ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Oct 24, 2018 4:57 am
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
PostPosted: Fri Nov 20, 2015 9:13 am 
CSABv

Has thanked: 97 times
Been thanked: 51 times
pentru ca topicul asta a ajuns la fel ca celelalte...o continua masurare de puli intre diferitii membrii ai comunitatilor (care de fapt sunt aceiasi hateri, hipsteri, cum vreti voi sa le ziceti) deschidem sezonul la tâte.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 9:30 am 
RAID Airsoft

Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times
Io zic sa-l inchizi si gata, sa ramana pentru cine mai are nevoie de el. Nu-ti bate joc.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 9:42 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Loooollllll oligofren? STI măcar ce înseamnă ? Cât de penibil sa fi sa iei bătaie de la uligofren? Si după ce iei bătaie sa te duci la prietenul tău sa i spui, " m-a bătut Muresan" :P :lol: :lol:, eu zic sa îți măsori cuvintele ca iar jignești ca pe teren. Vezi ca de cand ai început sa scrii aici, doar jignești si faci acuzații jignind. Nici măcar bărbat nu ești sa recunoști ce ai făcut? Cred ca in loc de "oua" ai "păsărica" si faci pe șmecherului in spatele tastaturi, sau a prietenului tău. Si uitați cum incontinuare încurajați injuriile si aici nu numai pe teren!!!!!! Si va mirați ca de ce se sare la bătaie!!!

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 9:50 am 
RAID Airsoft

Io-mi amintesc de unu care n-a avut curaj s-o lamureasca pana la capat, cand a vazut ca gasca lui e cam departe. :))

Last edited by Cracker on Fri Nov 20, 2015 10:31 am, edited 3 times in total.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 10:32 am 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Image

Dezavuez orice forma de violentza. Si vorbesc clar, in numele clubului meu. Continuati daca mai doriti ... acest topic se va inchide in momentul in care nu mai prezinta interes. Consider ca in momentul de fatza acest topic este de interes general pentru intreaga comunitate din Romania la categoria ASA NU! Incepand din acest moment voi aplica daca se impune, regulamentul ASR: viewtopic.php?f=121&t=23394

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 10:42 am 
RAID Airsoft

Eu am terminat, deja m-am coborat prea mult sa-i rapund. Asa cum spuneam la un moment dat cineva s-ar putea sa mai aiba nevoie de marturiile din acest topic. Organizatorii de jocuri din Bucuresti au inteles despre ce este vorba, sper ca si cei de evenimente din tara. Pentru cine are nevoie de poza lui, trimiteti mesaj privat.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 12:57 pm 

Nu cred ca te ai coborât prea mult. Asta e nivelul tău, un frustrat care plânge in fata la calculator, după ce ca înjuri ca la USA cortului, tot tu esti tare in clanța. Vezi ca Bucureștiul e mic. Mare Noroc ai avut cu Gașca care m-a ținut, ca plângeai pe jos, acolo unde îți era locul. Ai avut 2 prietene in viața ta ( stânga si dreapta) :lol: si te vezi mare bărbat. Stai in banca ta si nu o mai suge aiurea ca sunt peste tine din toate punctele de vedere.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 1:03 pm 
Rangers

Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Din ce vad eu in curand o sa se ajunga ca la fotbal in airsoft.

Participant: The Gathering - Op. First Stone | R.I.M. SpecOPs A.S.T.B. Squad
The Gathering - Battle For Ambitus| R.I.M SpecOPs W.W Squad
The Gathering - Dark Legacy | R.I.M Rangers Squad

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 1:30 pm 
Meerkats Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Penibil. Penibil. Amentari în spatele monitorului!

Good Guys in Bad Lands
Spartan Wars
Overload 3
G.Z. - OP R.I.O.T.
Border War 6 The Sunseeker

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 1:51 pm 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Sa va improspatez memoria:
Crazy.Bullet wrote:
Reguli generale:

2. Comportament

- Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membrii de varste diferite si a caror experienta difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari sau mesaje (comentarii) care pot parea "stupide" sau "infantile".
- Membrilor forumului le este interzis sa provoace administratorii sau moderatorii in mod deliberat. Comentariile care au ca scop crearea de conflicte vor fi mutate la junk si vor atarna pe veci ca un cazier pentru persoana care le-a scris, iar autorii vor fi sanctionati cu BAN (temporar sau permanent in functie de gravitatea cazului).
- Membrii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.
- Inregistrarea in baza de date a forumului cu nickuri obscene sau jignitoare precum si cu date personale false duce la desfiintarea contului pe acest forum si banarea definitiva a IP-ului sau clasei de IP de pe care s-a inregistrat contul.
- Atacurile la persoana, injurii sau cuvinte licentioase nu sunt tolerate nici pe forum, nici prin sistemul intern de mesagerie.
- Atacurile cu conotanta spre violenta fizica sunt de asemenea interzise.
- Nu faceti cereri de HACK, CRACK, WAREZ etc. Nu promovati si nu scrieti mesaje care contravin legilor in vigoare.
- Pentru a depune o plangere impotriva unui alt membru va rugam sa ne comunicati noua. Pe forum nu va faceti dreptate singuri. Este interzis sa faceti acest lucru pe forum.

Pentru nerespectarea regulilor de mai sus sanctiunea este BAN permanent.

