ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Nov 18, 2018 5:41 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: Mon Jun 23, 2014 12:49 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Felicit organizatorii pentru un eveniment de calitate si pentru ca au dovedit ca tin cont de experienta si feed-back-ul evenimentelor anterioare. Am apreciat ca anul asta harta a fost trasa in folie, de exemplu. Anul trecut mi s-a dizolvat in maini. Am apreciat si mai mult faptul ca n-am mai jucat in aceleasi conditii meteo de anul trecut :D
Felicit toti participantii pentru eleganta si fair-playul cu care, din cate am vazut eu, au jucat. Nu stiu de vreun incident pe teren sau in afara lui.
Cateva sugestii din partea mea, daca nu-i cu suparare:
- Terenul a fost cam mare pentru cati ne-am adunat. Poate din acest motiv ne-am intalnit mai rar decat mi-as fi dorit eu. Mersul pe jos face piciorul fumos si haleste stamina. De aceea recunosc ca ma tragea ata sa fac mai degraba pe gazda prin preajma bazei decat pe musafirul nepoftit si cu respawnul la cuca macaii.
- Pentru orientare, harta a fost OK, dar putea fi mai bine. Macar din loc in loc pe teren ar fi bune niste repere. Oi fi eu femeie si praf cu orientarea, dar parca nu eram chiar singura umbland cu orele prin padure in cautare de fragi, mure si satul 1 :))))

Va asteptam si la noi la Galaciuc sa dam bile si sa ne simtim bine.

War History:
Border War 5 OP Warhammer - K.E.S.S
Lupta pentru Codrii de Arama III - Lupii Rosii
La Revolucion 3 - Armata revolutionara

Profile  

PostPosted: Mon Jun 23, 2014 4:00 pm 

Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
http://www.gazetabt.ro/eveniment-lupta- ... -foto.html

http://btonline.ro/2014/06/razboi-in-ta ... oto-video/

cateva linkuri din presa locala cu multe poze/filmari

asteptam pozele si filmuletele de la voi

Image
Image
Image

War History:

Lupta pentru Codrii de Arama 3 Mecanizate
La Revolucion 3 Fortele mercenare
Lupta pentru Codrii de Arama 4
La Revolucion 4 Armata
Blitzkrieg Alianta Armata
Lupta pentru Codrii de Arama 5
Civil War 4 - Retribution
Blitzkrieg 2016 / Operation Labyrinth -
La Revolution VI

Profile  

PostPosted: Tue Jun 24, 2014 12:04 am 
Meerkats Team

Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times
Pozele din partea Meerkats: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 724&type=3 .

Pe aceasta cale, multumim din nou pentru organizarea evenimentului, a fost un eveniment reusit din punctul nostru de vedere, o sa revenim si la anul la Codrii de Arama!
Nu cred ca terenul trebuie restrans, un eveniment milsim nu presupune ca trebuie sa tragi multe bile; din experienta pot spune ca poti sa fii foarte multumit si doar cu cateva bile bine trase! Pe langa asteptarile participantilor, trebuie subliniata importanta implicarii fiecarui jucator in angrenajul scenariului propus! Doar asa un eveniment poate sa fie multumitor pentru fiecare...

We'll always be this free
We will be living for the love we have
Living not for reality

Image
http://www.meerkats.ro

Profile  

PostPosted: Tue Jun 24, 2014 9:20 am 

Felicitari organizatorilor pentru un eveniment !!

ceva poze aici : https://www.facebook.com/luca.tiberiu/media_set?set=a.791573277528546.1073741921.100000276441325&type=1
un filmulet -->> https://www.facebook.com/photo.php?v=791877380831469&set=vb.100000276441325&type=2&theater

le-am urcat si pe google ptr cine nu are facebook :

https://plus.google.com/u/0/photos/109724682562465690094/albums/6028169149531855233
https://www.youtube.com/watch?v=n_n2ss3MzhU&feature=youtu.be

