ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Dec 11, 2018 1:22 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: Fri Mar 25, 2016 8:32 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Salut,
Vreau sa fac postere sa le lipesc prin oras si am nevoie de cineva care poate sa-mi faca un text care sa atraga privirile trecatorilor. Vreau sa aduc acest joc sportiv si la mine in judet.
Multumesc

Profile  

PostPosted: Fri Mar 25, 2016 11:05 pm 
RAID Airsoft

Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times
Incearca sa cauti forumuri de comunitati de jocuri, cum vrei tu nu stiu daca prinde. Fa si o pagina pe facebook si promoveaz-o pe diverse grupuri.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 26, 2016 12:59 am 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times
Ersoftu' nu functioneaza cu postere pe pereti. O sa vezi dupa ce prinzi oleaca de experinta de ce.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 26, 2016 10:28 am 

Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times
daca vrei neaparat ...fa un roll-up si pune-l intr-o zona aglomerata ..gen mall
promoveaza ... cum bine spunea Cracker....pe facebook

Profile  

PostPosted: Sat Mar 26, 2016 11:40 am 
Clanul Cuțitarilor

Has thanked: 6 times
Been thanked: 72 times
Nu, nu in zone aglomerate, si mai ales nu la Mall.

Nu vreau sa insult pe nimeni dar... (actually, fuck that, daca insult pe cineva, ghinion, :D )

Cum faci un poster care sa defineasca airsoftul?
Ceva cu uniforme, camo, arme? Felicitari, ce public crezi ca o sa atraga (in afara de curiozitatea organelor de politie).

Nu ai nevoie de baetzasii cu pistolu de ersoft pe bordul masinii.

Oamenii de care ai nevoie trebuie sa:
- Fie o idee mai deshteptutzi, minim cat sa isi zica "ba, nu e ok sa merg la joc cu pistolul sub haina in autobuz, ar trebui sa fie intr-o geanta sa nu se inteleaga ce e acolo.
- Posede o oarecare inclinare catre pac-pac, luata de prin jocurile pe calculator (mai des), sau in exercitiul functiunii (mai rar)
- Aiba un desk job sau ceva mai boring intre patru pereti in timpul saptamanii, in asa fel incat sa simta nevoia ca peste weekend sa iasa afara, sa faca miscare, sa ii ploua, sa se tavaleasca in noroi si ruine, eventual sa fie gata sa se frustreze 10 weekenduri la rand pentru un joc mai bun, si mai ales sa nu inteleaga prin cele de mai sus -bere, fotbal, gratar si table in spatele blocului in timp ce Florin Parizer rupe din dusmani

Si oamenii de genul asta nu merg prin Mall-uri asa de des.
Si nici nu prea citesc afisele de pe stalpi.

Nu esti Bucurestean, poate nu ai prins fenomenul de mai jos:

La o vreme cand stateam in statie la tramvai, inevitabil citeam un afis despre o sala noua de Karate, tras la cel mai prost xerox din oras, cu o poza atroce cu Brusli furata de dracu stie unde, plin de greseli de ortografie si continand cel putin o fraza de genul "invata sa fii letal, tactici de autoaparare folositoare in cartier"

Nu vrei treaba asta.

Grup de Feisbuk as zice sau...
Mai bine merge daca incerci sa corupi 3 colegi de servici, ca oricum sunteti un grup, si va cunoasteti. Apoi unu din ei vine cu var-su si prietenul, astora daca le place, data viitoare vin cu colegii lor de servici, si asa mai departe.

Peste juma' de an te trezesti ca vin la joc Bucurestenii aflati in concediu la rude, sau aia satui de telenovelele de capitala :lol:

(....whoops.... am zis io asta? gandeam cu voce tare.... )

Profile  

PostPosted: Sat Mar 26, 2016 10:08 pm 

Chestia e ca orasul in care traiesc este destul de mic. Adica daca pun 3 postere o sa le vada majoritatea oamenilor. Si cand o sa fac posterele o sa fie ceva profesional. gen cum este aceasta coperta de revista https://mccovers.blob.core.windows.net/covers/98564.jpg
Altfel nu cred ca merge aici in oras.Colegi din politie spun ca sunt scumpe la 500 lei. :|
Stiu ca acest sport necesita oameni mai mult decat mediocri. E greu pana strangem 10 persoane.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 10:29 pm 
Compania 7

