ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sat Aug 18, 2018 3:13 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Systema - care?
PostPosted: Sun May 29, 2011 10:39 pm 
ACT

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Legat de Redwolf ... sa va zic ce am patit cu ei ...
Am comandat prin Menkaures un PTW MAX Challenge Kit (non MAX nu mai aveau pe stoc). Imi ajunge in 2 saptamani (de, "norocu" meu ca era in perioada pastelui), merg cu ea la Kix sa o ansambleze ... I-am schimbat conectorul cu care a venit cu un deans. Dupa ce termina de ansamblat, ii conectam bateria si ... nimic :?
Masuram cu 1 multimetru sa vedem : siguranta ok, tensiunea ajungea la cpu, dar .. CPU-ul ... nimic, nu se aprindea ledul cand treceam de pe safe pe semi, deci arma ...moarta
Ii suna Menkaures pe pisatii aia de la Redwolf, aia fac pe prostii ca nu inteleg si ne zice sa trimitem mail cu descrierea problemei si cu o poza cu piesa care credem noi ca e defecta. ok, fac poza la CPU, le trimite Menkaures mail unde le descrie exact care e problema, impreuna cu poza cu CPU-ul defect. Trec 2 zile, astia nu raspund. Ii mai suna Menkaures inca odata (in Hong Kong by the way), iara fac pe prostii, ca nu inteleg ce nu merge, Menkaures le propune sa facem un filmulet in care sa le aratam cum inlocuim un CPU de pe o Systema functionala (multumiri lui Mihaisz) cu al meu si nu se aprinde ledul, deci logic CPU-ul meu e defect. Facem filmuletul, il urc pe youtube, le trimite Menkaures mail cu linkul si primeste a 2-a zi un raspuns de ne da pe spate : cica tehnicienii lor zic ca daca nu se aprinde ledul e ok, inseamna ca arma nu are nici o problema si ca in afara de faptul ca nu se aprinde ledul, ce alta problema are arma ? :roll: WTF ?????
Dupa ce le explica Menkaures telefonic si prin mail, vad si filmuletul de unde se vede CLAR ca am montat cpu-ul meu defect in alta systema si la fel se comporta, astia fac pe prostii in continuare ????????
Intr-un final, dupa inca un telefon dat de Menkaures au zis sa le trimit tot lower receiver-ul sa il testeze ei .... l-am trimis cu posta, a ajuns joi la ei (dupa 8 zile), dar ... evident ca nu au dat nici un raspuns. Is curios luni daca o sa raspunda ....
Asta e filmuletul : http://www.youtube.com/watch?v=ooyQbmAuchQ

Acum, ce am patit eu nu e o regula, mai am 2 colegi care au cumparat tot de la ei si nu au probleme, ideea e ca : am platit o gramada de bani, nu ma pot folosi de ea, am asteptat destul de mult dupa ei sa imi raspunda, probabil voi mai astepta si in continuare, dar ce ma deranjeaza e faptul ca fac pe prostii, dupa ce le dam mura-n gura, le explicam exact care e problema ... refuz sa cred ca pot fi atat de cretini si sa nu priceapa ca e defect CPU-ul dupa n mailuri si n telefoane + filmulet :roll:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page Previous  1, 2

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]