ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Nov 18, 2018 9:52 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Sun May 19, 2013 9:33 pm 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Single in cladiri este evident .. singulul full acceptat este cel de pe AEP-uri. Oricum .. o sa concep un regulament si il printez pe spatele hartilor, il postez si aici ...

Profile  

PostPosted: Tue May 21, 2013 8:55 am 
CSABv

Avand in vedere numeroasele cereri in PM in ceea ce priveste o posibila camparea la cort pt. cei care vor sa vina de sambata, problema s-a rezolvat. Exista la aproximativ 4 km de locatia de joc un complex care ofera locuri de campare cort/rulota in cele mai bune conditii: zona pazita si imprejmuita, toalete, dusuri cu apa calda, gratare, foisoare, etc. Pret: 10 lei de persoana sau 30 lei de rulota pt 24h. Intrarea la piscina se plateste separat. Link locatie pt. camping:

http://www.lagunaalbastra.ro/laguna-alb ... mping.html

Se pot instala corturile acolo de sambata si se pot aduna chiar si dupa joc daca se doreste. plecarea din acea locatie spre zona de intalnire se face la 800 am. (ora maxima admisa)

Saptamana asta incerc sa centralizez (ipotetic cel putin) persoanele inscrise la joc. Din acest moment imi rezerv dreptul (avand in vedere numarul neasteptat de mare de doritori) de a mai primi la joc doar in limita maxima de jucatori pe care o permite locatia. O sa dau un numar exact undeva la finele saptamanii. Cei care s-au inscris pana acum sunt automat acceptati. Pt. cei care mai doresc am rugamintea de a sta pana vineri in stand by pt. a vedea cum gestionez numarul mare de participanti.

In principiu avem cam asa:

CSABv: ~ 15
BAT: ~ 10
CAM (Medias) ~ 11
Meerkats Sibiu: ~ 20-25
ACD (Deva): ~ 10-15
Alba (Super taticii): ~ 10
Bucuresti: ~20-25
Mures: ~ 15
Cluj: ~14
... si sa ma mai uit ... deci imi cer scuze pentru intarziati dar asta e ... revizuiesc listele si revin cu amanunte. Multumesc pt. intelegere.

Profile  

PostPosted: Tue May 21, 2013 4:29 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 23 times
Daca mai e loc as veni si eu.

Cineva din Bucuresti are un loc in masina ? : )

Profile  

PostPosted: Mon May 27, 2013 9:24 am 

Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times
ce traseu recomandati la dus, din bucuresti?

Profile  

PostPosted: Mon May 27, 2013 12:43 pm 
CSABv

Been thanked: 0 time
Bucuresti-Predeal pe DN1, la intrare in Predeal faci stanga dupa pod catre Paraul Rece.
Image

Profile  

PostPosted: Mon May 27, 2013 2:35 pm 
CSABv

cvlad wrote:

DN1 - Buc - Ploiesti - Brasov - Fagaras

Profile  

PostPosted: Mon May 27, 2013 3:23 pm 

Has thanked: 31 times
Been thanked: 13 times
Crazy.Bullet wrote:
cvlad wrote:

DN1 - Buc - Ploiesti - Brasov - Fagaras

Buc - Rm Valcea - valea Oltului -la sensul giratoriu faci dreapta, si o tii drept pana in Fagaras

Profile  

PostPosted: Tue May 28, 2013 6:34 pm 
CSABv

Am nevoie pana joi - vineri seara sa imi transmiteti in PM datele urmatoare:

Nme si prenume, echipa/club, serie/nr CI. In mare parte le am de la liderii echipelor invitate si care s-au ocupat fiecare in parte de echipa/clubul lui. Pt. cei are stiu ca vin si nu le-au dat, rog a fi trimise in PM-ul meu. Sunt necesare pt. a intocmi tabelele de intrare in locatie. Multumesc.

Prin urmare:

- se accepta atat SB1 cat si SB2 (pt. a impaca pe toata lumea in functie de cum si-a preparat pusca)
- in cladiri se intra dar angajezi (in interior - CQB) doar daca ai asupra ta side-arm, (AEP, Gbb, SMG-uri pana in 90 m/s) si se accepta full auto conform regulamentului SB1 - acel metru ipotetic care NU este obligatoriu, exclus a se folosi arma de asalt principala (peste 110 m/s) sau sniper (sau altele gen SAW, etc) in cladiri. Daca folosesti arma principala, folosesti DOAR SEMI.
- NU se joaca cu BANG!
- Se joaca cu HI-cap (recomandat MID) si fara limita de munitie.
- NU se urla "TE-AM NIMERIT" - daca esti convins 100% ca ai lovit adversarul, imi raportezi mie sau unui alt indrumator de joc si vom actiona in consecinta.
- Eu sunt judecatorul "suprem". In caz de abateri de la regulament imi rezerv dreptul de a lua masuri in consecinta fara afinitati, mozoale, cunostinte, rude, membri din clubul meu sau alt club, cunoscut personal de mine sau necunoscut pana la jocul de duminica. Aceasta nu este o amenintare, este o stare de fapt pt. responsabilizarea, corectitudinea si buna desfasurare a jocului.
- NU se face crono. Vor fi 2 cronografe pe teren si un masurator cu laser a distantei. Crono se va face doar in caz de reclamatie. In caz de abatere de la vitezele si modul de utilizare a armei prevazute in regulamet, consecinta este automat eliminarea din joc si parasirea locatie de joc. Astept din partea fiecaruia acel comportament care este esenta airsoftului. Onoare, fair-play, corectitudine si nu in ultimul rand, respect pentru adversarul tau. Este un joc al onoarei si ma astept sa va comportati in consecinta. Premiza de la care si plec de altfel. Asa ca daca aveti dubii asupra vitezei armei, e cazul sa va orientati, masurati, adaptati cf. regulamentelor.

Vor exista 3 bombe (fumigene mari cu inel - foarte usor de aprins) care vor fi in posesia USAF (daca le gasesc). Fiecare fumigena trebuie sa arunce "in aer" un obiectiv. Daca purtatorul bombei moare in drum spre obiectiv, acesta va trebui sa se intoarca OBLIGATORIU in respawn-ul din HQ-rul propriu CU BOMBA ASUPRA LUI. Nu o preda altui coechipier. Din HQ acesta poate relua misiunea sau poate preda bomba altui coechipier.

Vor exista misiuni de gen: un squad FARC poate ataca HQ-rul USAF (caz in care s-a cam terminat treaba daca reusesc). Astfel de misiuni sunt date STRICT de mine in anumite intervale de timp. Asa ca nu lasati baza USAF goala. Vor mai exista obiective de indeplinit ad-hoc si de o parte si de alta a combatantilor.

Daca imi mai trece ceva prin cap o sa scriu aici. Daca aveti intrebari va rog sa le puneti.

Profile  

PostPosted: Tue May 28, 2013 9:23 pm 

se poate trage cu replica de asalt din cladire spre exterior?

Profile  

PostPosted: Tue May 28, 2013 9:42 pm 
CSABv

cvlad wrote:
se poate trage cu replica de asalt din cladire spre exterior?

Afirmativ cvlad - poti angaja din cladire in afara fara probleme. In ultima instanta, conform regulamentelor (daca tot o ardem cu regulamentele in sus-jos) pot deroga angajarea in cladire si cu arma principala daca e sub 110 m/s dar DOAR SEMI. Nu vreau un joc restrictiv ... incerc sa il fac cat mai adaptabil tuturor stilurilor de joc.

Prin urmare: in cladire se poate angaja si cu arma principala daca e sub 110 m/s si DOAR SEMI.

Cu ajutorul vostru pana vineri ajungem la un regulament personalizat pt. acest joc care se vrea a fi lejer, legal si nu in ultimul rand aerisit din punctul de vedere al restrictiilor. E airsoft, nu razboi real .. chiar daca unii le confunda. :)

Profile  

PostPosted: Wed May 29, 2013 2:10 pm 

Been thanked: 0 time
Cu parere de rau baietii de la UNIT6(din tg-mures) nu mai participa la event... :-( .
Distractie faina sa aveti !!!!

Profile  

PostPosted: Wed May 29, 2013 4:58 pm 

Has thanked: 31 times
Been thanked: 13 times
http://www.airsoftmechanix.ro/arme-airs ... r-b-sound-

Care sunt regulile pentru asa ceva?

LE: de grenade e vorba. Sunt acceptate? Care e raza de distrugere?

Profile  

PostPosted: Thu May 30, 2013 1:48 pm 
CSABv

SMC-nt ... grenadele sunt o chestie de fun mai mult in airsoft ... prefer sa nu le folosim daca sunt zgomotoase.

NU va listati harta ... va avea fiecare harta color cu toate detaliile iar pe spatele ei regulamentul final de joc + misiunile principale. Sa nu uitati sa va luati apa/mancare pt. ca locatia nu se paraseste pana la final de joc. o sa revin cu detalii privin ora si locul de intalnire. Pt. mai multe informatii aveti unul din numerele mele de telefon la dispozitie: 0 sapte 45 32 sase 11 sase

Pt. Unit 6 Mures ... va inscrieti la D2 cu only semi cu pustile vostre.

Profile  

PostPosted: Fri May 31, 2013 9:02 am 
CSABv

Vremea duminica: 2 iunie 2013 pe ore: http://www.accuweather.com/en/ro/fagara ... 96?hour=57

Profile  

PostPosted: Fri May 31, 2013 11:11 am 

loc/ora de intalnire?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]