Has thanked: 20 times
Been thanked: 55 times
acum ceva ani am facut in Iasi vreo 2 evenimente de tip Open Doors (cu ocazia strangerii unor bani pentru niste cazuri sociale). Practic fiecare si-a invitat colegi de firma, prieteni, alte cunostinte care pareau in regula, i-am dus intr-o locatie, am venit toti cu replici / bile, cu toti ochelarii de rezerva pe care i-am avut pe-acasa, le-am aratat ce sunt replicile, cum se folosesc, le-am povestit despre airsoft, ce e si mai ales ce NU e, am facut ceva mini-concursuri de tras la tinta, you get the point... lumea care a participat a parut a fi foarte incantata, si cred ca o parte din jucatorii noi care au inceput sa vina in anii care au urmat ori au fost prezenti ori au auzit de altii care au participat (cel putin pentru prietena mea pe atunci - sotia acum - a fost primul contact direct cu sportul asta, iar acum joaca si ea, cot la cot cu mine).

E greu sa tii in echilibru dorinta de a populariza sportul asta (cine nu-si doreste mai multi jucatori?) cu calitatea oamenilor pe care-i vrei la jocuri. Dar cred ca astfel de eventuri pot avea succes, mai ales cand iti alegi un pic audienta.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 11:28 pm 

Been thanked: 5 times
Mai sunt câțiva doritori în Alexandria, le-am trimis invitație către pagina voastră de Facebook.
Folosiți-vă de Facebook. Faceți filmulețe, poze, postați-le la voi pe pagină. Ieșiți la joc chiar dacă sunteți doar 4-5 persoane, puteți face un joc frumos și în puțini oameni. Câștigați experiență iar ceilalți doritori pot vedea că se ogranizează jocuri acolo, că se mișcă ceva.
Participați la 2-3 jocuri de pe lângă București. Dacă vă strângeți 4-5 persoane într-o mașină, costurile cu deplasare nu sunt chiar așa mari. Până la Bucureșri o să dați 20-25 Lei de persoană dus-întors.

Dacă pui acum postere prin oraș, cei curioși vor intra să vadă despre ce este vorba și nu vor avea ce să vadă.
Am înțeles că este un magazin în Turnu Măgurele în care se vând replici airsoft. Acolo este locul ideal să promovezi acest sport în orașul tău. Ia legătura cu patronul. Este și în interesul celui care are magazinul, îi vor crește vânzările odată cu creșterea numărului de jucători. Poate-ți face și reducere cu ocazia asta. :)

Profile  

PostPosted: Wed Mar 30, 2016 12:30 am 

-=Sharky=- wrote:
Mai sunt câțiva doritori în Alexandria, le-am trimis invitație către pagina voastră de Facebook.
Folosiți-vă de Facebook. Faceți filmulețe, poze, postați-le la voi pe pagină. Ieșiți la joc chiar dacă sunteți doar 4-5 persoane, puteți face un joc frumos și în puțini oameni. Câștigați experiență iar ceilalți doritori pot vedea că se ogranizează jocuri acolo, că se mișcă ceva.
Participați la 2-3 jocuri de pe lângă București. Dacă vă strângeți 4-5 persoane într-o mașină, costurile cu deplasare nu sunt chiar așa mari. Până la Bucureșri o să dați 20-25 Lei de persoană dus-întors.

Dacă pui acum postere prin oraș, cei curioși vor intra să vadă despre ce este vorba și nu vor avea ce să vadă.
Am înțeles că este un magazin în Turnu Măgurele în care se vând replici airsoft. Acolo este locul ideal să promovezi acest sport în orașul tău. Ia legătura cu patronul. Este și în interesul celui care are magazinul, îi vor crește vânzările odată cu creșterea numărului de jucători. Poate-ți face și reducere cu ocazia asta. :)

Incercam sa facem reclama pe facebook,dar noi fiind din Turnu Magurele nu avem prieteni din Alexandria.
Am vorbit cu baiatul de la magazin,dar majoritatea care cumpara pistoale le folosesc in alt scop.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 30, 2016 7:57 am 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Bilzerian wrote:
Am vorbit cu baiatul de la magazin,dar majoritatea care cumpara pistoale le folosesc in alt scop.
Mda ... pescuit?

Profile  

PostPosted: Wed Mar 30, 2016 11:20 am 

Crazy.Bullet wrote:
Bilzerian wrote:
Mda ... pescuit?

:)) bilele le iau pe post de momeala si cand vad pestele arunca cu pistolul dupa el

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]