Profile  

PostPosted: Tue Jun 24, 2014 3:05 pm 

Pot sa zic ca nu m-am sincronizat cu jocul de noapte si nici nu m-am fost pregatit pentru asta :) pe langa o crunta asteptare in satul 4 (pana m-a luat frigul), ochelari inchisi la culoare, un tracer nefunctional pot sa va transmit cateva lucruri epice:

Ceva light? de doua ori ratacit prin padure :)) din care o singura data noaptea... am alergat cu steagul o ora pana am ajuns inapoi in baza noastra (neintentionat desigur)

Ceva cu mult haz? Imi iau somn in cortul generalului nostru pe la 2 dimineata si ajunge un Imperial de`mi da knife kill. Ma intreaba omu` de unde fura si el un steag... dar ale noastre erau toate fie la obiective fie deja la imperiali. Am rupt o foaie de hartie, am scris pe ea ca a fost pe`acolo, am semnat si a plecat omul din baza Rebelilor cu un autograf de la mine ca altfel nu l-ar fi crezut nimeni ca a fost pe acolo :)) In fine... ma trezesc eu suparat ca mi-am luat`o epic, imi trag vesta tactica pe mine, imi pun vesta reflectorizanta dupa cap si plec cu generalul nostru (proaspat decedat si el) spre respawn.... facem respawn-ul si dupa 10 metrii suntem angajati... bezna afara de nu-ti nimereai gaura curului cu doua maini, darami-te sa vezi cine si de unde trage. Se pune Res pe burta, eu ma pun langa el... pe spate :)) angajeaza omu`.... trage.... trage... la un moment dat striga: Incarc!.... eu nimic... si ma intreaba omu` ... ba Vente, tu de ce nu tragi? la care eu: bagami-as picioarele, mi-am uitat replica`n cort :))))

In rest, felicitari jucatorilor de airsoft pentru fairplay, felicitari si celorlalti participanti si cel mai important, Bravo USLA pentru super eventul de anul acesta. Purtati cu onoare numele de airsoftisti si la fel cum zicea la stiri: unul din cele mai importante eventuri din tara!

Profile  

PostPosted: Tue Jun 24, 2014 6:44 pm 

Been thanked: 1 time
O alta poveste simpatica:
Pe la 4 noaptea a venit ultimul atac al imperialistilor. In cortul rebel, rupti de oboseala dar demni, cu vestele pe ei, Vente de la C7 si MuC de la Strike plus subsemnatul. La un moment dat baza este atacata, zboara bile ca la nebuni, sesizam miscare in spatele cortului. Cei 2 rebeli din cort isi reafirma starea de neimplicare in joc. Toata lumea a asteptat calma terminarea furtunii. La scurt timp miscarea din spatele cortului se materializeaza intr-o manuta care a aruncat o grenada in mijlocul nostru cu strigatul de lupta specific. Ne intoarcem cu f...spatele, asteptand explozia. Care vine, neurmata de clasicul "Mort" pt. ca toti 3 eram out (eu eram arbitru). La scurt timp imperialul este luat , isi pune vesta si intra nervos sa ne ceara socoteala pt nemurirea noastra. Ne vede razand si cu vestele pe noi, intelege situatia si spune: "Am batut atata drum, dati si voi un 50 ca-s terminat". La scurt timp mai vin alti 3 imperiali, toti de la USLA. Li se dau energizante, se rade, se povestesc faze din joc si pleaca cu greu spre baza.
Va urma...

Image

Profile  

PostPosted: Tue Jun 24, 2014 10:27 pm 
CSA SWAT

Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Se poate stimabile MuC, impresia mea a fost ca eram cam " concentrati" :))

GBB - Umarex (Walther PPQ)

War History: The Gathering 2012, Codrii de Arama 2013, UTS 2013, Codrii de Arama 2014, Overload 2014, Codrii de Arama 2015, Overload 2015, Civil War 2016, BlitzKrieg 2016, Overload 2016, Galaciuc 2017,

