ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Oct 17, 2018 11:35 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: Thu Sep 18, 2008 11:24 pm 
P.A.C.T.

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Asta o sa discutam detaliile duminica la meci. Dar in mare regulile sunt urmatoarele:
1. OCHELARI DE PROTECTIE ! Nu intri la joc fara ei !
2. Replici preferabil sub 400fps. Nu te baneaza nimeni daca ai o replica mai puternica; poate doar uita sa iti dea telefon pentru urmatorul meci...... nu se stie niciodata. Noi (astia care ne stim) vrem sa ne simtim bine si sa ne distram nu sa ne umplem de vanatai cat portocala.
3. Incearca sa vii dotat cu toate cele la meciuri (bile, gaz, arma, ochelari)
4. Mai vedem duminica ce se mai adauga. Sugestiile "e" binevenite.
V-as ruga mult de tot sa postati participarea sau neparticiparea mai devreme. Eu (si cred ca mai multi) vreau sa stiu macar de joi ca fac in weekend. Daca nu e meci macar sun adunarea la gasca sa mergem la un munte, un gratar, etc.
Postarea sambata este egala cu 0.

Uite am gasit regulamentul timisorenilor. Pare chair de mult bun simt. Il gasiti AICI

My armory :)

Last edited by Radu on Fri Mar 20, 2009 10:15 am, edited 5 times in total.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 21, 2008 12:32 am 
P.A.C.T.

Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
1 o rafala de AEG, aprox 400 fps,( MED 1-5 M) iti face mult mai multe vanatai si mai nasoale decat un sniper de 450-500 fps cu MED de 25 m; plus ca la distantele astea mici, gen CQB se poate da foarte des la cap - nu ca ar vrea cineva anume, dar in distante scurte se intampla;
2 regula de <400 fps nu e cumva discriminatorie?? - nu de alta dar ce faceti cu DMR si sniper, care au limite ceva mai sus?? intreb pt M24 meu care la 150m/s a jucat inclusiv eventuri nationale fara probleme (ca limita este un sniper destul de slab ca putere, in conditiile in care toata Romania accepta max 160-170 m/s)
3 patanie personala - o rafala de MP5 de 100 de m/s in fata m-a tinut in casa cateva zile, apropos de vanataile cat portocala
4 poate reconsiderati putin limita de 400 fps, am oricum arma de CQB; M24 sniper rifle - meu il stiti, ca am mai fost la joc cu el, si nu a murit nimeni si nici nu a plecat cu portocala acasa :D

Profile  

PostPosted: Sun Sep 21, 2008 9:48 pm 
P.A.C.T.

claus wrote:
1 o rafala de AEG, aprox 400 fps,( MED 1-5 M) iti face mult mai multe vanatai si mai nasoale decat un sniper de 450-500 fps cu MED de 25 m; plus ca la distantele astea mici, gen CQB se poate da foarte des la cap - nu ca ar vrea cineva anume, dar in distante scurte se intampla;
2 regula de <400 fps nu e cumva discriminatorie?? - nu de alta dar ce faceti cu DMR si sniper, care au limite ceva mai sus?? intreb pt M24 meu care la 150m/s a jucat inclusiv eventuri nationale fara probleme (ca limita este un sniper destul de slab ca putere, in conditiile in care toata Romania accepta max 160-170 m/s)
3 patanie personala - o rafala de MP5 de 100 de m/s in fata m-a tinut in casa cateva zile, apropos de vanataile cat portocala
4 poate reconsiderati putin limita de 400 fps, am oricum arma de CQB; M24 sniper rifle - meu il stiti, ca am mai fost la joc cu el, si nu a murit nimeni si nici nu a plecat cu portocala acasa :D

1. In gasca noastra nu se trage de la distanta mica. Decat sa trag de la distanta mica mai bine ma dau eu mort findca vreau sa ne distram nu sa ne lovim. Regula e simpla : daca ai o arma mai slaba (AEP- ul meu de ex) tragi, daca nu iarasi e simplu NU TRAGI. Pt noi sa ne simtim bine e mai important decat fragul.
2. Teoretic nu avem inca DMR si singurul sniper din echipa il am eu (ala de la Yusanai cu 120m/s ). Si...da este discrimanatorie macar pana vedem ca cel care stapaneste arma respecta intai pe jucatori.
3. naspa rau.....speram sa nu se intample si incercam sa evitam prestand cu responsabilitate.
4 Te rog vino intai fara M24. Macar pana se mai "coace" echipa. De murit nu a murit nimeni - e adevarat - dar daca iti aduci aminte erau putini care voiau sa joace in echipa in care nu erai tu :)
Toate astea de mai sus sunt parerea mea personala. Rog si pe ceilalti sa isi deie cu parerea.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 21, 2008 10:32 pm 
Necrutatorul

