ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Nov 18, 2018 5:40 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: Fri Jun 27, 2014 1:00 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Partea a II-a, seria IV

Dupa ce a fost respins primul val imperial, rebelii si-au vazut in continuare de treaba.
La ora 22:50 a fost ridicat steagul in satul 3 (500 USLA).
La ora 23:55 este atacata baza rebela de cei de la USLA (povestita anterior). Lupte indarjite prin bezna. Atacatorii scosi din lupta sunt tratati cu “energizante” si trimisi de unde au venit. :P
La ora 00:40 se primeste informatia ca Generalul advers a cazut (2.500 USLA in contul rebel). De bucurie, Res anunta 3 zile de petrecere si lupte cu gladiatori! :lol:
Vin vesti ca Baza Imperiala este in continuare atacata.
Se confirma atacul de la ora 03:00 din baza rosie (1.000 USLA).
La ora 03:15 pleaca din Baza Rebela squad-ul Meerkats, Res, MuC si cativa din C7. Li se alatura Grasu de la USLA. Ataca in final Baza Imperiala tinuta de Regimentul 1 (povestea o aveti mai sus). Daca au participat si alti rebeli completati, va rog, acest jurnal.
La ora 03:30 un imperial ataca in baza rebela masina de teren in care se odihneau 4 arbitri/observator cu vestele pe ei. In loc de 4 knife-kill-uri realizeaza ca are doar 4 morti …de oboseala. :lol:
La ora 03:37 intra in cort Dragunov de la MAT si ia steagul albastru al bazei. (foto Light)
Pana dimineata mai sunt respinse 2 atacuri imperiale (MAT si USLA - daca au fost si altii mentionati, povestiti). La ultimul rosii au deconectat generatorul si totul a ramas in bezna. In jurul cortului s-a jucat la side-arm. Efort, oboseala, adrenalina si fair-play.
Dimineata, pe la 08:40, am facut cu Res un scurt rezumat al situatiei din teren:
Rebelii au luat un steag rosu din Baza Imperiala si l-au adus in cea proprie (500 USLA).
Rebelii au luat cele 3 bidoane cu combustibil ale imperialilor si le-au adus in baza proprie (3x500=1.500 USLA).
Satele 1, 2 si 3 aveau ridicat steag albastru si erau tinute de rebeli.
Combatantii sunt cu totii in teren si reincep luptele.

...Va urma!

Image

Profile  

PostPosted: Fri Jun 27, 2014 4:02 pm 

Has thanked: 3 times
Salutare tuturor,

Va multumesc si eu pentru participare si ma bucur sa aud ca v-ati simtit bine la acest eveniment. Va felicit pe toti ca ati rezistat eroic pe parcursul acestui eveniment. Am ras pe burta citind povestile voastre la o parte din ele am participat si eu ( eram si eu in cort cu Zombie cand a venit in "vizita") sau mi-au fost povestite de Rabbit la pauzele de prin tabara cand mergeam sa aduc de haleala.

Sambata pe la ora 13 am fost surprins sa aud pe canalul organizatorilor strigate disperate de ajutor "rugam organizatorii sa aduca mancare si in satul 3" :))

Am participat activ la atacurile rebelilor pe timpul noptii ascuzandu-ma pe dupa copaci/baloti/cort, vesta de organizator fiind de prisos in noapte, si am reusit sa scap fara sa fiu atins.

Felicitari Regimentul 1 ca au rezistat eroic pana dimineata si felicitari rebelilor care au atacat fix cand imi era somnul mai dulce.

Un alt moment de panica pentru mine a fost cand au venit baietii din C7 sa atace baza celor rosii pe la ora 17 si au inceput sa rapaie in tot ce misca noroc ca era masina lui Iwaa prin mijlocul bazei.

Va felicit pe toti si va multumim pentru participare.

Image

http://www.youtube.com/watch?v=MK_IkHdoEK4

Image
Image
Image

War History:

Lupta pentru Codrii de Arama 3 Mecanizate
La Revolucion 3 Fortele mercenare
Lupta pentru Codrii de Arama 4
La Revolucion 4 Armata
Blitzkrieg Alianta Armata
Lupta pentru Codrii de Arama 5
Civil War 4 - Retribution
Blitzkrieg 2016 / Operation Labyrinth -
La Revolution VI

Profile  

PostPosted: Sat Jun 28, 2014 1:39 pm 
Mistretii Atomici

Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times
Am si eu vreo doua cuvine referitoare la event: multam fain!

Nu am talent de povestitor astfel incat ceea ce deja s-a scris de alti participanti ca relatare seaca sau ca povestire amuzantă e mai mult decat perfect pentru a contura ceea ce s-a intamplat la Botosani.
Ceea ce ma intereseaza este sa imi arat multumirea fata de scenariu si fata de lungimea terenului (nu fac discutii despre eforturile baietilor care au organizat/arbitrat/etc pentru ca invoc notorietatea!).