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 5:52 am 

desi sunt adeptul modului de joc CQB, a fost o experienta interesanta, terenul de joc putea fi mai restrans dupa parerea mea

http://youtu.be/A_df9A-OQCY

> War history:
Lupta pentru Codrii de Arama 2011 & 2012 & 2014 | Botosani
Civil War 3 - The Airport 2015 | Ludus
Image

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 6:59 pm 
Mistretii Atomici

Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times
incerc mai jos sa povestesc prima parte din jocul nostru, aproximativ intre orele 2000 - 0400

de la start joc, am primit misiunea sa ocupam satul 2, am facut asta rapid, apoi 2 colegi de la drac au adus steagul din baza; moment in care am urcat pe Culmea Zimbrilor si am inceput sa inaintam, ne-am intalnit cu Strike Team si-am continuat sa inaintam pe culme, asta pana cand cu tunete, vuiet si finut ca un elefant, apare atvul lui express care rupand 2-3 crengi la fiecare metru, isi face aparitia si urca pe culme pentru a ne facilita inaintarea; Strike continua rapid deplasarea dupa atv, impreuna cu unul din mistreti (care avea o statie prea performanta pentru canalul 6 :D ); noi hotaram ca vrem sa stam lejer si sa inaintam in liniste, fara niciun fel de zgomot, sau ma rog, cat mai putin

mai inaintam foarte putin pe culme, dupa care unul dintre noi zareste in vale (in stanga Culmii), printre copaci, o pata destul de mare care parea alba si ne amintim ca auzisem ceva parca la briefing ca vor fi multe misiuni prin "Valea plangerii" (se chema altfel, dar noi asa am ajuns sa-i spunem), asa ca hotaram sa face stanga rapid si coboram spre vale, pentru a face un recon acolo cat va fi inca lumina, sa stim ce ne asteapta atunci cand n-o sa mai fie; zis si facut, incepem coborarea, tactic ca niste elefanti, se inserase binisor, mai era totusi un firicel de lumina, ajungem jos, intre timp cata alba tot crestea ca marime, ajungem la 30 de metrii, pata alba era ceva mare si alb asezat pe pamant, mai facem 20 de metrii si observam ca marea pata alba era de fapt o mlastina de un verde maxim si iesit din comun de verde; ma rog, ajungem si la poiana care apare pe harta, facem pauza: tigara, pipi, baton, apa (probabil intr-o anumita ordine) timp in care hotaram sa continuam in poienita catre NV, apoi sa urcam pe drumul care apare cu galben pe harta, pentru a ajunge la depozitul de mecanizate, sa furam benzina (aici oscilam intre HQ cu asasinare general si ciordit benzina, ca parea mai realizabil), noi fiind un squad de 5 oameni.

Intre timp se face noapte, un mare fel de noapte, adica iti bagai deshtele-n ochi (ai tai sau ai colegilor), tot micsoram distanta dintre noi si incepem sa ne numaram din timp in timp pentru a fi siguri ca suntem toti. Comtinuam prin padure, gasim drumul galben (sau asa credeam atunci), la ceva timp drumul galben se face 2 drumuri si ne baga-n ceata maxim, stam vre-o 10-15 minute sa treaca luminitele care inaintau spre baza noastra la vre-o cativa zeci de metrii paralel cu noi, apoi hotaram sa urcam pe culme si ne reorintam acolo; zis si facut, incepe un urcus pieptis, fara vizibilitate si cu risc daca avea sa fie cineva pe culme unde urcam; spre norocul nostru, auzeam stanga si dreapta galagie, o mecanizata, dar in dreptul nostru liniste; Culmea fiind ocupata, alegem s-o parasim si coboram spre NE, in ideea de-a continua apoi catre HQ/PECO intre cele 2 drumuri principale

Pentru ca de vizibilitate nu prea se mai putea discuta, padurea fiind foarte deasa, micsorasem distanta dintr noi la 0 si inaintam cu mana pe umarul celui din fata, primul fiind responsabil de bunastarea celorlalti (sfat: atentie la crengi daca cel din fata ta are 1 cap si ceva mai putin, capul plecat e tata lor); vedem ceva lumini spre NE si hotaram sa mergem acolo, deja dornici sa tragem o bila, vedem civilizatie etc.

