ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Aug 14, 2018 12:00 pm
Door Kickers

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Thu Aug 18, 2011 12:07 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
KIT wrote:
asta insemnand ca vom juca mai mult la fabrica? daca da, poate semnalizati si voi santurile pentru astia mai ametiti ca mine. :lol:
a fost frumos si CQBul de sambata, dar nu cred ca am auzit pe cineva sa nu spuna ca ii pare rau ca s-a jucat atat de putin la fabrica.

Ti-ai reparat replica?

Profile  

PostPosted: Thu Aug 18, 2011 12:09 pm 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Crazy B... Am privirea inteligenta, dar stau prost la capitolul exprimare, lol.

Vroiam sa zic mai sus ca daca omul nu casca ochii poate fi usor vai de ... multe.
Si tu sti ca asa este.... din ce-mi aduc aminte, ai sarit cu genunchiul intr-o piatra, ai alunecat pe o scara si ti-ai luxat umarul.
Ideea nu este ca acolo este o zona periculoasa. Ideea este ca omul trebuie sa aiba grija pe unde calca si ce acrobatii incearca.

Sebannu si-a rupt bazinul intr-o zona similara. Eu mi-am spart capul in alta zona. Toate astea sunt din neatentii. Poti sa semnalizezi cat vrei si cat poti. Atentia este cea mai importanta pe teren.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 18, 2011 12:13 pm 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Genunchi bulit = lenea de a-mi ridica genuncherele de pe glezne pe genunchi = 100% vina mea
Luxat umar = am alergat pe o scara cu toate trepetele inghetate asta iarna = vina mea. Exclus la data eventului gheatza.
Deci toate cazurile sunt particulare, tin de jucator si nu de zona. Oricum, dupa cum spuneam, zona este mai sigura decat multe alte zone industriale din tara.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 18, 2011 1:12 pm 
CSABv

Este super safe...si a devenit mai safe cu timpul. De ce ? au mai carat din lucrurile ce se aflau in interiorul cladirilor..deci nu mai exista pericolul sa se rupa vreo pasarela cu tine sau sa iti cada un perete in cap. Nu ca ar fi existat..se tineau bine si e chiar ok dar zic asa...

Ce am facut eu intra la categoria lui Bullet..neatentii personale..tu ai alunecat macar dar eu m-am aruncat ca prostu :) chiar am vrut sa o fac...Al naibii polistiren ce bine imita betonul :)) am crezut ca e beton dar defapt era polistiren pe suprafata apei...Asta e ..am intrat , m-am udat la oo, am mirosit ca un hoit cateva ore, ..am fost MIL-SIM ! Cea mai tare faza a fost ca n-am stropit replica deloc...mai bine eu decat ea ! Draga de ea :P

E fain un event la Combinat. Sa se tina sper inainte sa se piarda din vegetatie...Zona veche + zona noua eu zic totusi...ca daca suntem mai multicei e belea combinatia. Nu putem exclude biutele si tunelul etc. pentru ca sunt mult prea misto ..pai nu ? Pana una alta sper sa reusesc sa fac o harta mai misto :)

Profile  

PostPosted: Thu Aug 18, 2011 3:05 pm 
Airsoft Tactical Unit

Been thanked: 8 times
nici macar nu am intentionat sa cred vreo clipa ca ar fi fost vina cuiva ca eu am fost bolovan si am cazut in sant. era pur si simplu o autoironie. de altfel, pana la acea cazatura, in decurs de 10 minute, am mai cazut de vreo 2 ori impiedicandu-ma de vreo teava sau altceva. dar asa cum a spus si Crazy, astea le consider greseli personale. nimeni nu m-a oprit sa nu fiu atent.
in alta ordine de idei, da, mi-am reparat patul replicii sambata ce tocmai a trecut: a durat cam toata ziua ca i-am mai facut si un "face lift". nu de alta, dar pe langa faptul ca l-am rupt, pe lateral era aproape gaurit. probabil ca s-a frecat de vreun cui ceva, dar macar m-a protejat pe mine. am lasat doar un singur loc sa se cunoasca unde a fost rupt si asta doar pt ca era undeva pe dedesubt si nu se cunoaste decat daca intorc replica.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 22, 2011 2:16 pm 

Locatia are potential, oricum este cel putin la fel de "safe" ca orice alta locatie industrial/darimata pe unde ne ducem veacul.
Asteptam sa vedem si alte locsoare de pe acolo care ne incinta momentan doar sub forma de text (tunel, biute, etc)
Sa ne vedem cu bine!

[Tick collecter - 2 ticks fed so far][Friendly Fire expert - 3 Friendlies/1 round][Cheap bastard][Rudolf][Silicon mouth x2][Divine Intervention][Weaponsmith - M4][Got helmet but no brain][Aww, nuts!][Steady aim - 6 missed / 1-3 metri]

Profile  

PostPosted: Mon Aug 29, 2011 12:53 pm 
Airsoft Tactical Unit

Has thanked: 1 time
Crazy.Bullet wrote:
Mi se pare ca deja o ardeti aiurea ... zona e safe daca sti sa te misti cat de cat intr-un teren de genul ... spune-mi ce fabrica sau zona industriala din cate ai vazut tu arata mai OK decat Nitroceluloza ... personal cred ca este cea mai safe. Deodata dupa 2 ani de joc acolo vai Doamne ce periculoasa este. Baietii "din extern" au vazut cum este si cred ca li s-a parut parfum de trandafir fata de alte zone. Daca e sa fie event, va fi acolo .. nu padure sau alta locatie ... si a doua zi cireasa de pe tort .. 3-4 ore de CQB. Papadiilor, ghioceilor ... sa zica avizatii "din afara" daca e OK sau nu ... mugur, Beassst ... feciori cu jocuri grele la activ ...
E (vorba ta) "parfum de trandafir altoit" :wink:
In opinia mea e super ok locatia, mai ales pentru un eveniment de anvergura.
Altfel, asteptam TSW Reloaded.
Sa ne revedem sanatosi & imbratisari (care nu-s pt. tine, pufoshenie ) de departe !

3. Păstrează controlul asupra gurii ţevii sistemului de angajare;
4. Fii conştient de ţinta ce urmează angajată şi de spaţiile adiacente acesteia;
5. Pe timpul deplasării, menţine sistemul de angajare orientat într-o direcţie sigură.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]