Noutatea jocului de noapte introdusa la Botosani precum si marirea suprafetei de teren ofera tot mai multe elemente de mil-sim celor care cauta asa ceva. Este adevarat ca nu au mai fost tot atat de multe contacte intre factiuni ca la un joc de duminica dar eu voi reveni permanent la Botosani.

a propos....înca un lucru pentru care personal sunt sunt în extaz.....A FOST UNUL DINTRE EVENTURILE CU CELE MAI PUTINE PULELI INTRE PARTICIPANTI!!! Am fost la albastri, m-am batut si cu MAT-ul si cu HAT-ul si am vazut omuleti declarandu-se morti in situatii in care nici eu nu credeam ca bilele vor trece prin desis...MULTUMESC PENTRU NORMALITATE!

Image

Profile  

PostPosted: Sat Jun 28, 2014 4:21 pm 

Has thanked: 19 times
Been thanked: 16 times
https://plus.google.com/u/0/photos/1086 ... 9068333905

cateva imagini la povestile voastre...

Image
Image

Profile  

PostPosted: Mon Jun 30, 2014 1:07 pm 

Partea a III-a (ultima)

La ora 10:50 primim vesti ca satul 1 este atacat puternic de catre rosii. Albastrii reusesc sa-l apere.
La ora 11:00 rebelii primesc misiunea de recuperare a unui document aflat intr-o poiana dupa Culmea Zimbrilor. Se putea intra in zona doar cu masti de gaze (au fost date 3 bucati din baza). Misiunea este data in acelasi timp si imperialilor.
La 11:20 Res cumpara cu 2.500 USLA respawn-ul in satul 3 incepand cu ora 12:30 (timp de 1 ora).
La ora 11:45 rebelii au adus un steag rosu in baza proprie (500 USLA).
Satele 4 si 5 sunt controlate de rebeli (fara steaguri).
La ora 11:35 Res este anuntat ca documentul a fost recuperat iar squad-ul este in drum spre baza.
La ora 12:30 a fot ridicat steagul rebel in satul 5 (500 USLA).
La ora 12:50 a fost adus plicul cu documente in baza rebela (1.000 USLA).
La ora 13:00 este data o alta misiune concomitent in cele 2 baze. Un plic este ascuns in spatele liniilor rebele si rosiilor le sunt date cordonatele pozitiei. Rebelii primesc doar zona. Ulterior am aflat ca MAT-ul a gasit (foto Light) si a adus plicul in baza lor pana la ora 18:00 (1.500 USLA).
La ora 13:20 a fost data concomitent in cele 2 baze misiunea cu pilotul cazut (undeva dupa Culmea Zimbrilor). Acesta trebuia gasit si transportat in siguranta in baza proprie in maxim 3 ore. Misiunea a fost indeplinita de catre rebeli, care au gasit pilotul si l-au transportat la baza cu ATV-ul lui Express (sincronizare perfecta, precizie militara-vezi postul lui Express).
Misiunea a fost recompensata cu 1.500 USLA.
Intre 13:30 si 14:30 Res a a prelungit respawn-ul din satul 3 cu 2.500 USLA.
Intre orele 14:00-15:00 a fost un atac masiv la Baza Imperiala, s-a incercat blocarea respawn-ului fix. Intr-un final albastrii sunt respinsi si urmeaza un contraatac rosu.
La ora 15:50 rosii iau pozitii de atac in zona bazei rebele pe creasta (sud) si flacheaza spre est. Se dau lupte dure, fortele sunt numeroase de o parte si de alta. La un moment dat se face liniste si toata lumea coboara spre Baza Rebela. Am inteles ca a fost o flancare a celor din Piatra-Neamt (Bad Company si CarpatiAirsoft) care au cazut in spatele imperialilor (cine a participat la actiune poate sa intre un pic in detaliu, a fost o miscare maiastra). Recompensa rebelilor se afla deja in baza (se adusese mancarea!!!).
Pe la 16:30-17:00 rebelii se mobilizeaza si pleaca spre baza rosie intr-un ultim atac. In baza ramane Res cu 4-5 albastri.
La 17:15 a fost un atac la baza rebela cu 3 rosii de la USLA iar pe la 17:30 un ultim atac al celor de la MAT.

The end. :P

Update Ovidiu (squad-leader Alpha 4 Rebeli):
Alpha 4 a respins atacurile de noapte de la baza rebela ale HAT-ului (aprox. 14 oameni) si ale MAT-ului.
La ora 15.00 Alpha 4 a atacat sustinut baza rosie.

Daca aveti completari, interventii, povesti, reglaje fine ale cursului narativ, nu ezitati sa o faceti. Fac parte din farmecul evenimentului.
Asteptam in continuare impresii si materiale foto-video.

O zi buna!

