ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Thu Jul 19, 2018 10:43 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: Thu Jun 13, 2013 10:12 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Va salut,
In legatura cu versiunea 2 a celor de la STTS,un link al produsului:
http://www.powair6.com/en/hop-up-relate ... ion-2.html

A cumparat careva acest produs?Are aceeasi problema ca si versiunea 1?Adica problema ar fi in modificarea produsului pentru a functiona si pe PTW nu doar pe CTW,altfel bile sparte sau chiar defectarea replici de airsoft,cum stiu pe careva patit cu versiunea 1 STTS?
O zi faina.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 14, 2013 1:58 am 

eu il am instalat pe un ctw mx-3,momentan l-am tras pe dreapta caci nu mi-a facut feed ok (initial am crezut ca e de la incarcatoare, dar mi-a facut misfeed pe 3 marci diferite de incarcatoare si 5 marci diferite de bile). am localizat problema ca sa zic, e o garnitura fix la intrare care e crapata/rupta. dar cu toate astea nu o sa sustin ca toate mdd-urile sunt asa, posibil sa fi avut eu ghinion cu asta comandata. Astept sa o duc la doctor, si pana atunci voi instala o teava de la fcc impreuna cu o camera de hop-up de la fcc. La prima mana, primele 2-3 incarcatoare de test, functiona brici. Dar din nefericire nu am apucat sa scot jucaria cu totul pe teren (au mai fost si alte probleme pe langa hop).

Ce pot sa mai zic ca am mai citit si pe tw-forum si pe systema-ptw, majoritatea sustin ca mdd hop up unit original ar fi cel mai bun, nu cel scos in colaborare cu stts. Avantajul la versiunea 2 e din ce sustine producatorul, ca nu are nevoie de alte modificari pentru a-l instala pe systema, spre deosebire de primul.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 14, 2013 12:50 pm 

L-am comandat astazi...sper sa nu raman si cu acesta precum versiunea 1...doar pe raft.Problema la cel original este ca atunci cand folosesc full auto dupa 2-3 incarcatoare se deregleaza surubul de la hop si bilele incep sa se duca ba in sus ba in jos(am incercat cu mai multe tipuri de loctite...dar acelasi rezultat).Acesta de la STTS avand reglaju din exterior si mult mai fix sper sa rezolv problema hop-ului,care ma exaspereaza.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 18, 2013 2:19 am 

Din ce stiu, asta cu desurubatul nu e normal. Dar pareri despre ce ar putea fi, nu am. Cel mai bine o duci la un airsmith care le are cu tw-urile sau varianta cu trimis mail la oamenii de unde ai cumparat-o si eventual trimis jucaria inapoi la inspectie.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]