ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Jun 20, 2018 11:46 pm
taiwangun.com

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rookie noob
PostPosted: Fri May 04, 2018 10:49 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Buna. Am o intrebare destul de importanta.

Am ajuns din greseala pasionat de airsoft. Cautam niste revolvere ca sa le modific pentru niste sedinte foto post apocaliptice si am gasit pe cineva care vindea 3 pitoni Tokyo Marui la un pret greu de crezut. Le-am luat si daca tot le aveam in casa am intrat la magazinul din colt si am luat gaz + bile. Sa nu mor prost.

Ei bine acuma vine intrebarea. Am o curte mare. Vreo 2000mp. Ar fi destul loc sa-mi fac un colt de joaca. Ceea ce nu e clar in lege e daca am voie. M-am uitat pe forum si am vazut ca multi trag prin curte dar cand e vorba de amenzi prefer sa suflu si in iaurt.

Deci va rog, lamuriti-ma daca se poate cu o precizare. Curtea mea e "spatiu delimitat care nu e accesibil publicului"?

Art. 65

Folosirea armelor utilitare şi de agrement

(4) Armele sau dispozitivele neletale destinate agrementului şi tirului sportiv pot fi folosite în spaţii delimitate care nu sunt accesibile publicului sau în spaţii special amenajate sau semnalizate, în astfel de condiţii încât să nu pună în pericol integritatea corporală sau viaţa persoanelor.

Profile  

Post subject: Re: Rookie noob
PostPosted: Tue May 08, 2018 11:31 am 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times
AFAIK e un spatiu privat care a fost delimitat (gard, banda reflectoare, conuri rosii, sirene de politie, avioane si sarma ghimpata, pick your poison), care a fost marcat ca atare ("ATENTIE, TEREN DE AIRSOFT") si amenajat in astfel de conditii incat sa nu crape in el oamenii care se joaca. Eventual sa le spui si vecinilor ce ai de gand sa faci, astfel incat sa nu cheme politia.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]