ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Dec 11, 2018 1:20 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Mon Mar 31, 2014 4:10 pm 
WTF 360

Has thanked: 88 times
Been thanked: 67 times
Image

OPFOR si Para EOD sunt din nou in conflict. Fiecare unitate asteapta miscarea adversarului, informatiile sunt incomplete.
Rapoartele arata ca OPFOR a stabilit o baterie antiaeriana pentru a nu permite survolarea, compromiterea si atacarea punctelor strategice pe cai aeriene (i.e. bombardamente/raiduri aeriene/parasutare trupe).

OPFOR a reusit sa doboare o drona de supraveghere a factiunii Para EOD. Pozitia exacta a dronei doborate nu este cunoscuta.
In urma confirmarii capbilitatilor antiaeriene, impreuna cu capturarea aeroportului, desfasurarea unitatii Para EOD pe cale aeriana este imposibila.

Pe langa avantajul tactic antiaerian castigat in ultimele misiuni de catre trupele OPFOR, s-a confirmat ca acestia au si capabilitate nucleara. Intentiile unitatii OPFOR raman neclare.

Cost participare: 20 Ron
Data evenimentului: 12-04-2014
Inregistrarea deschisa de pe data: 31 Mar 2014
Check-in deschis de la ora 16:30
Localizare: Ghencea

PENTRU INREGISTRE AICI : http://www.moonlightevents.ro/moonlight-ops-eagle-claw/
*inregistrarea obligatorie

Updates
05 Apr 2014 - Implementare PES. Primii 50 jucatori inregistrati cu device-uri Android vor avea acces gratuit la sistemul PES – download app here -- http://pes.milsistemika.com/

Last edited by alecu on Sat Apr 05, 2014 1:21 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 31, 2014 9:03 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
salutari. daca doresc sa particip si nu dispun de echipament pot inchiria la fata locului?

cu stima,

Profile  

PostPosted: Mon Mar 31, 2014 9:32 pm 
WTF 360

la fata locului nu se poate inchiria, aceasta se rezerva in prealabil si este adusa la locatie

din pacate pentru acest eveniment este un echipament minim necesar, care presupune printre altele uniforma, bocanci, lanterna etc. care chiar daca am vrea sa le inchiriem nu avem de unde sa ti le punem la dispozitie. Daca crezi ca poti sa aduni un minim necesar i a legatura cu mine, si replica ti o putem inchiria.

Vezi ca ai functia PM jos pe mijloc, pentru nu ocupa topicul de discutii noi.

Seara buna

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 10:58 am 
CORE Team

Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Se pot pune și cerințele pentru fiecare facțiune în parte din punct de vedere al echipamentului (culori, head gear, alte asemenea)?

Mulțumim!

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 11:02 am 
WTF 360

Nu sunt cerinte de acest fel, distributia pe Factiuni / Plutoane o vom face noi.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 11:24 am 
CORE Team

Mulțumesc!

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 2:50 pm 

Been thanked: 23 times
Se poate vedea pe site lista participantilor ?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 3:17 pm 

Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Olfs, lista ar fi irelevanta, pentru ca nu exista factiuni stabilite in prealabil. :)

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 6:26 pm 

Has thanked: 31 times
Been thanked: 13 times
Vrea el sa stie cine s a inscris :)). Ca altfel nu vine :)))

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 6:34 pm 

Been thanked: 23 times
Vreau sa stiu daca mai sunt locuri. ;)
M-am obisnuit cu siteul AA.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 6:45 pm 
WTF 360

Salut Olfs, locurile nu sunt ocupate, se va posta cand se va atinge maximul de jucatori care putem sa il administram, insa in urma experientelor tale cu mine cred ca te poti baza ca putem administra 150 oameni la jocurile de Duminica, imagineaza-ti pentru ceva mai special :P

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 8:20 pm 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
Io nu inteleg o chestie, e noaptea? De la ce ora se joaca? Pana la ce ora? Adica inteleg ca e checkin de la 16:30, dar ... pana cand e checkin?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 8:29 pm 
CORE Team

E un checkin mai lung, așa... :D

Iar până începe jocu' putem socializa și noi la un PET de ber^WPepsi, ca tot omu', să strângem în venă cofeina pentru după apus. uite, abia s-a înnoptat de vreo juma' de oră aici... Nici nu îți dai seama când au trecut 3 ore jumate. :)

Profile  

PostPosted: Tue Apr 01, 2014 9:11 pm 
WTF 360

Check in ul incepe la ora aia pentru ca ne a luat foarte mult chrono, checkin,briefing, faq, etc, jocul estimam ca va incepe la orele 19:30 , iar game stop around 2/3 am

Profile  

PostPosted: Thu Apr 03, 2014 3:08 pm 

Been thanked: 0 time
Ziua buna.
As avea si eu cateva curiozitati:
1. La ultimul joc de noapte 22-23.03.2014 daca nu ma nsel inscrierea a fost 10 RON. au fost 81 participanti.Recte 810 RON. S au luat niste banderole, board-uri si pioneze, 4-5 petarde, printuri A4 banda de delimitare si bine nteles timpul celor care s au ocupat de event - care costa si el(desi s-a justificat ca diferenta este pt recuzita jocurilor ce vor urma). Poate au fost si altele.(personal nu am vazut). Acum se cer 20 RON; Doar pt. a avea privilegiul de a juca? Nu incape in discutie fabuloasa suma de 20 RON dar daca ma-trebi pe mine de banii aia (sa zicem pe acelasi nr de oameni: 1620 RON) (sau ma rog, diferenta de la ce ar trebui cumparat si pana la 1620 RON) as prefera sa se duca... in contul olipmicului pe tara la chimie, fizica, matematica (ca s ar bucura sa bea o bere) sau altele decat sa intre in buzunarul airsoft-istului X.
2. Nu mai dispunem de fosta recuzita?
3. Terenul nu e inchiriat; E proprietate privata(am avut si ocazia sa cunosc patronul de drept al zonei Boja pe fond de uz de arma neletala in acea zona... alta poveste). Cum mergem noi sa ne "jucam" asa poate sa vina oricine si sa-i incurcam noi pe ei si viceversa. Sau e pe "stilu" noi suntem mai multi si ne-am anuntat pe forum primii? Sambata fac de obicei antrenamente cei de la iron sky. N am treaba cu baietii dar ia ntrebat cieva ceva? Data trecuta va spun eu ca nu... Daca vroiau sa ne raspunda n acelasi stil puteau sa vina si sa nceapa tigania. Jos palaria pt. decenta de care au dat dovada.
4. Se taie chitanta? Bon sau factura?
5. Daca se duce cineva cu printscreen ul cerintelor domniei voastre sau ma rog, se intra pe forum si se citeste de :taxe de participare pt joc pe terenul privat al altuia aveti cum sa justificati aceasta taxa? treceti o mai bine cheta de tigari, pomana porcului sau mai stiu eu ce. Nu se stie niciodata pe cine puteti ofensa!

Doar mi-am mancat portia ca d-aia-i forum! Nu am vrut sa ofensez pe nimeni si decartez ca-mi place airsoft-ul dar cam atat! Chestia cu sa cerem bani (mai mult decat avem nevoie pt recuzita) suna ca: inchiriem terenul de fotbal din curtea scolii - ca d-aia-s plozii nostri mai paraplegici ca gastele( pe vremea noastra nu era asa).

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]