ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Oct 24, 2018 4:53 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: KSC - glock vs usp
PostPosted: Sun Mar 15, 2009 1:20 am 
salutare ksc freaks

sunt in pom pt ca doresc pareri despre cele mentionate mai sus

glock 17 vs usp
de ce diferenta de bani?
care sunt diferentele de pe teren la tras?
fiabiliate?
acuratete?
etc?

multumesc anticipat

Post subject: Re: KSC - glock vs usp
PostPosted: Sun Mar 15, 2009 1:30 am 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
link la modele?

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 1:35 am 
pai hai sa luam asa

pt g17 sa zicem http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.ph ... 20Handguns

pt USP http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.ph ... 20Handguns

insa in prinicpiu ma refel la g17 si usp standard fara nici un fel de imbunatatiri
JAPAN VERSION

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 3:58 am 

Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Sincer din ce am mai citit, auzit, Glock-urile de la KSC ar fi cele mai bune modele ale lor. USP este si el bun si ar avea un kick mai bunicel in mana dar presupun ca nu asta doresti. In rest la performante sunt cam la fel, acuratetea KSC fiind nu una dintre cele mai bune.Eu ti-as sugera sa mergi pe Glock..
A... si plus ca am citit undeva ca KSC nu va mai produce vechile modele (USP) ramanand pe SYSTEM 7, asa ca daca iti iei USP ia mai multe incarcatoare din timp ca s-ar putea sa nu mai gasesti.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 8:20 am 
WTF 360

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
man, ksc, cam pe toate seriile, din cate am constatat eu, nu prea vrea sa se strice (decat daca insisti cu un tratament necorespunzator)... parerea mea. am constatat ca pe net, nu prea gasesti probleme majore :) asta e deja parerea mai multora.

sigur, ksc nu e la fel de bine lucrat ca alte firme, "mai scumpe" (detalii etc)

Intrebare si Exemplu: usp de la ksc, cel pe care l-am vandut pe forum, si incarcatorul extra, si aici chiar am nevoie de feedback de la cumparatori (punisher stiu sigur ca are un incarcator de la mine, nu mai tin minte la cine a ajuns pistolul) :) Se comporta ok si acum?

Eu unul nu pot reprosa nimic de rau nici la Glock nici la USP... as face determinare doar pe criterii de ergonomie, look, greutate, etc. Dar hai intai sa raspunda fostii clienti la intrebarea mea :) Detaliez apoi.

LATER EDIT: diferenta de bani poate fi pentru ca:
1. USP este posibil sa fie deja system 7.
2. materiale (cate intra si cat costa ele)
3. cerere/oferta (USP-ul de la Ksc este mult mai cautat decat Glock-ul de la ksc)

mica nota: daca scrie stop ordering, inseamna ca te uiti la pret de stoc vechi, care nici nu mai exista in magazinul wgcshop. stai sa bage stoc nou, si vedem atunci cu ce pret intra si glockul.

[Friendly Fire expert - 3 friendlies] [Bloody bb - upper lip] [Navigation Expert- Balotesti] [Tick collecter - 3 fed so far] [Vive la France!] [Cheap bastard] [Am casca, n-am creier] [Minigun wannabe] [Pack rat] [Tail end Charlie] [Geardo] [Die Hard] [Silicon mouth]

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 12:13 pm 

Acel USP nu este SYSTEM 7, iar diferenta de pret poate fi justificata prin faptul ca Glock-ul este versiunea taiwaneza.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 3:28 pm 
S.W.A.T. Team

Been thanked: 2 times
Spaz, pistolul meu + incarcatorul extra cumparat de la tine au ajuns la Tud.
Din ce am discutat cu el ultima oara se comporta foarte bine.
Ce am observat eu la incarcatoarele de KSC USP .45 e ca dupa un timp incep sa scape usor gaz (sau nu le-am uns eu prea des).
Si ce am avut eu si din cate stiu si tu spaz, nu erau System 7 ale noastre.
In rest...numai de bine. Precizie si range foarte bun, destul de puternic kick-ul.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 3:55 pm 
WTF 360

Been thanked: 1 time
exact asta vroiam sa aud de la cel care a luat pistolul (cu incarcatorul stoc).

incarcatorul de la tine, a fost desfacut doar o data de mine, ca sa ung / etansez (fix inainte sa ti-l vand). si atunci am facut asta doar ca sa fiu sigur ca nu primesc injuraturi, pe un produs care incepe sa faca figuri la 2 zile de la vanzare. daca l-as fi pastrat eu, nu m-as fi grabit sa ung nimic pe acolo, ca inca nu scapa gaz.

cel care a luat pistolul a primit (fara sa stie) incarcatorul "garniturit" de spaz, din ziua 1. cu proxima ocazie, il rog sa verifice daca are niste teflon negru p-acolo :D

cam asta e la ksc. sunt bune rau de tot, eftine, da le mai scapa cate juma de milimetru la matrita. trebuie doar sa intri in incarcator cand vine, si dupa aia o data la 3 luni, si e ok.

daca vrei high quality shit, WA e genial la berette, da nu prea se pupa bine cu upgrade-uri de metal. si e scump, pentru un sidearm. (e cat un mp7 de la marui, ffs!)

cheltuiala "mucesc juma de ora, o data la 3 luni" mi se pare ok pentru pretul decent, finish-ul ok, si fiabilitate "per total". pentru un side-arm, nu as vrea mai mult.

LE: baias, imi pare rau sa te contrazic, dar USP-ul de la Ksc mi se pare la fel de precis ca Beretta m9 de la WA... adica mai mult de atat, stoc, nu se poate :)

[Friendly Fire expert - 3 friendlies] [Bloody bb - upper lip] [Navigation Expert- Balotesti] [Tick collecter - 3 fed so far] [Vive la France!] [Cheap bastard] [Am casca, n-am creier] [Minigun wannabe] [Pack rat] [Tail end Charlie] [Geardo] [Die Hard] [Silicon mouth]

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 4:52 pm 

Nu am spus ca nu sunt precise, am spus ca precizia lor nue de una din cele mai bune, cele de la Marui fiind mai precise impreuna cu cele de la WA, stock vorbind.
Review la ambele arme USP http://www.justpistols.co.uk/kscusp.htm si G17 http://www.justpistols.co.uk/g1718.htm

Profile  

PostPosted: Mon Mar 16, 2009 12:22 am 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
Legat de pret... Glockuri face toata lumea. USP-uri - cel putin in vremea cand au aparut KSC-urile alea - nu prea. Poate de aici diferenta de pret?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]