Mai continuam deplasarea macar 30 de minute, tot orbecaiala prin padure, cand deodata la 5 metrii in fata, un punct verde, la 1,5m deasupra pamantului, se lasa in jos, pe pamant; ne lasam toti pe burta, mai mult unul peste celalalt, urmeaza forfota, se scot side armuri, ceva taras, asteptare, timp in care punctul verde nu se mai vede si nu se aude absolut nimic; la cateva minute de incordare in care astetam sa face luminita verde prima miscare, apar 2 mecanizate pe un drum la 40m de noi; asteptam cuminti (aproape toti, mai putin raijin care scapa o bila catre una din masini - n-a nimerit balonul dar s-a auzit tare cum a lovit caroseria, nicio reactie - bun); hotaram sa lasam licuriciul in legea lui si continuam deplasarea intr-o directie (de aici incolo n-am sa mai spun directii/repere pentru ca nu stiu si nici nu pot garanta ca cineva dintr noi stie cu adevarat), deodata: "am auzit un marait!", noi: "CE?!", "Serios, am auzit un marait!", "Noi n-am auzit nimic, ti s-a parut", dupa vre-o 20 de secunde, "Bai coaie, asta-i marait", eh si atunci ne-am cacat toti pe noi instant, am facut aproape un cerc spate-n spate, ne-am bagat pula in el mers tactic fara sunet si zero lumina si-am aprins 30 de lanterne la intenzitate maxima, chiar daca nu eram decat 5 si-am luminat 3 paduri odata; n-am vazut nimic, nu s-a auzit nimic, in schimb, era ca sexul dupa o pauza luuuuunga, nu ne mai saturam, luminam in stanga, in dreapta, ne luminam pe noi, luminam paianjenii mutanti si alte capcane pe care ne miram ca le-am ocolit; ma rog, au fost vre-o 5 minute de "respiro" sa zicem, moment in care, ne hotaram ca ne ajunge cat de tactici isi milsimeri am fost si vrem sa mergem linie catre un obiectiv, eventual rosu; si zice primul "Important e sa mergem incolo, ca acolo e baza rosie", al 2lea: "esti nebun, e dincolo" (si arata la 180 de grade), al 3lea: "ba nu, primul a zis bine", al 4lea: "dincolo", al 5lea se uita mirat la noi; niste bear grills; ok, votam, adica al 5-lea a hotarat in ce directie sa mergem dar nu cu o foarte mare siguranta :D

mai mergem vreo 30 de minute paralel de un drum si incepem sa auzim galagie - un atac, grabim pasul si ne apropiem; vedem o lumina fixa - ok, e o baza, dar aia rosie? cu toate ca nu prea avea cum sa fie aia albastra, atat de debusolat m-am simtit un utlima ora, incat dupa ce am vazut prin luneta o banderola rosie, aproape in venea sa-l imbratisez pe om, dar m-am abtinut;

buuuun, fericire, ne pupam, sarbatorim, apoi ne amintim ca parca mai trebuia facut ceva; incepem sa inaintam pe rand catre baza, folosindu-ne cu succes de reflectoarele cu protectii care se aprindeau/stingeau la intervale regulate;

si timp de vre-o 40-60 de minute (nu stiu exact cat), inaintam si cautam intr-o veselie generalul prin lunete

ajung la vre-o 5-6 metrii de cort, era o tufa acolo, pozitionat putin in dreapta, pentru ca lumina din baza batea din stanga, la un moment dat, apar 2 persoane cu veste pe ei, care incep sa mestereasca in fata mea la o treaba dreptunghiulara; imi zic sa sunt organizatori si chiar daca ma vad, nu-i problema si stau relaxat; la un moment dat, pleaca si lasa treaba dreptunghiulara acolo, imi ridic putin capul pentru a vedea mai bine in baza, cand deodata, treaba dreptunchiulara, care era fix in fata mea in cand deschis, se transforma intr-o minge (dreptunghiulara) de foc si ma lumineaza mai puternic decat cel mai puternic blitz pe care-l vazusem vreodata; ma las jos instant, rugandu-ma sa nu ma fi vazut nimeni si incep sa ma trag catre tufa, spre lumina cealalta care era mult mai de treaba si deja ne stiam; dupa ce se activeaza protectia, imi trag si replica inapoi, care ramasese ca la ultima expozitie, in picioare, in fata reflectorului

