ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Nov 18, 2018 9:52 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Tue Aug 12, 2014 10:14 am 
WTF 360

Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Bun.
EU sunt fan Revolucion. Si nu din cauza ca cei de la Beretele Rosii imi sunt prieteni. Ci pentru ca toti care vin la Revolucion pleace de acolo prieteni. Acum cativa ani am incercat sa dezvoltam (cu Gabi de la neamt, cu baietii de la iasi, cu Mugur de la Buzau, cu Malvado si gasca de la constanta si multi altii) un sistem de microeventuri "friendly games". Jocuri in care chiar nu conta cine si cum si ce fel castiga. Conta mai mult ca seara stateam cu totii si ne bucuram de o companie extraordinara (vezi jocurile de la UM de langa Ploiesti, cele de langa Mizil, campnight-urile de la Iasi, etc.). Ei bine, La Revolucion a fost si va ramane pentru mine un astfel de joc. si lumea a inteles asta, si incet incet s-a comportat ca atare. pentru ca airsoft-ul e despre oameni, despre prietenie. victoriile se rezerva sporturilor. Jocul de airsoft e despre fun!

N-am sa vorbesc despre distante. Nu conteaza. Nici despre cei care au mai gresit. Un pisat intr-un rau nu il face cu apa sarata. Nici despre cine a castigat! (Va multumesc ca nu ati tras in catelul tactica care m-a insotit la ultimul asalt). Nici despre cat de greu sau de usor a fost. Vreau doar sa laud OAMENII care au participat. Impreuna am participat nu la cel mai tare/greu/puternic/etc event de airsoft din Romania, ci la cel mai FRUMOS.

Ca sa intelegeti ce zic: nu a fost CHRONO (s-a mers pe incredere). Nu au fost arbitri (micile discutii s-au rezolvat cu bun simt si intelegere). S-a jucat airsoft. Si s-a dansat. Si s-a mancat. Si s-a baut. Si s-a ciufulit creata:P (sa facem Chicky LA LA , zic!). Va multumesc!

Multumesc tuturor pentru compania placuta, CSA Valahia prin gura mea va transmite tot respectul! Abia asteptam sa mai jucam impreuna, indiferent de ce tabara.
Va pupa MIL.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 12, 2014 10:34 am 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
https://www.youtube.com/watch?v=k9PJT-IrG6c

Poate va era dor...

Profile  

PostPosted: Tue Aug 12, 2014 12:05 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Poze, poze, poze... :D

https://www.flickr.com/photos/126811399@N03/

Profile  

PostPosted: Tue Aug 12, 2014 12:31 pm 

A fost prima mea participare la Revolucion, convins de recomandarile colegilor de echipa (FAST). Totul a fost foarte ok, distractie maxima, jocul a fost "friendly" fara a avea incidente cu nemuritori / nimeritori (cel putin eu nu i-am intalnit pe teren).

Categoric voi fi prezent si la anul!

Profile  

PostPosted: Tue Aug 12, 2014 12:49 pm 
Strike Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Bai da ce l-ati pozat pe colegu atat, era pe post de stewardesa sau ceva de gen?? Trebuia sa-i spuneti ca nu se mai poarta pantaloni scurti ci fuste ca fetele...

LE: Imi pare rau ca n-am putut sa ajung...

Profile  

PostPosted: Thu Aug 14, 2014 12:04 pm 

Has thanked: 1 time
Foarte fain evenimentul, foarte faina gasca sper sa ne vedem in fieecare an cel putin o data. Mult respect pentru organizatori, dar am un lucru de reprosat, foarte urat faptul ca ursuletul lui Bothy a fost rapit si probabil agresat sexual si acum este saracu abandonat intr-un sant ceva. Sper ca la urmatoarele evenimente agresorii de ursuleti vor fi exclusi.
Multa stima tuturor, Hawkeye out!

Last edited by Hawkeye_GL on Sat Aug 16, 2014 8:43 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 14, 2014 12:49 pm 
Mistretii Atomici

Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times
poate va mănâncă gaia sa nu faceti La Revolucion 5!!! :twisted:

oricum, am apreciat în mod deosebit grija pe care i-au purtat-o vajnicii luptători Kelu şi Colegu' generalului Moldan...l-au pazit vreo 4 ore la cucurigu', unde era amplasata baza noastră...îl mai întorceau periodic de pe o parte pe alta...nu de alta da'.. să se bronzeze uniform.

În rest....HAI CU CREAŢAAAAAAAA!

Image

Profile  

PostPosted: Thu Aug 14, 2014 11:03 pm 

Buna seara,
despre eveniment pot spune ca a fost ok, scenariul foarte bun(chiar aveai ce face).Harta foarte echilibrata pentru ambele "echipe" , chiar facusem niste calcule dupa coordonate si distantele erau aproximativ egale.
Ce nu mi a placut daca pot sa spun asa , nu tine de organizatori, este Generalul, nu l cunosc , banuiesc ca este un om ok, poate a avut o zi proasta.....dar generalul ar trebui sa fie general si sa motiveze oamenii prin strategia lui. eu si echipa mea luam evenimentul mult mai in serios decat "fun" si vrem sa ne bazam pe general la fel cum generalul se bazeaza pe noi.Sau poate nu am inteles eu rolul generalului. Fara suparare Generale.
Mi a facut mare placere sa colaborez cu baietii de la Botosani si zic eu ca a fost o misiune reusita . Rog rebelii sa confirme sau sa infirme avand in vedere ca la Statia Radio TV am fost echipa Carpati si cei din echipa lui Rebbit.
Despre nemuritori ca tot vorbea cineva , noi nu prea am intalnit avand in vedere ca la Statia Radio TV ii lasam pe rebeli sa inainteze pana in punctul din care nimeni nu pleca viu, bineinteles cu ajutorul baietilor lui Rebbit. Pun o poza cu locul din care se apara statia radio \tv iar in dreapta noastra erau baietii lui Rebbit https://www.facebook.com/15409441467575 ... permPage=1

Deci per total nu mi pare rau ca am fost la acest eveniment chiar daca m am hotarat pe ultima suta de metri datorita lui Liviu Ciortan(multumim de invitatie) si cu siguranta venim si la urmatorul (cu apa la noi :) )

Felicitari pentru eveniment

Echipa Carpati Soft Air Piatra Neamt

Profile  

PostPosted: Fri Aug 15, 2014 3:45 pm 

Doua tactici de lupta folosite la "capturarea cretei" :

1. Metoda "ca la 1907", asalt frontal asupra scenei.
Image

2. Metoda "prin invaluire", pe flancuri.
Image

Dupa cum se poate observa, cea de-a doua metoda a avut mai mult succes. :lol:

Profile  

PostPosted: Sat Aug 16, 2014 9:56 am 

Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
am vut LARP sa furam Creatza :))

Image

veS qun : "La Revolucion - 2011 - Revolutionari"----"Gouda Battle 2011 - Gugesti , Fabrica"----"La Revolucion 2 - 2012 - Revolutionari"----"La Revolucion 3 - 2013 - Revolutionari"----"La Revolucion 4 - 2014 - Revolutionari"----"La Revolucion 5 - 2015 - Revolutionari"----"La Revolucion 6 - 2016 - Revolutionari"----"La Revolucion 7 - 2017 - Revolutionari"----"The Berets Contention - Gugesti , Fabrica 2015 - USMC Marines"----"The Berets Contention - episodul 2 - The Attain - Gugesti , Fabrica mai 2016 - USMC Marines"

Profile  

PostPosted: Mon Aug 18, 2014 10:21 pm 

https://www.youtube.com/watch?v=ROPUOI7LexE

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]