ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Thu Jul 19, 2018 10:31 am
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: Mon Mar 28, 2016 12:18 pm 
Clanul Cuțitarilor

Has thanked: 6 times
Been thanked: 72 times
So what the fuck is this airsoft thing?
Si de ce vine boshorogu' asta pe care nici nu il cunosc, sa se planga de cum joaca baetzasii in 2016 si sa ne dea noo lectzii, ha?

Well, this is airsoft:

Image

Good old FDP. Nu tin minte sa fi avut un joc prost in compania HAT. Am jucat fara probleme fie vara,

Image

Fie iarna,

Image

Sau printre gunoaie, pentru ca astia sunt Bucurestenii. Dar a fost bine si antrenant e fiecare data.

Image

Am avut jocuri la care am fost putini...

Image

Si jocuri la care am fost foarte multi...

Image

Si nu conteaza daca esti imbracat in civil, cu un shotgun ieftin,

Image

Sau echipat pana in dinti, cu gear real shit, de razboi, ce poate pune 30 de kile in plus pe tine

Image

Important e sa te distrezi cu oamenii...

Image

Pentru ca atunci cand jocul de airsoft se termina, Oamenii raman. Si poti avea momente placute chiar daca nu mai tragi bile.

Image

Cateodata joci tare...

Image

Alte dati doar stai la soare...

Image

Si cateodata nici nu e vorba de airsoft. Ci de "parada modei"

Image

Sau nici macar nu esti la Airsoft, ci esti Exponat la Muzeul Militar, cu ocazia evenimentelor organizate, si vin oameni de rand, iti pun intrebari, pipaie, le place...

Image

Si alte dati trebuie sa muncesti serios, inaintea unui event, doar ca sa iasa bine...

Image

Foarte serios...

Image

FOARTE FOARTE serios. Cu noroi, transpiratie si insolatie.

Image

Chiar daca nu e mereu vorba de munca manuala, cateodata trebuie sa ai si simt artistic

Image

O faci gratis, in timpul tau liber, cheltuind bani, dar mereu cu zambetul pe fata...

Image

Pentru ca merita, ramai cu povesti de spus...

Image

Si cu prieteni foarte buni, in afara terenului de airsoft

Da.... ce dracu stiu io?
Cine sunt io, sa vin cu pretentii, sa le arat oamenilor cum sa joace?

Daca e mai important sa urli ca un descreierat, si sa te certi pe teren duminica, bine.

Atunci asa sa fie.

Da' fara mine.

Da-i Doamne lu' Cinefilu o Fabrica, si lucrurile o sa inceapa sa se indrepte...

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 1:14 pm 

Been thanked: 47 times
Eu cred ca jucam prea finut. Chestia asta cu viteze mici si single fire in cladiri e o treaba pt gentilomi. Ceea ce nu suntem, la nivel al comunitatii din Bucuresti & imprejurimi.

Cand ai 138 pe pusca si adversaru are la fel, bila ajunge mai repede, nu mai are omu timp sa se fereasca, bila doare, se simte si se aude. Imi asum ca imi da sangele daca ma plezneste unu de aproape, dar traiesc cu ideea ca jocul va fi mai cinstit. Cand se joaca cu replici hot, toata lumea e brusc mai tactica. Nu mai vezi oameni alergand precum curcile bete prin mijloc, nesimtind bile. Te supra-expui si iei o rafala de la un 110 m/s? Fix pix. Ia mai rezista cand iti dau un full auto cu 138. Cum vine jocu asta? Adica avem pe noi echipament de n-shpe kile, incercam sa rezistam la conditii mil-sim, dar ne cacam pe noi ca ne doare bila?

Eu nu am vrut niciodata sa joc airsoft 30 la 30 la un joc banal de duminica. Am avut jocuri minunate 10 la 10. Si 7 la 7. Si 5 la 5. Ca jucam cu oameni de calitate. Din pacate, altii au avut vise de jucat 100 la 100 si in comunitate au intrat toate gunoaiele. Iar gunoaiele le scoti cu 138 m/s. Da, solutia mea e una ciobaneasca, de melteni. Probabil un om civilizat ar spune ca astia trebe educati, ca nu e ok asa. Dar ii educi pe unii si la urmatorul joc iti vin alti treningari nemuritori si tot asa.

