ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Mon May 21, 2018 4:58 pm
taiwangun.com

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sat Jul 30, 2011 12:42 am 
Iron Sky Team

Has thanked: 0 time
Been thanked: 13 times
Si istoria stiintei ascunde multe

http://www.youtube.com/watch?v=IKyOhb7Y ... re=related

Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule...

Image

Profile  

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 4:40 pm 
Центральный комитет

Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
De Tesla ne-a vorbit odata un profesor de electrotehnica. Mi-au ramas intiparite doua lucruri: se pare ca e sarb de origine romana si ca treaba cu energia aproape gratuita e reala.

Make them for decades humble!

Profile  

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 4:55 pm 

Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times
Am vazut clipul asta cu mai mult timp in urma si am ramas uimit sa vad de cand interesele financiare dicteaza evolutia omenirii. E strigator la cer faptul ca o mana de oameni pot decide ca omenirea sa ramana in intuneric daca nu isi permite sa plateasca pentru lumina la fel cum trebuie sa moara da foame sau de boala daca nu isi poate permite sa plateasca pentru hrana sau medicamente. Pentru ei existenta fiintei umane se masoara in bani iar valoarea fiecarui individ este direct proportionala cu profitul pe care il genereaza pentru ei, in dauna celorlalti indivizi.

Valorile reale, umane, se pierd lasand loc unui mercantilism deshantzat ridicat la rangul de virtute. Asa devin posibile specimene ca Becali sau altii de aceeasi teapa.

Mi s-a parut de asemenea interesant ce tip de om parea sa fie Tesla. Cum era consumat de viziunile cu arcuri electrice si cum practic cauta defularea transformandu-le in realitate. Daca geniile or fi sortite sa ridice omenirea in vreun fel, in mod clar o fac traind drame uriashe pe plan personal. O fac practic sacrificandu-se intr-un mod mai chinuitor decat ne-am putea vreodata imagina.

Dar de ce sa ne chinuim mintea cu asa ceva? Ce ziceti de cum arata noul iPad 3? E cool rau... abia astept sa apara si la noi ca sa renunt in sfarsit la iPad-ul asta 2 ca ma fac naibii de ras...

Numele vine de la ASR (AirSoftRomania) si ar putea fi o moneda alternativa de schimb in airsoft care sa ne scuteasca de la spartul pusculitei atunci cand tranzactionam replici, accesorii sau echipament SH pe forum. Pentru mai multe detalii citeste thread-ul asta.

Daca ai citit thread-ul, ti se pare interesant si vrei sa intri in sistem da-mi un PM. Poti contribui la felul in care va fi construit sistemul tocmai pentru ca toata lumea sa fie multumita de el. Acesta este un serviciu al comunitatii pentru comunitate - nimeni nu face bani din el si nici alte beneficii nu are. Avantajul principal este ca vei putea tranzactiona liber pe baza valorii "activelor" tale de airsoft in loc sa-ti cheltuiesti banii de paine. Cum iti suna?

Profile  

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 7:36 pm 

Been thanked: 0 time
Multumim domnule Tesla pt iPad 3 :))))

Profile  

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 1:04 pm 
MULTUMIM EON...ordinarilor

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 2:37 pm 

Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times
Daca Tesla termina ce si-a propus am fi avut curent pe WiFi inca de la iPad 1... :)

Numele vine de la ASR (AirSoftRomania) si ar putea fi o moneda alternativa de schimb in airsoft care sa ne scuteasca de la spartul pusculitei atunci cand tranzactionam replici, accesorii sau echipament SH pe forum. Pentru mai multe detalii citeste thread-ul asta.

Daca ai citit thread-ul, ti se pare interesant si vrei sa intri in sistem da-mi un PM. Poti contribui la felul in care va fi construit sistemul tocmai pentru ca toata lumea sa fie multumita de el. Acesta este un serviciu al comunitatii pentru comunitate - nimeni nu face bani din el si nici alte beneficii nu are. Avantajul principal este ca vei putea tranzactiona liber pe baza valorii "activelor" tale de airsoft in loc sa-ti cheltuiesti banii de paine. Cum iti suna?

Profile  

PostPosted: Sun Aug 07, 2011 1:47 am 

Curent pe wi-fi ca si supa la plic , instant si ieftin :))

Profile  

PostPosted: Sun Aug 07, 2011 1:59 am 

èxact ca si muia pe bonuri valorice, si curentul mok e o idee lansata de cei care chiar nu mai aveau idei...ca sa nu mai zic de tutunul la pret de aer liber si boashka dupa cum bate ploaia...

BAH, VOI VA CREDETI SINGURI PE LUME ?!?!? Asta, asa...ca sa imi limpezesc ficatu' de licori mai mult sau mai putin scumpe (ca sa ma laud ca beau mai mult decat Saniutzta' me love...)

Nu pot decat sa va aduc brusc cu picioarele voastre nr 43..care put in ciorapi 75% lycra...pe pamant si sa va dau cu tifla ca sunteti nashpa...astia care inca mai sperati la nemurirea sufletului si la marirea penisului in 30 de zile fara pastile...NO WAY Jose... imi pare destul de bine sa iti spun ca ti-ai luat tzeapa inca o data...dar teoria conspiratiei inca egzista :mrgreen:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]