ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Thu Sep 20, 2018 10:22 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 100 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Banuieli personale vs. AK 2011
Va fi o minunatie, de-o sa schimbe Chris Costa M4-ul. 21%  21%  [ 23 ]
Ceva modificari la interne, pt performanta imbunatatita + ceva modificari exterioare. 19%  19%  [ 20 ]
Poate in sfarsit un corp mai ergonomic? Poate un pat ajustabil... 13%  13%  [ 14 ]
Aceeasi arma pentru brute, cu aceeasi catare din '47. Dar cu alt flash-hider! 13%  13%  [ 14 ]
O treaba romaneasca, de 2011, o sa iti fie frica sa nu se dezmembreze. 34%  34%  [ 37 ]
Total votes : 108
Author Message
 Post subject: Re: Cugir AK 2011
PostPosted: Sat Dec 01, 2012 12:30 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Arma este foarte buna important este tragatorul!!AK-ul este o arma formidabila,trebuie sa o cunosti foarte bine.M-ul este laba trista!! Am testat si una si alta nu se compara,cei care cunosc stiu ce spun!!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 01, 2012 1:19 am 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
Daca vrei sa postezi ceva interesant si pentru altii - si nu faci post hunting - trebuie sa dai detalii, sa-ti sustii cu argumente parerea.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 01, 2012 11:53 pm 

@Tomcat nu pot detalia asa ceva,iti spun din proprie experienta,am tras si cu una si cu alta,am facut un schimb de experienta,americanii cand au tras cu PA-ul dezastru,NOI am rupt cu armele lor.Depinde ce vrei sa iti spun si in masura care pot ....nu pot da detalii pentru ca nu am cum.Ei au pus dot-ul pentru ca sunt prea prosti te rog sa ma crezi asa e nu sunt polivalenti noi in schimb facem de toate,intreaba-ma ce vrei si eu in masura care pot o sa iti raspund.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 02, 2012 12:13 am 
Urs neprietenos

Pai uite asta nu inteleg, daca zici ca "ati rupt cu armele lor" nu sunt bune? E o arma proasta daca la primul contact te descurci bine cu ea?

Sunt doar un airsoftist, ce-i drept unul mai citit (nu in sensul de intelectual ci ca mai aflu si eu una alta de la altii care au fost "pe la razboi"). Am jucat vreo 5 ani cu variatii de M4, si mi se pare foarte buna dpdv ergonomic. Vreo 3 ani cred ca fara red dot, si sar catarile alea singure pe tinta :) Desi in general tunam, am scos o zi la joc un Combat Machine (G&G ieftinache adica) de test, si la fel, catarile te ghideaza singure spre tinta. Incarcatorul se introduce usor. Incarcarile sunt rapide pentru ca ai un buton pus cu cap. Etc.

Acu m-am convertit la AK. Nu ideologic, ci pentru ca asa mi se pare normal, sa invat ceva si despre asta. Si catarile astea stil Mauser mi se par bune ... dar pentru poligon. Pentru luat linia de ochire in liniste, pentru precizie mare. Daca fac tir rapid si angajari de tinte multiple, stau sa caut catarile "pe ecran". Nu am pus dot pe ea, ca vreau sa le invat, si probabil cu timpul asa o sa se intample. Doar ca nu pot sa nu compar cu experienta de la M4 sau Mp5 - pus mana pe unu de la BAT, pus in umar, s-a ridicat singur pe tinta. Catarile tip "ghost ring" mi se par superioare!

Asa ca o curiozitate, cu ce unitate americana ati facut schimb de experienta ? :)

Profile  

PostPosted: Sun Dec 02, 2012 12:16 am 

Baietii din 101 si nu este o arma proasta.Airsoftul este una si realitatea este alta.Ei au o parere ca nu este precisa ak-ul noi le-am dat peste nas.Din 10 lovituri 8-9 media in tinta la ei 4-5 in conditiile in care nu se compara tragerile lor cu ale noastre la numar de cartuse ma refer.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 02, 2012 12:32 am 
Urs neprietenos

MUAYTHAI wrote:
M-ul este laba trista!! Am testat si una si alta nu se compara,cei care cunosc stiu ce spun!!

hmmm?

Profile  

PostPosted: Sun Dec 02, 2012 6:32 pm 

Depinde ce vrei sa spui...Da Da Da M-ul este laba trista,nai putin la foc automat sa zicem ca este mai precisa desi...sa fim realisti cam asa e

Profile  

PostPosted: Sun Dec 02, 2012 7:45 pm 
Urs neprietenos

Pai ... EU ce vreau sa spun?! Sau tu, ca sunt cuvintele tale ?!

Profile  

PostPosted: Mon Dec 03, 2012 1:02 am 

Euuu!! PA-ul este o arma foarte buna,mai putin la rezistenta,in comparatie cu M-ul parerea mea ...este mai buna.Ce apare acum...nu stiu nimic nu am vazut asa ceva,cand o sa testez o sa am o parere.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 21, 2014 7:42 pm 

Been thanked: 0 time
Sunt arme de calibre diferite. M este mai precis, ak-ul are o energie cinetica mai mare la gura tevii. M are cal. 5,56 in timp ce ak-ul 7,62. Cel dea-al doilea calibru se foloseste mai mult la snipere.

edit mod> Calitate superioara produsa in romania - IOR Bucuresti. Optica de precizie legata de industria de armament.

folosete functia edit pt posturi consecutive..

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 100 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]