Image

Last edited by RABBIT on Mon Jun 30, 2014 1:09 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 30, 2014 1:09 pm 
Compania 7

Has thanked: 20 times
Been thanked: 55 times
pai si noi asteptam cu si mai mare nerabdare pozele alea mai profi ;)

Profile  

PostPosted: Mon Jun 30, 2014 8:25 pm 
Maniacs Airsoft Team

Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times
Video - sa postam noi cateva...Enjoy HD!
Seek and destroy mision pe flancul estic pentru a deschide drumul spre Padurea Mistretului
pentru misiunea de cautare a doc.secrete
date de spionului nostru

LRRP dincolo de Culmea Zimbrilor ...

AICI am descoperit una dintre cele mai frumoase locatii din tara pretabile pentru acest event:
sectiuni superbe de pasune inconjutate de padure - convingeti-va singuri! (Propunere pt. Dennis&Co)

Profile  

PostPosted: Mon Jun 30, 2014 9:48 pm 

OK, am avut multe cereri la eveniment de patch-uri cu "Lupta pt Codrii de Arama IV". Nu am facut foarte multe deoarece numarul comenzilor primite de la voi pana la startul event-ului au fost mici...noi mai facand cu vreo 20 in plus. Se pare ca nu au ajuns... :D
Acum...cei care doresc...puteti comanda cu ajutorul formularului de mai jos.

https://docs.google.com/forms/d/1E8rJN_ ... s/viewform

Leaderii de echipe/cluburi incercati sa adunati toate cererile din echipa si trimiteti o singura comanda. Multumesc.

Image
Image

Profile  

PostPosted: Tue Jul 01, 2014 12:04 am 
Maniacs Airsoft Team

Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times
Light Reconnaissance Unit pe Culmea Zimbrilor ...in HD ;D ;D ;D ;D

Profile  

PostPosted: Tue Jul 01, 2014 2:43 pm 
Mistretii Atomici

Been thanked: 6 times
asteptam pozele !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Codrii de Arama 3 2013
Codrii de Arama 4 2014
Codrii de Arama 5 2015
Codrii de Arama 6 2016
Codrii de Arama 7 2018
Overload - dawn of the Iron Beast 2018

Profile  

PostPosted: Mon Jul 07, 2014 10:26 pm 

CDA IV FOTO (1)
https://plus.google.com/u/0/photos/1086 ... 7894284785

Image
Image

Last edited by Dennis on Tue Jul 08, 2014 9:20 pm, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 08, 2014 1:17 pm 

Been thanked: 0 time
Multumim pentru un eveniment frumos si, bineinteles, pentru poze! ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jul 08, 2014 9:27 pm 

CDA IV FOTO (2)

https://plus.google.com/u/0/photos/1086 ... 1130851057

Image
Image

Profile  

PostPosted: Wed Jul 09, 2014 4:48 pm 
Mistretii Atomici

Been thanked: 6 times
multumim pt poze :P mai sunt?

Codrii de Arama 3 2013
Codrii de Arama 4 2014
Codrii de Arama 5 2015
Codrii de Arama 6 2016
Codrii de Arama 7 2018
Overload - dawn of the Iron Beast 2018

Profile  

PostPosted: Fri Jul 25, 2014 2:26 pm 
Compania 7

(...)Cand s-a dat start joc am zbughit-o mai in fata cu strigate de HODOR! , dar in valmaseala de la inceput, impreuna cu viteza mea de deplasare am reusit sa ma pierd de squadul meu in mai putin de 5 minute. Am lasat pasul mai usor, asteptand ca Otto, Grime, Santa sa ma ajunga din urma insa acest lucru nu s-a intamplat. N-am reusit sa dau din start de Satul 2, in care stapani erau deja cei de la BlackOps, in frunte cu Spartan care dupa ce-mi dadeam eu seama de pe traficul radio, el gasise Satul 2. Ajung acolo, ma intalnesc si cu cei de la Carpati si cu BlackOps, ii intreb daca i-au vazut pe Bauri, ei nimic. Imi iau si eu o pozitie in cordonul care apara Satul 2 gandindu-ma ca poate vin si ai mei pe acolo, macar pana s-a dus Vente (parca el si inca cineva, nu mai tin minte exact) dupa un steag din baza. S-a intors Vente cu steagul, l-am anuntat pe Spartan ca plec si ma duc dupa ai mei care nu ii auzeam nici macar pe statie. Deja incepuse sa se inopteze binisor cand am ajuns in Satul 1 unde zici ca era intrunirea Rebelilor. I-am gasit acolo pe Bauri, Spectres, Independenti si o gramada de alti coechipieri care nu stiam eu ce-i cu ei. Am stat acolo o gramada, ne-a mai atacat cate un Imperial, doi, insa in mare a fost liniste si pace pana cand am auzit zgomot de masina. O mecanizata plina ochi cu Imperiali a atacat Satul 1 toata locatia transformandu-se instant in Discoteca Tineretului din Costinesti cu tracere, lasere verzi si rosii, cu lanterne puse pe strobe si proiectoare, facand o gramada de victime printre noi insa intr-un final am reusit sa respingem atacul, si am avut noroc de medicul BlackOps care mi-a salvat viata mie si colegilor mei. (...)

Continuarea aici http://macku.net/2014/07/experienta-pro ... pocalipsa/

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]