ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Jun 19, 2018 5:38 pm
taiwangun.com

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pareri magazin Lion Camo
PostPosted: Thu Feb 16, 2017 10:47 pm 

Has thanked: 20 times
Been thanked: 22 times
Salutare,

A cumparat cineva uniforme de la baietii astia https://www.lioncamo.ro/? Le-am dat un mail si au spus ca majoritatea produselor lor sunt facute "in-house". Mi-au sarit in ochi niste replici de uniforme combat Crye Precision gen 3 la preturi mai ok decat China stuff si as vrea sa stiu cat de rezistente sunt la uzura.

Merci.

Magpul PTS Masada | Cyma AKM (CM048M) | WE Glock 19

Profile  

PostPosted: Thu Feb 16, 2017 10:55 pm 
CSABv

Has thanked: 97 times
Been thanked: 50 times
eu le-am cerut resturi de material si mi-au spus ca nu au...:D

Profile  

PostPosted: Thu Mar 02, 2017 5:58 pm 

Le-am facut o vizita in weekend, concluzia generala e: sunt underwhelmed. Majoritatea produselor lor sunt 65% - 35% poly cotton ripstop. Materialul asta e destul de greu si transpiri in el ca naiba (am avut o astfel de uniforma acum cativa ani). Pantalonii cel putin se simteau ca si cand ai fi atins o punga de plastic.

Ca sa nu mai vb ca multicamul lor nu are nicio treaba cu cel original, not by a longshot.

Calitatea over all e probabil on par cu ACM-urile, deci nu prea merita IMO.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 21, 2017 12:56 am 
CSABv

Has thanked: 97 times
Been thanked: 50 times
oricum...sunt exagerati cu preturile...
adica - 320 ron
https://www.lioncamo.ro/product-page/pa ... ici-coyote
vs -47 $
https://www.solidrop.net/product/milita ... shoes.html
si nu am stat sa caut...era un site random de pe net..

Profile  

PostPosted: Sun Apr 09, 2017 6:31 pm 
PMC

Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
eu i-am intrebat la un post daca sunt facute de ei, sau sunt comandate in china cu eticheta "lion camo"? ca raspuns, au sters postarea respectiva cu tot cu poze si cu intrebarea mea.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 10, 2017 3:13 pm 

Mai nou, am vazut ca incep sa cloneze in draci produse Helikon, de la pantalonii UTP pana la jachetele fleece gunfighter si patriot. Si mie mi-au sters postarea cand i-am intrebat daca cei de la Helikon stiu ce fac.
Avand in vedere ca avem destui distribuitori autorizati de Helikon prin Romania, cred ca cineva ar cam trebui sa-i intrebe de sanatate.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 17, 2017 11:47 pm 
Compania 7

Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Salve... tot ce e acolo... se vinde si pe Aliexpress. nu ma refer la cele originale Helicon.

Copii dupa Helicon le fac chinezii nu cei ce le vind in speta LC.
https://www.aliexpress.com/item/2017-ne ... 85226.html
sau
https://www.aliexpress.com/item/TAD-IX9 ... 65882.html
Ideea e vrei sa cumperi repede fara perioade de asteptari ... iar in caz ca marimea nu se potriveste sa poti face un schimb ... baga de la LC
Daca ai timp ... cumpara de pe AliExpress.
Cam asta e tot ....

Op. BLACK THUNDER I - 2008; AIM AND FIRE II - 2009; Op. BLACK THUNDER II - 2010; THE GATHERING Op. FIRST STONE - 2010 - CC3; LA REVOLUTION - 2011; THE GATHERING Battle for Ambitus - 2011 CC121 Sutanele Negre; WARTORN - Black ops - 2012; THE GATHERING Dark Legacy - 2012 CC121 Sutanele Negre; Codrii de Arama 3 Garda Umbrelor - 2013; Codrii de Arama 3 (G. Dako) - 2014

*Who hesitates masturbates!*
"Niciodata sa nu iti intrerupi inamicul atunci cand este pe cale de a face o greseala!" - Napoleon Bonaparte

Profile  

PostPosted: Mon Jan 15, 2018 2:50 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
am avut o experienta foarte neplacuta cu ei. am vazut un anunt pentru o geaca sh multicam cica SAS si cica impermiabila. am sunat la ei de cel putin 3-4 ori sa-mi confirme ca e impermiabila, doar eu stiam modelul si stiam ca nu e. fatuca de acolo mi-a zis ca sefii ei garanteaza ca e. merg la ei. o vad. din nou ii zic asta nu e impermiabila, nu imi garanta fatuca... merg acasa si o probez la apa, stiam rezultatul, dar eram curios... evident nu este impermiabila... ii sun inapoi si intreb din nou... si le zic ca am verificat si nu e... la care ei... n-a vem ce face. deci garantia lor e o besina. restul produselor ce am vazut in magazin erau china made dupa calitate si chiar miros. alegerea va apartine. din principiu n-as mai cumpara de la ei nimic. nici daca ar vinde crye la 2 lei bucata.

si varza satula si lupul intreg

Profile  

PostPosted: Mon Jan 15, 2018 3:57 pm 
Compania 7

Has thanked: 19 times
Been thanked: 55 times
baietii vand "cry", nu crye.... Baga cate o uniforma gen aliexpress, si ataseaza la ea poze cu CAG, NSW, sau (dupa cum au fost cazuri) cu jucatori de airsoft mai bine intoliti din romanica (si care orice numai uniforma lor nu o au pe ei).

Profile  

PostPosted: Mon Jan 15, 2018 5:12 pm 

Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times
I-am vizitat si eu insa am ezitat sa iau mare lucru de la ei. Din cate am inteles de la ei, parte din produse cel putin sunt manufacturate in Ucraina - shefii sunt ucrainieni. Or fi aduse si din China, nu zic nu... Vand si chestii aparent "military surplus" dinspre UK insa par uzate bine. La ei ma tenta o uniforma speciala de iarna pe multicam (un material aparent mai buretos asa, nu stiu cum sa-l descriu altfel...). Bineinteles, nu imi veneau pantalonii :). Poate o fi fost un lucru bun :)

Numele vine de la ASR (AirSoftRomania) si ar putea fi o moneda alternativa de schimb in airsoft care sa ne scuteasca de la spartul pusculitei atunci cand tranzactionam replici, accesorii sau echipament SH pe forum. Pentru mai multe detalii citeste thread-ul asta.

Daca ai citit thread-ul, ti se pare interesant si vrei sa intri in sistem da-mi un PM. Poti contribui la felul in care va fi construit sistemul tocmai pentru ca toata lumea sa fie multumita de el. Acesta este un serviciu al comunitatii pentru comunitate - nimeni nu face bani din el si nici alte beneficii nu are. Avantajul principal este ca vei putea tranzactiona liber pe baza valorii "activelor" tale de airsoft in loc sa-ti cheltuiesti banii de paine. Cum iti suna?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]