fiind p2, scosesem si pistolul din teaca si l-am pus in fata mea pentru acces rapid, la nevoie; dintr-un reflex cretin insa, fara sa constientizez, l-am bagat inapoi in toc
si normal, apare un tip venind hotarat dinspre baza, maturand tot in cale cu lanterna replicii catre tufa mea; las replica jos si dau sa iau pistolul de langa, incep sa-l caut, disperat si mai disperat, exa-sperat ca nu-l gasesc, ma prind ca e in toc, imi dau seama ca n-am sanse sa-l mai scot, ma lipesc de pamand, impingand catre pamant si injurand ca nu pot intra in el, incep sa ma rog sa fie colegii pe faza, care erau undeva in spatele meu, cei care au med; vine tipul, matura tufa, trece de copac, calca la 10 cm de mine, ma cac pe mine si trece de mine, se opreste la 2 metrii in spatele meu cu replica intreptata catre un copac in spate somandu-l pe unul din colegii din spate; sar ca un resort catre el, ii pun mana pe picior si zic "cutit", omul intarzie in reactie vre-o cateva secunde, eu cu adrenalina in ceruri completez "esti mort", omul reactioneaza, isi pune vesta si pleaca direct spre respawn, fara sa zica nimic si fara sa treaca prin baza - nu stiu cine a fost, dar MAXIM felicitari pentru fair-play, imi cer scuze pentru sperietura, probabil m-as fi cacat pe mine daca-mi facea cineva asta

lumea prin baza incepe sa devina cumva constienta ca ceva nu e ok, dar fara ceva concret, totusi hotarasc ca-i timpul sa actionam, dau prin statie sa atacam acum; trag un full-auto de 5-7 bile catre stanga, unde erau 2 rosii, dar fara o tinta prea precisa, mai mult sa agit apele acolo si cu pistolul in mana plec in dreapta catre cort, ma lipesc de el, in miscare oarecum naturala, il ocolesc, vad oameni afara dar ii las in legea lor si intru, 2 oameni in cort, cei doi se sperie, pun vestele pe ei, (unul dintre ei era organizator), ma fac mic intr-un colt, anunt prin statie ca sunt in cort si am nevoie de suport; la vre-o cateva secunde, baga capul un rosu in cort zicand oarecum relaxat "bai, hai ca suntem atacati", ma vede, eu cu pistolul spre el, se mai uita o data la mine, vede banderola, intra in cort si-si pune vesta, in cort deja atmosfera era foarte destinsa, cineva mi-a facut o poza cu un coleg rosu, se rade pe tema asta; la cateva secunde mai apare un rosu, cam copy-paste: "haideti ca ne-ataca astia", se uita la mine, eu tot cu pistolul spre el, nu ma baga-n seama, se intoarce si le mai zice o data: "n-auziti ca ne-ataca?" si-l intreb: "esti mort", el: "nu", la care unul din colegii de cort: "esti acum, hai inauntru" si alt set de rasete
n-as vrea sa infloresc, nu stiu cati am fost in final in cort, in schimb, a cam devenit neincapator si suparat ca desi am batut nu unul, dar 2 apropouri la mirosul de dud din aer, nu mi s-a oferit nimic dar si pentru ca niciun coleg nu parea sa mai apara in ajutorul meu si pentru ca nu vedeam nimic afara (cortul avea 2 lumini in interior si nu vedeai nimic afara), ma decid sa ies, desi miroseam c-o sa mor imediat dupa, ies afara, trag cate o bila din pistol in 2 aflati in fata cortului (din care unul era deja cu vesta - n-o vedeam) si iau o bila in picior si mor fericit - misiune MAXIM, dar MAXIM indeplinita, desi nu omorasem generalul, nu furasem benzina sau altceva.