Been thanked: 2 times
Cum sunteti putini deocamdata, la inceput, cred ca ar fi foarte indicat sa va obisnuiti (daca sunteti de acord, bineinteles) cu respectarea MED-urilor specificate aici.
Ca idee, sunteti destul de aproape pentru a ne face vizite reciproce cu cei din Bucuresti, ar fi frumos sa vorbim aceeasi limba. :)
Claus stie cam cu ce se mananca lucrurile, ne-a tot frecventat, eu zic ca puteti avea incredere deplina in el, pare ca stie ce face :mrgreen:
Oricum, incercati sa va cunoasteti foarte bine, sa socializati, pentru ca sunteti o comunitate mica, la inceput, si astfel va creste increderea in cel de langa voi, vor scade sansele sa trageti din greseala de prea aproape intr-un om care va este si prieten, si asa mai departe. Luati lucrurile astea la puricat acum cat este timp, mai tarziu va fi mai greu :)
Bafta, s-auzim de bine, si sa povestiti ce-ati mai facut pe la pac-pac, suntem curiosi si poate unii care mai vin pe la Pitesti or sa vrea sa va viziteze :P

Image

Profile  

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 9:22 am 
P.A.C.T.

Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
pentru linistea tuturor: nu folosesc sniperu in case sau locatii care nu permit lucrul asta (genul de locuri in care nu am mai mult de 20 - 25 m in jur liberi - incalc deja MED; oricum daca un AEG imi intra in aceasta distanta sunt mort deja din 2 motive:nu e indicat/permis si nici nu trag sub MED, deci sunt automat obligat sa scot side-armul, 2) daca un AEG intra in MED sunt deja in super inferioritate - a se citi deja mort - AEG varsa zeci de boabe eu am 1 BB)
in casa nu am nici o sansa sa intru cu sniperul - ganditi-va cum ma infasor de pereti cu 6 kile de 120 cm cam atat are arma, fara silencer parca
la CQB folosesc M15A4 - e facuta pt lucrul asta si isi face super bine treaba, sau 226-le
din cate mai imi aduc aminte, cand am jucat ultima oara la Bradu, daca echipa care era in asaltul cladirii ramanea numai cu sniperul, pierdea automat; pe vremea aia nu aveam Sig-ul ca sa intru cu side-arm in cladire

daca e sa se mai iasa la joc postati aici si ceva contacte sau mai vb si las eu nr ca sa ne intalnim
promit sa vin cu M15-le, aduc si M24 doar ca sa vedeti

Profile  

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 10:15 am 
P.A.C.T.

De acum jocurile o sa le postez mereu. Numai ca cer sa confirmati participarea sa stim pe cine ne bazam.
@ Claus ... ia-ne mai usor la inceput s ane obisnuim cu idea :D
Ne vedem la meci :)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 17, 2016 10:22 pm 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Dupa urcusuri si coborasuri revenim pe forum - era cazul sa ne mai vedeti
Unii care ii stiti, altii, multi, noi
In jur de 45 jucatori activi in Pitesti + ocazionalii, undeva la 55 (la 2, 3 sfarsituri de saptamana vin incepatori, 1 sau 2, asa ca suntem in expansiune)

Loc de joaca fostul CET, spate la Auchan Bradu
https://www.google.ro/maps/dir/Auchan,+ ... 228896!1m0
Joc in fiecare duminica
Briefing incepand cu ora 10.00
Nu joci daca:
1. Nu ai protectii minimale (ochelari, si aici as insista pe incaltamintea adecvata tinand cont de terenul fff dificil)
2. Nu ai inteles regulamentul
3. Nu ai replica marcata
4. Nu ai vesta reflectorizanta la tine
5. Nu participi la briefing

In rest fair play, bun simt

Aici ne puteti contacta sau la 0723253227 - Reaper

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]