In weekend am fost la ceea ce s-a vrut un joc cu usile inchise, un joc exclusivist, bazat pe invitatii pe care sa le primeasca doar oameni ok, cu experienta. Ce s-a intamplat de fapt e ca au venit destui in "civil". La o faza de toata jena, i-am dat unuia doua boabe pe fund, din 15 metri. Nici nu stia ce se intampla, s-a intors spre mine, cand i-a mai dat coechipierul meu doua boabe pe piept. Atunci s-a decis si "civilul" nostru sa ridice mana si sa zica "mort". Cred ca daca nu jucam cu 110 m/s, single fire si dadeam rafala cu 138 nu mai aveam situatia asta jenanta. Problema comunitatii de airsoft e ca situatiile de cacao se intampla DES.

1. Nu fac fata pe teren, ca eu nu am luneta sau red-dot! / 2. Imi trebuie mai multe railuri! / 3. Vreau o vesta cu mult MOLLE, trebuie sa car totul pe mine, ca daca-mi trebuie! / 4. Toate cacaturile astea sunt grele si ineficiente! Imi trebuie un setup light + o pusca usoara fara o mie de prostii inutile pe ea!. / 5. Inapoi la pasul 1.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 2:25 pm 
Am arma cu glont de 19 ani

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Nepoate, nemuritor era doar Eminescu până pe 15 ianuarie când a murit și el.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 2:26 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
Ma asteptam la replica aia: "eu cand va spuneam..." :mrgreen: :twisted:

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 4:55 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times
No speed limit:))) thats the way i like it. Ne machiem frumos cand iesim la joc si daca cumva luam o bila in frunte, pe gat, pe lobul urechii sau pe falange ne perpelim pe jos de durere:)))
La 140 in 10 m, nu are timp sa mai gandeasca daca zice mort sau nu, zice AUuuuuuuuu si gata:)). No more imortals.
Primul joc in airsoft, mina de la targoviste, la sfarsit am jucat la AU nu la bila atinsa:)) a fost genial am plecat pojarat si cu o dependenta de "ersoft". Nu m-am plans niciodata ca a dat ala prea tare in mine si au fost situatii cand am luat bile in barba de-am sangerat juma de ora.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 5:07 pm 
CSABv

Been thanked: 19 times
dUMi wrote:
Eu cred ca jucam prea finut. Chestia asta cu viteze mici si single fire in cladiri e o treaba pt gentilomi. Ceea ce nu suntem, la nivel al comunitatii din Bucuresti & imprejurimi.

Cand ai 138 pe pusca si adversaru are la fel, bila ajunge mai repede, nu mai are omu timp sa se fereasca, bila doare, se simte si se aude. Imi asum ca imi da sangele daca ma plezneste unu de aproape, dar traiesc cu ideea ca jocul va fi mai cinstit. Cand se joaca cu replici hot, toata lumea e brusc mai tactica. Nu mai vezi oameni alergand precum curcile bete prin mijloc, nesimtind bile. Te supra-expui si iei o rafala de la un 110 m/s? Fix pix. Ia mai rezista cand iti dau un full auto cu 138. Cum vine jocu asta? Adica avem pe noi echipament de n-shpe kile, incercam sa rezistam la conditii mil-sim, dar ne cacam pe noi ca ne doare bila?

Agree ... mi-ai dat o idee pentru urmatoarea miscare mai mare pe care o organizez .. poate dupa BorderWar ...
AEG <= 140 fara MED, cu FULL auto optional, tot ce e peste 140 doar incarcare manuala cu MED de 20 m.
Care se baga? Fara papadii/ghiocei sau alte plante firave.

A nu se intelege ca vreau sa generalizez ideea un astfel de joc. Din contra, agreez clar regulamentele actuale. Dar o data pe an vreau sa-mi aduc aminte de anii 2009 - 2011 cand jucam CQB cu tot ce ne pica in mana fara MED. Ieseau niste jocuri pixda.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 5:21 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times
Crazy.Bullet wrote:
A nu se intelege ca vreau sa generalizez ideea un astfel de joc. Din contra, agreez clar regulamentele actuale. Dar o data pe an vreau sa-mi aduc aminte de anii 2009 - 2011 cand jucam CQB cu tot ce ne pica in mana fara MED. Ieseau niste jocuri pixda.

io cred ca esti HAT :)))

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 5:34 pm 
Hardcore Airsoft Team

Been thanked: 4 times
@Crazy - vii la noi sau venim la tine sa jucam?