as vrea sa salut si relaxarea/fair-playul rosilor cu care am stat mort la cioace, dar si e&l-ul lui frenchlion, care este o bijuterie, de 3,9 kg - scolioza mea
imi pare rau daca cineva s-a suparat ca n-am plecat in baza fara toti colegii de squad, am anuntat din start ca ma duc oriunde, pentru a nu incurca/influenta jocul de vre-un fel, doar ca nu plec fara toti colegii din squad - m-am ratacit anul trecut de 2 ori in jocul de zi; nu ma intereseaza sa fac experimente pe timp de noapte, safety first, chiar si daca inainte de regulament, asta e, ar trebui sa inteleaga toata lumea asta

toata actiunea s-a terminat undeva pe la 4 dimineata cred, nu mai stiu sigur; normal ca ne-am mai ratacit si pe drum inapoi de cateva ori

mi-a placut maxim, chiar daca dupa vre-o 8 ore de joc, actiunea a durat atat de putin; mi-a placut maxim ca am reusit sa ne deplasam in liniste fara pic de lanterne;

scuze pentru lungimea povestii (acum am vazut cat a iesit de lunga), nu-s cel mai priceput la spus povesti :D

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 7:16 pm 

Has thanked: 19 times
Foarte frumos si foarte adevarat...eram in cort cand s-au intamplat astea... :D hi hi

Subliniez si eu fairplay-ul maxim la acest atac in baza rosie. Bravos.

EDIT:

zombie wrote:
misiune MAXIM, dar MAXIM indeplinita, desi nu omorasem generalul
tocmai generalul te-a omorat :)

Image
Image

Last edited by Dennis on Wed Jun 25, 2014 7:36 pm, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 7:18 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
Foarte frumoasa povestirea, recunosc perfect miscarile, dar in sens invers :lol:

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 7:48 pm 
Compania 7

Has thanked: 20 times
Been thanked: 55 times
ce sa zic.... o multime de faze faine, de povestit la camp nights langa ceaunul cu fasole :twisted:

printre highlights:

dupa ce-am respins cu mare greutate atacul mecanizatei seara la ora 10 la baza 1, ne-am plictisit de asteptat si am propus generalului sa mergem calare pe inamic. Res ne-a ordonat sa mentinem pozitiile, insa dupa o scurta dezbatere am concluzionat cu totii (C7 Baurii + Spectres, si vreo 5 baieti de la Beretele Rosii) ca nu s-a auzit bine ce spunea Res, ergo putem pleca la atac.
Unii din noi, optimisti, ziceau ca putem ajunge in 2 timpi si 3 miscari la baza 5, ca vorba aia, traversam rapa asta, mergem pe drumul asta si-am ajuns. Degeaba ziceam eu ca ne-o luat 2 ore pe lumina sa nimerim baza 1, darmite pe intuneric bezna, ca optimismul in ce priveste orientarea noastra in teren depasea cotele fantasticului. Dupa cum se va dovedi, l-a depasit chiar cu brio...

Si-am pornit la drum prin padure, unde n-a trecut mult pana am inceput sa dam nas in nas cu patrula de 3 masini a imperialilor. De vreo 5 ori ne-am intersectat cu ei, de fiecare data stins lanternele, aruncat pe burta sau prin tufisuri, asteptat pana au trecut si pornit iar. Senzatii extreme :D

La un moment dat, ajungem noi la concluzia ca aproape am ajuns, dar nu la satul 5, ci la baza imperiala, deoarece vedeam in fata un platou, cu multa lumina pe el. Urcam incet-incet, cu sufletul la gura, si dam de ... un gard. Dincolo de gard - satul. Nu satul 5, ci ala cu oameni nevinovati, care urmareau probabil Dansez pentru Tine la ProTV.

Scos harta, scarpinat in cap, ajuns la concluzia ca suntem in Pulahara, langa granitza cu Pizdeea, in directie total opusa fata de cea dorita. Dar nu ne dam batuti, ca vorba aia, stim unde suntem, avem drumul in fata, ajungem rapid in baza imperiala.