NU va mai editati posturile dupa x ore ca va banez direct. Asumati-va ce ati scris. Oricum pot reproduce discutia originala, ea ramane in loguri chiar dupa editare.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 20, 2015 1:58 pm 

Has thanked: 16 times
Salutare domnilor... citesc cu nerabdare acest topic fiindca este HOT in momentul de fata, si cum fiecare are dreptul sa-si spuna parerea o sa o fac si eu.
1. dupa cate stiu, la toate eventurile sunt organizate de cate |"cineva" si acel "cineva" se ocupa de buna desfasurare a jocului.
2. toate incidentele trebuiesc raportate organizatorilor in timpul desfasurari eventului si nu dupa aceea... fiindca masurile de rigoare trebuiesc aplicate pe loc nu dupa cateva ore sa ne plangem aici pe forum fiindca am avut probleme cu X si Y.
3. dupa cate stiam eu (nu am mai participat de 1 an la meciurile de airsoft si imi cer scuze pt asta) fairplay-ul este regula de baza, dar poate ca intre timp s-a schimbat si eu nu am aflat.
4.si acum ca sa ma incadrez si eu in topic cu ceilalti "parteneri" de scris o sa va spun urmatoarele... daca tragi in cineva si nu recunoaste.. spui "mort" si te duci si raportezi la un arbitru sau la un organizator si ei trebuiesc sa ia masuri. Nu te apuci sa-ti faci singur dreptate pe teren, fiindca alte persoane sunt acreditate sa faca asta si sa ia masurile de rigoare. Sincer, eu sunt mai sensibil la injuraturile de familie, neam, deoarece nu am injurat pe nimeni si deci nu permit nimanui ca sa ma injure, deci nimeni nu are de unde sa stie cum reactionez, poate ca ai mei au murit intr-un accident si vine acum un neica nimeni ca sa ma injure de ei. Si cum este proverbul acela "decat sa planga mama, mai bine sa planga mata"... asa ca abtineti-va de la jigniri pe terenul de joc fiindca nu aveti de unde sa stiti cat sunt oamenii de sensibili la injuraturi.
5. Sa nu aveti impresia ca ii iau apararea lui Muresan sau ca ii dau lui dreptate.. dar daca ai o problema cu el, te duci si-l reportezi nu incepi sa-l injuri (fiindca nu ai de unde sa sti ce monstru dezlantuiesti).
6. Hai ca data viitoare cand ne intalnim pe teren sa nu ne masuram in coaie sau sa vedem care o are mai mare, ci sa ne simtim bine impreuna si sa ne intrecem in indemanare.
7. Arbitrii de pe teren trebuie sa-si faca treaba si sa ia masuri, dar daca ei stau in "baza" si nu vad nimic, stau la barfa, sau "se trag pe cur" (scz termen din WoT) asta este problema organizatorilor si pentru asta trebuiesc blamati.
8. Daca ar fi sa dau si note astea ar cam fi... :Muresane ai -2 de la mine pt ceea ce ai facut (-1 injuraturi si -1 violenta)... Cracker ai din partea mea -3 (-1 injuraturi, -1 fiindca nu te-ai dus sa il raportezi pe muresan si -1 fiindca ai provocat pe cineva mai tare decat tine cu toate ca stiai prea bine cu cine ai de-a face)
9. Injuraturile pt postul acesta mi-i le asum in integralitate.

Cu Stima si respect Barbone

Profile  

PostPosted: Mon Jul 25, 2016 3:34 pm 
Next Level (LvL)

Been thanked: 8 times
Antologic ...aceasta intimplare ar trebui sa puna pe ganduri anumite persoane ..

Deci tu Craker ai decis sa il injuri de mortii masii pe Muresan ...moment in care Muresan , ca orice baiat de cartier ( a se observa ca nu am pus ghilimele ) te-a curentat finut .
Cumva , ca sa arati ca esti barbat , explici cum unii, altii te-au tinut si muresan te-a incarcat ( ma indoiesc ca avea nevoie sa te tina cineva).

Pe urma il provoci in parcare , tot tu , la o lupta parte in parte , moment in care Muresan dand dovada de discernamant refuza ...
Ulterior vi aici pe forum si o dai baieteste "in garda" ....

Acum ca sa intelegi ..Il cunosc pe Muresan din 2002 si pot sa afirm cu tarie ca in momentul in care a declinat oferta ta de "parte in parte " ti-a facut o favoare .
Pe viitor si tu si multi altii , trebuie sa intelegeti ca acea uniforma si acea replica din mana voastra nu va fac "THE REAL SHIET" , trebuie sa aveti in vedere ca , atunci cand ati sarit peste celebrul " date-n pula mea " si treceti la pasul urmator , este posibil sa existe consecinte iar daca nu va tin franele evitati sa ajungeti acolo .

Totodata mentionez aici ca monezile au 2 fete in general , asa cum exista nemuritori asa exista si nimeritori .

Daca una sau mai multe echipe au aplicat sanctiuni impotriva lui muresan , consider ca aceleasi sanctiuni trebuiesc aplicate si in cazul tau deoarece esti un element perturbator care din pacate nu raspune proportional ( asta este si in cazul lui muresan)

Profile  

PostPosted: Mon Jul 25, 2016 7:54 pm 

Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times
Poate nu ai observat AWA, dar au trecut cam 8 luni de cand nu s-a mai vorbit pe topicul acesta.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 26, 2016 10:48 am 
Next Level (LvL)

Been thanked: 8 times
HUHA wrote:
Poate nu ai observat AWA, dar au trecut cam 8 luni de cand nu s-a mai vorbit pe topicul acesta.

mai bine maitarziu decat niciodata :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]