ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Mon Jul 16, 2018 10:01 am
taiwangun.com

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: The Notebook
PostPosted: Thu Jan 08, 2009 11:05 pm 
ACT

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
nu e vorba de film ci de o idee care o aveam de ceva timp dar am spus ca inca nu e cazul pt masuri drastice

cam despre ce aberez...
voi aduce de sambata asta incolo, la joc un caietel in care daca ai senzatia ca cineva te-a trisat in mod evident/parsiv/nesimtit si DOAR atunci... vi frumos la persoana care cara caietelul si ii scrii frumos numele

ce inseamna a fi trisat :
1 - cel mai clar: tragi in bou, boul nu pica...
2 - boul zbiara dupa tine ca te-a luat si de fapt a tras in pula sau da cu hop-ul reglat aiurea
3 - boul sare la bataie (sper sa nu fie niciodata cazul) ragete si zbieraturi nu intra in aceasta categorie...
4 - in ciuda restrictiilor boul trage auto cand ar trebuii sa fie pe semi/trage din 2 metri in loc de 10 etc. etc.
5 - boul face alt cacat care te-a deranjat peste masura => se hotaraste cu notebook-holder-ul daca se trece sau nu numele in caietel

simplu: daca cineva strange 5 plangeri primeste avertizare "ba fi om nu sapian si joaca cum trebuie" daca este reusita performanta sa stranga 10 nu mai va fi informat unde se joaca si de la ce ora ... daca cumva este intradevar eliminat locatia de intalnire va fi schimbata cat si cea de joc de la o sapt la alta ... sincer eu sper sa nu fie cazul dar jur ca nu mi-e rusine sa o fac la nevoie...

raspuns anticipat la "ce-i cu dumele astea i-auzi... bla bla"

- am auzit ca atunci cand am fost plecat ati primit vizita unui baiat din alt oras si ati fost, brusc, multi nemuritori de ce s-a intamplat asta nu stiu si sincer nici nu imi prea pasa... eu unul as vrea, daca ma duc sa joc intr-un alt oras sa fiu tratat cu bun simt si pt. mine sa fi nemuritor intentionat e ca si cum mi-ai spune sa mi-o trag cu mama...

fratilor si imi dau cuvantul ca nu vorbesc cu nimeni in mod particular DAR airsoftul e un joc de onoare, onoarea e la randul ei o chestie pe care o ai sau nu o ai... daca sti ca nu o ai apai te rog, sunt atatea shootere de jucat/hackat incat nu stiu de ce pierzi energie, voi cam la ce vreti sa se ajunga la dat 35 ron pe punga de bile ca sa le tragem unul in altul fara sa luam niciunul degetul de pe tragaci?

va spun de pe acuma daca se mai intampla din astea eu personal fac o lista cu oameni care au onoare/vor sa joace airsoft nu pac-pac si ma rup de toata lumea si dupa aia jucati fratiolr ce vreti voi... v-am pupat nemuritorilor ne vedem cand ne-om vedea...

da stiu, pare ca mi-as da prea multa importanta, nu asta e scopul mesajului, banuiesc ca cine ma cunoaste personal stie asta fara sa fi trebuit sa o scriu

multumesc pentru atentie

Tokyo Marui M4A1 (up-graded) : 124 mps
Tokyo Marui VSR-10 (up-graded) : 155 mps
KSC USP .45 : 100 mps
Well Ingram Mac-10 : ? mps
Tokyo Marui Benelli M3 : 90 mps - sold -
ICS MP5A4 : 100 mps - sold -

Profile  

Post subject: Re: The Notebook
PostPosted: Sat Jan 10, 2009 11:47 am 
Extrem Team

totusi de ce schimbat locatie si alte alea? se spune frumos:"nea, PA! de azi nu mai iesti invitat" mi se pare absurd ca din cauza unui om sa isi schimbe locatia un club intreg, ca sa nu mai zic ca va puteti trezi cu respectivul direct la locatia de joc; parerea mea......care este.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 10, 2009 6:31 pm 
ACT

daca chiar se intampla asta ii vom spune si cum spui tu dar eu sincer sper sa nu deschidem blestematul ala de caietel in veci :)

azi a venit caietelul prima data la joc si nu s-a consemnat nimic in el ... deci marlanie 0 - airsoft 1

Tokyo Marui M4A1 (up-graded) : 124 mps
Tokyo Marui VSR-10 (up-graded) : 155 mps
KSC USP .45 : 100 mps
Well Ingram Mac-10 : ? mps
Tokyo Marui Benelli M3 : 90 mps - sold -
ICS MP5A4 : 100 mps - sold -

Profile  

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 9:49 pm 

Foarte buna initiativa. Respect.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 11:15 pm 
Team Sfintii

Been thanked: 4 times
Eu zic ca e o idee geniala, care ar trebui extinsa si aici pe forum, nu numai pe teren. La fel cum exista un „black list” de tepari in sectiunea vanzari-cumparari, ar putea foarte bine sa existe si un blacklist cu jucatori nemuritori/nimeritori. Bineinteles ca trecerea in acest blacklist sa se faca numai dupa excluderea de pe teren, si numai de catre adminii forumului la cererea sefilor de cluburi/asociatii/echipe. Comunitatea de airsoft se extinde rapid, iar noi trebuie sa ne adaptam la fel de rapid, daca tinem la acest sport, si daca vrem sa ramana „curat”.

[Silicon mouth-first BB in my life] [Combat journalist- http://picasaweb.google.com/nashu.airsoft http://www.6mm.ro] [Engineering and demolitions - Bradulet] [Celebrity - Berget 8 2010, NAF 23, Fox 3] [Chairsofter] [Tick collecter - 1 tick fed so far]

Profile  

PostPosted: Sun Nov 22, 2009 2:39 am 
ACT

Been thanked: 3 times
e totusi un picut de necro, a trecut aproape un an de zile de la initiativa respectiva :)

lucrurile au evoluat, masurile au fost "upgradate". scorul este inca in favoarea airsoft'ului, marlania este in spate detasat.
sa ne tina tot asa !

intre timp ne-am constituit in ACT, si organizam jocuri publice dupa principiu "vine cine vrea, si nu mai vine cine vrem".
masura foarte sanatoasa; am avut placuta surpiza sa nu avem decat 4 persoane black-listed pana acum, din care culmea, toti 4 pe alte motive decat nemurisme/nimerisme.

JG SIG 552
JG MP5
Galaxy MP7

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]