little channel where the bolt catch sits.***

Here's my guide on how to make the magazine spring stiffer. This will allow the lever on your magazine to push up on the bolt stop with enough force to lock the bolt back 100% of the time. Before starting the mod, feel the pressure of the lever that pushes up on the bolt catch, feel it again after you're done.

Items needed:

-8 BBs
-1/16'' Pin Punch
-AGM M4 GBB Magazine
-Hammer

Step #1:

Locate the 4 pins that hold the BB channel in place.

Step #2:

Use the punch and hammer to push the pins out of the magazine body.

Step #3:

Dislodge the plastic BB channel from the magazine body and pull out the spring and its tracer:

Step #4:

Put 8 BBs down the magazine's BB "tunnel". It's the tunnel like opening in lower part of the magazine. Put the BBs in by 2's, double stacked.

Step #5:

Place the spring and the tracer back in. Make sure to grasp the spring to prevent it from springing everywhere since it will be significantly harder to put back in. While holding the spring down put the plastic BB channel back on. Make sure it clicks back onto the magazine body, with the two little prongs on the bottom facing down.

Step #6:

Push the pins back into the magazine and you're done!

This mod will allow your bolt to lock back 100% of the time when the magazine is empty. Both on semi and on full auto. Before the mod if you wanted to dry fire without having the bolt lock back all you had to do was flip the little switch on top of the mag. With this mod you will have to first press and hold down the black lever located in the upper back of the mag and then flip the little switch since the stiffer pressure won't let the switch work on its own.

With this mod the magazine now holds a total of 50 BBs(it also shoots out all of them). The bolt also locks back flawlessly when the magazine is empty.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]