Zis si facut, plecam din nou la drum. Inaintand tactic, vedem o lanterna legandandu-se pe drum. Cin'sa fie, cin'sa fie.. un mort rosu, ratacit ca si noi prin padure, ajuns la marginea satului. O minte luminata propune sa-l urmarim pana in baza lor. Ca nu eram destul de rataciti, trebuia sa ne luam dupa altul si mai ratacit ca noi. Ne despartim, ii uram multa bafta in gasirea bazei lui (de preferat dupa ce o gasim noi), si ne vedem de drum.

Dupa inca vreo juma de ora, se termina padurea, si dam de un camp cu iarba inalta (mai tarziu am aflat ca eram langa cimitir). In departare, prin iarba, o lanterna si o luminita rosie vin agale. Deducem noi ca e tot mortul dinainte, si, mintzi cretze, hai sa-i facem o surpriza omului. Ne palmam toti 20-25 de oameni in iarba, il asteptam sa vina, iar cand ajunge aproape de noi ne ridicam toti, punem lanternele pe el si incepem sa urlam la el. Saracul... nu stia cum sa-si mai puna vesta in cap si sa urle ca e mort. Nu era de-ajuns ca ratacea saracul de 2 ore prin padure, i-au mai tras si dezaxatii de noi o sperietura zdravana.

Mandri de isprava, reintram in padure ca sa realizam ca suntem mai aproape decat credeam de baza imperiala, dupa mecanizatele care stationau langa. Asta dupa vreo 2 ore de orbecait prin padure. Inaintam noi tactic (adica fara lumina, orbeste) prin padure, luam crengi in fata si sarutam pamantul, dupa care cred ca cineva se da de gol, si incepe iadul. Noi trageam orbeste inspre cort si mecanizate, masinile incep sa ne fugareasca prin padure. Una din ele trece la efectiv cativa metri de un sniper culcat pe jos, care a fost tentat sa-si umple instant chilotii cu resturile procesate ale cinei. Alta mecanizata, mai sadica, il urmareste printre copaci pe Otto, care nu mai stie unde sa fuga si unde sa se ascunda. De ambele parti haos, urlete, morti, Dumnezei, mii de bile si din ce in ce mai multe luminite rosii aprinse, cand, brusc, aflam prin radio ca generalul advers ar fi fost omorat. Stupoare, confuzie, incepem sa ne ridicam si sa ne scarpinam in cap, si apare si eroul. Rembo, living up to his name, se strecurase in haosul din baza imperiala pana in cortul generalului, laolalta cu marea de oameni care tot intra / iesea din cort. Stand el, asa, cu sufletul la gura si lipit de pereti sa nu observe nimeni nici banderola albastra nici patch-ul cu C7, se afla intr-o alta dilema... Care naiba-i generalul? Cumva se prinde el ca-i vorba de tipul ala impunator, cu tricou negru, asa ca se duce la el, ii pune degetul in piept, se uita in ochii lui si-i zice "esti mort!". Din nou, haos si stupoare, cum dracu' a ajuns asta aici? Iese Rembo triumfator din cort, si e secerat instant de colegul sau (LE Ghost, nu Ovidius), trigger happy ca omoara si el pe cineva.

All in all, am ras bine, si-am decis ca ne-am facut filmul pentru noaptea aia, si ca meritam niste bere rece cu garnitura de mici.

P.S. Rembo e mai nou cunoscut ca si Kingslayer, in urma ispravii sale :mrgreen:

Last edited by cryo on Thu Jun 26, 2014 6:53 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 7:58 pm 

Has thanked: 19 times
Imperialilor...nu povestiti nimic ?

