ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sat Aug 18, 2018 3:12 pm
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Thu May 09, 2013 10:20 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
eu inca nu am apucat sa imi fac vreun tatuaj in tara. de fiecare data cand m-a izbit inspiratia cu ceva ce voiam, am fost plecat si cum stau prost cu rabdarea,nu am asteptat. anul asta in schimb voi ajunge la industrial,unde planuiesc sa imi fac ceva de vreo 3 ani. am fost in toate cele 3 saloane de care am pomenit cu prieteni care si-au facut (si chiar si nevasta). aici dau dreptate la faza cu "e usor sa pui pozele altora", dar chiar si asa faci repede diferenta intre un tatuator ,tatuator bun si unu foarte bun. ce ma seaca pe mine e ca la noi inca se practica stilul de tatuaje facute cu negru si maro-ul rosiatic intre (asta la ce ar trebui sa fie un simplu tatuaj doar cu negru). exemple clare sunt in site-ul de mai sus recomandat de kappa. no offense, baiatul are mana, dar la capitolul culori eu unul am coborat din tren. in plus, e o piata destul de restrictiva,desi in crestere. nu ai cum sa rezisti mult daca postezi lucrarile altuia.o sa te futa lumea in gura cat ai zice peste.la fel e valabil si daca lucrezi prost.

Profile  

PostPosted: Thu May 09, 2013 11:15 am 
DIE!

noghri wrote:
... ce ma seaca pe mine e ca la noi inca se practica stilul de tatuaje facute cu negru si maro-ul rosiatic intre (asta la ce ar trebui sa fie un simplu tatuaj doar cu negru). exemple clare sunt in site-ul de mai sus recomandat de kappa. no offense, baiatul are mana, dar la capitolul culori eu unul am coborat din tren...

Nu ma pricep foarte bine,dar umbrele se realizeaza (si asta spun din ce mi-a facut mie) cu negru simplu - impresia de maro rosiatic este data de inrosirea pielii (iritarea) si stratul fin de negru aplicat,care dispare odata cu vindecarea.Desigur uneori se foloseste orice nuanta e necesara pentru a-l face cum doreste fiecare.
Sa nu ma intelegeti gresit,nu fac propaganda omului,sunt destul de pretentios si mi-am facut un tatoo pe aproape jumatate de bust.Eu unul sunt multumit de aceea il recomand.
Daca vrei tatoo negru plat,fara umbre,etc,o sa arate ca un desen pe o coala de hartie...(din nou parerea mea).Tribalele de regula asa se fac...dar e o diferenta intre un tribal si portretistica...
Si nu in ultimul rand,orice tatoo se decoloreaza in timp...indiferent de culorile folosite.Dupa 3 ani nu mai arata ca proaspat lucrat.

App,Dumi,inainte sa imi fac tatoo-ul toti mi-au recomandat sezonul rece pentru executie.(Cald = transpiratie,risc de decolorare,se vindeca mai anevoios,"rana" nu trebuie expusa la soare,etc)

Ete...NA!

Profile  

PostPosted: Thu May 09, 2013 7:49 pm 
RAID Airsoft

Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times
My name is Kelly, I'm posting from Cracker's account, here is my tatoo, hope you like it. How about a similar one, "My name is Dumy" ? ;) XOXOXOXO

Image

Profile  

PostPosted: Thu May 09, 2013 9:45 pm 

da, sezonul rece e intr-adevar mai inclinat spre astfel de activitati, dar nu e o tragedie nici in perioada asta. "secretul" a stat si va sta intotdeauna in cremuirea de dupa. ce e drept, daca esti genul santierist care sta de dimineata pana seara in soare, nu o sa iti prinda tocmai bine. dar pielea are nevoie si de respiratie un pic, de asta si pe sezonul rece poate fi cu schepsis. in general iarasi poate fi un pic mai aiurea pe timp de caldura daca iti faci tatuaj pe mana stanga si conduci mult.

si revin la cremuit. da, in timp se decoloreaza, tendinta decolorarii apare mai intai la zonele expuse mai mult luminii (maini,gat,gambe). dar si aici mai depinde iarasi de culorile folosite (dar cum zice kappa, lucrul asta nu poate fi evitat nici daca folosesti mama vopselurilor). il poti atenua daca mai dai din cand in cand cu putina crema.

ps: un lucru pe care banuiesc ca l-ai mai auzit dumi, vezi ca e posibil ca dupa ce ti-l faci pe primul sa il mai vrei si pe al doilea si pe al treilea etc :)). cam cum e si cu aeg-urile ^^. mi-a luat 7 ani pana mi-am gasit modelul pentru primul tatuaj si m-am hotarat. au mai urmat inca 10 tatuaje si mai am idei :lol:

Profile  

PostPosted: Fri May 10, 2013 9:28 am 

Has thanked: 6 times
Been thanked: 47 times
Mersi mult pentru sfaturi, baieti, chiar apreciez. Iar aia cu sezonul rece e o idee buna, m-am mai uitat si eu pe net.

Cat despre faza cu - iti faci unu, iti faci inca 10 - eu il vreau pe primul, nu pe singurul :lol: Intentionez sa ajung la un full sleeve la un moment dat...

& last but not least - Cracker, you can kiss my ass :lol:

1. Nu fac fata pe teren, ca eu nu am luneta sau red-dot! / 2. Imi trebuie mai multe railuri! / 3. Vreau o vesta cu mult MOLLE, trebuie sa car totul pe mine, ca daca-mi trebuie! / 4. Toate cacaturile astea sunt grele si ineficiente! Imi trebuie un setup light + o pusca usoara fara o mie de prostii inutile pe ea!. / 5. Inapoi la pasul 1.

Profile  

PostPosted: Fri May 10, 2013 10:34 am 
RAID Airsoft

Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times
Sa ti-l pupe Kelly :))

Profile  

PostPosted: Fri May 10, 2013 4:18 pm 
CORE Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Lu' dumi ii trebe un tatuaj d-ala pe frunte

Sleep 6 feet below

Hearts of the brave
Cannot bring me back to life
Fallen in war
Still brothers in arms
http://www.youtube.com/watch?v=xqTatSvkYzA

Profile  

PostPosted: Sun Nov 29, 2015 7:10 pm 

https://www.facebook.com/adiilstattoo

Intrati pe pagina mea si daca va place cum lucrez, lasati-mi un mesaj.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 05, 2015 4:53 pm 

Du-te la Costi cu incredere, este unul dintre cei mai vechi si foarte bun la ce face. N-am lucrat direct cu el, am lucrat cu elevi de-ai lui si erau profi. Toata lumea ii lauda munca deci nu cred ca vei da gres. Just an opinion, that's all.

Ksc Cz 75
Kwa G17
Kjw M9
WE 1911 MEU
Taurus 24/7 C02
WE M4 GBBR
Ruger Superhawk 6"

Profile  

PostPosted: Wed Jul 26, 2017 10:38 pm 

https://www.elegancetattoo.ro - Artist tatoo în București, cu prețuri oke și cu destulă experiență.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 27, 2017 1:47 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
https://www.facebook.com/macaveink/, fratii Bogdan si Dragos
https://www.facebook.com/amazinktattooro/, Vlad si Ionut
https://www.facebook.com/famoustattoo/?rf=333295443415762, Vlad

Ii cunosc personal pe toti de ani de zile, de nota 10 toti.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]