ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun May 20, 2018 3:01 pm
taiwangun.com

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: altfel.
PostPosted: Mon Jan 16, 2012 11:58 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Un proiect mai vechi al meu,lasat in paragina de lipsa de interes a oamenilor.a fost primul ziar scos vreodata in orasul meu..au fost 500 expemplare in fiecare numar,am renuntat cand 2 liceeni m-au intrebat de ce nu bag si poze cu femei si subiecte de scandal gen can can,iar 2 minute mai tarziu am vazut 2 muncitori care au cerut un ziar,m-am bucurat,dupa care l-au intins si au taiat salamul pe el.ziarul era gratuit..si nici asa nu voia nimeni sa il citeasca .

http://altfel.webs.com/apps/blog/

scuzati greselile de punctuatie si etc,pentru mine e mai important continutul decat punctuatia (sticu ca nu e ok dar asta e...)

Profile  

Post subject: Re: altfel.
PostPosted: Tue Jan 17, 2012 10:58 am 

bravo tie pentru initiativa doar ca in romanica noastra; N-AI CU CINE ... (completati voi)
plin de "muncitori" prost cultivati, pentru ei ala e singurul scop la ziarelor ,probabil mai merg la buda cu el, dar nu sa citeasca...
toata lumea se uita la OTV, au de unde sa se informeze..
espre elevi, ce sa le ceri?! 80% manelari cu perspectiva de boss...
(cand eram in liceu, eu si colegul de banca ascultam rock,eram considerati ciudati, anormali, "ROACKERI" cum spuneau colegii, o fata mai canta populara, avea voce dar o rupea si in manele.... restul clasei erau pierduti in spatiu, gutza pe toate telefoanele si la toate orele..)

in zadar de chinui, nui cu cine...
acum nu vreau sa te iau la misto, dar daca faceai un calendar cu manelisti?? tot soarta ziarului o avea? :)
respect!

1911

Profile  

PostPosted: Tue Jan 17, 2012 11:22 am 

Been thanked: 1 time
o initiativa laudabila, dar vezi ca "Verba volant, scripta manent".
se pare ca "Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine." e citatul corect, si e din Ion Ratiu, nu din Corneliu Coposu. (nu ma dau destept, sunt tufa la cultura, dar am centura neagra la google).
pentru urmatorul numar ma ofer voluntar sa ajut la corectat :)

Profile  

PostPosted: Tue Jan 17, 2012 1:51 pm 

stiu,deaceea a fost si pus acolo,pentru a vedea cati isi dau seama,dupa 500 exemplare +2 numere tu esti primul care si-a dat seama .am ca moto acest citat pe peretele din birou,pe peretele din fata mea.

Last edited by Swarm on Wed Jan 18, 2012 9:57 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 18, 2012 12:54 am 
Iron Sky Team

Eu te felicit din inima! Un lucru pe care trebuie sa-l intelegi, cu toate ca sunt convins ca l-ai priceput deja, este sa nu oferi produsul celor carora nu le este destinat. Important este sa-l faci contra cost.Nimic nu-i apreciat la o valoare buna cata vreme este gratuit. Decat sa distribui 500 de exemplare la persoane care nu le apreciaza deloc, mai bine la 100 care le vor pentru ca sunt dispusi sa plateasca pentru ele. Oricine iti spune ca 5 lei (sau cat pui tu pret per exemplar) este prea mult, inseamna ca nu-ti poate respecta nici munca si nici materialul (fizic si informatia); nu trebuie sa iei seama de parerea unor astfel de oameni care considera libertatea, click si cancan drept ziare bune - tu nu la acelea faci concurenta si te adresezi unui alt segment de cititori.

Spor la treaba si sper sa revii la variante printate!

Quote:
Sa te fereasca Dumnezeu de omul care a citit o singura carte si de cel care a tras cu o singura replica, s-aia stramba!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]