Image
Image

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 8:02 pm 
Mistretii Atomici

Has thanked: 12 times
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ma bucur sa vad ca nu suntem singurii ghizi montani :D

intr-adevar, chiar generalul m-a omorat cand am iesit din cort :)

ps: pentru urmatoarea editie, pregatesc toate smartphonurile posibile cu toate softurile de gps-harta-busola-navigatie_prin_padure posibile si toate bateriile de capacitate mare de rezerva posibile; daca o sa fie greu de carat, las replica la baza :D

Profile  

PostPosted: Wed Jun 25, 2014 8:20 pm 
Mistretii Atomici

Been thanked: 6 times
Zombila tata, mi a luat 10 min sa citesc :)) dar a meritat, frumoasa tare actiunea voastra :P
Noi Strike team-ul am ramas pe culme impreuna cu cu omul din squadul tau, am ocupat sat 4, am trimis pe nenea cu Atv-ul ( Express )dupa steag pt a-l aborda in acel sat, am luat toti pozitii defensive, am stat vreo ora juma acolo in intuneric, tot incercam sa contactam baza, Atv-ul plecat dupa steag, dar nimeni nu raspundea, cu tot cu statiile noastre profesionale :)) .Intr-un final, dupa ceva foiala prin vale, inamicul banderolelor rosii isi face aparitia cu un ditamai jeepanul si cu un sistem de luminare de se facu ziua pe acolo, incepu razboiul, bile in stanga si-n dreapta, cateaua manca din frunzele copacilor, si rand pe rand ne a scos pe toti, cu toate ca si noi am eliminat mai mult de jumatate dintre ei, baietii rosii strigau dupa medic si inviau la greu, ceasul arata 23,30, iar masina lor nu avea baloane ( a doua zi am aflat dela ei ca nu stiau de faza cu medicul dupa ora 22 ) nu judec pe nimeni, nu ma luati in nume de rau, se mai intampla si din astea. Ceea ce mi a placu enorm, a fost ca toti au fost corecti cand ii loveau bilele,prima bila a plecat uitandu-ma prin luneta si a si strigat mort, cu toate ca era intuneric.
Felicitari pt fair play ;)
Apoi dai cale intoarsa spre baza, si noi ca Zombila, ba baza e mai la stanga, ba mai la dreapta, ba e inainte, diferenta e ca noi aveam aprinse lanternele :))
A doua zi ne treziram cu totii si o luasem din noi spre sat 4 :)) nu mai voiam, drum lung tareeeeeeeeee, dar trebuia :)) ordinele se executa :)), pe drum ne am intanlit cu squadul D.R.A.C, si alti colegi de-ai nostri,am juns intr-un final, satul era liber, nici un steag in sat 4,si am hotarat sa mergem spre baza lor sa o atacam, ori la bar ori la spital :)), uracam dealuri coboram vai si tot asa :)) Intr-un final ne am apropiat de baza lor, cred ca eram vreo 40-50 de ai nostrii imprastiati prin padure, m-am uitat in stanga si in dreapta si am zis, sigur ii facem praf, am ajuns la 50 m de baza lor, o luam la coate incet incet, rosii ne vad si chizdeala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zburau bilele in draci si colegii nostrii strigau dupa medic la fel :))
A fost macel acolo, am kilarit de-a rosii cum n-am facut o niciodata, dar ei tot apareau la orizont exact ca aia cu Banzai!!!!! si tot nu se mai terminau :)).Intr-un final dupa ce ne murise aproape toata lumea si toti medicii, ne am dat seama ca noi atacasem exact langa responul lor :)) adica ei mureau, faceau un pas si inviau la loc :)) Deci? nici o sansa sa-i facem :)) si asa am murit cu totii, dar am golit cu totii incarcatoare bune :)) fain o fo

Sper ca nu v-ati plictisit :)), Multumim organizatorilor pt tot, Joc, Concert si toate alea :P, toate bune si frumoase, dar ca idee , parerea mea, doar parerea mea, un pic mai restrans terenul daca se poate, tare dornic mai eram sa trag multe bile :P
Toate bune

Codrii de Arama 3 2013
Codrii de Arama 4 2014
Codrii de Arama 5 2015
Codrii de Arama 6 2016
Codrii de Arama 7 2018
Overload - dawn of the Iron Beast 2018

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]