Pot juca si papadiile si floricelele, poate invata ceva.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 6:54 pm 
CSABv

Been thanked: 19 times
Oricand ... Oriunde ... HAT e placerea mea vinovata cand joc in Bucuresti. Si WTF-ul.
+ 1 Nikky pt topic.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 8:40 pm 

Been thanked: 1 time
wowww....focul de tabara dupa ploaia de la eventul lui mugur..... :( :( ...ce vremuri

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 9:12 pm 
Iron Sky Team

Been thanked: 13 times
Mai, eu inca nici pana acum dupa ceva ani de airsoft tot nu pot sa inteleg ce satisfactie poti avea sa consideri ca esti asa tare si bun ca ai facut "kill-uri" la greu cand tu ti-ai luat-o la greu inainte. Cum dracu te consideri barbat (si Rambo) cand dupa ce te lovesc bilele tu continui sa tragi si sa te dai si mare ca ce smecher esti. Nu stiu. Nu concep. Am dezamagit pe multi cand nici nu incep bine jocul si ma retrag cu vesta pe mine. "Ce faci Dok, ai si iesit?" Pai ce sa fac, m-a nimerit. Eu asa stiu, ca daca te nimereste o "mierlesti". Sa ma prefac ca nu? Nu pot. Nu ma simt ok. Si nu pentru ca stiu ca in realitate nu poti ignora o gaura facuta de glont. Ci pentru ca joci cu prieteni, cu camarazi. Cica. Adica trebuie (se zice) sa ne simtim cu toti bine. Ca nu jucam "ratele si vanatorii". Adica unii E smecheri restul E prosti.
Nu stiu daca cresterea vitezei e solutia. Dar nici sa inveti oamenii sa fie corecti daca ei asa sunt in viata de zi cu zi nu poti. Ca cei 7 ani de acasa ori ai ori nu mai ai. Asta e...
Si apoi ca "nimeritor" ...tot de bun simt tine.

P.S. Imi pare rau Nikky ca de noi nu ti-a placut :(

Cand stii cate arme ai inseamna ca nu ai destule...

Image

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 10:23 pm 
Clanul Cuțitarilor

Been thanked: 72 times
Doc, problema mea nu a fost cu membrii echipei Iron Sky. Cu voi am jucat de multe ori si a fost bine. La un joc exclusiv Iron Sky vin oricand.
Oricum, am sumarizat cam 5 jocuri intr-un singur post, si doar 2 au fost la voi. Sincer, io as fi preferat sa nu zici despre ce joc e vorba.

Voi sunteti ok, dar tu ai un mare defect.
Esti baiat prea bun.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 10:42 pm 

Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times
Malakh wrote:
Primul joc in airsoft, mina de la targoviste, la sfarsit am jucat la AU nu la bila atinsa:)) a fost genial am plecat pojarat si cu o dependenta de "ersoft". Nu m-am plans niciodata ca a dat ala prea tare in mine si au fost situatii cand am luat bile in barba de-am sangerat juma de ora.

Si nimeni nu vede vreo problema aici, ca nu te omoara bila, ci durerea? Dumi, poate aluia de i-ai dat 2-n fund a jucat doar cu Malakh, unde bila nu omoara, si tre sa scapi 2-3 picaturi, sa simti "ersoftul"

Nu reactionati cand se afirma asa ceva dar va lamentati in legatura cu jocurile si jucatorii de azi. wtf...

GG, pentru ca si voi aveti o parte din vina

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 11:18 pm 
ACT

Has thanked: 47 times
Been thanked: 84 times
Io-s curios de-o chestie: cati jucatori trimiteti acas de la un joc de duminica pt nerespectare regulament sau comportament inadecvat pe teren?
Ca la eventurile la care eu am fost, desi au fost cazuri clare si organizatorii instiintati, nimeni nu a fost trimis la plimbare..

Profile  

PostPosted: Mon Mar 28, 2016 11:24 pm 
WTF 360

Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
stress wrote:
Io-s curios de-o chestie: cati jucatori trimiteti acas de la un joc de duminica pt nerespectare regulament sau comportament inadecvat pe teren?
Ca la eventurile la care eu am fost, desi au fost cazuri clare si organizatorii instiintati, nimeni nu a fost trimis la plimbare..

and bam, stress a pus punctul pe I :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]