ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Thu Jun 21, 2018 4:12 am
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
PostPosted: Tue Jul 29, 2014 2:37 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
@Grasulas, foarte frumos expus si de acord cu tine; deci care este solutia la violenta fizica?

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 2:39 pm 
CSABv

Has thanked: 97 times
Been thanked: 50 times
ingroparea orgoliilor intre cluburi?Voi ca TL ar trebui sa dati un exemplu noilor veniti

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 2:50 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
Asta e clar; treaba e ca nu vorbim de noi veniti..

Ideea e ca "violenta fizica" de care tot aduc eu aminte, din punctul meu de vedere, este si atitudinea prin care te indrepti spre cineva cu intentia (impresia, pentru celalalt) clara ca vrei sa-l pocnesti. Mai ales daca statura ta este si impresionanta fata de celalalt. Cum a zis si Zdreanta cateva pagini in urma, la o chestie de genul asta nu stii cum reactioneaza fiecare...poate de frica, dai una...cum e vorba aia "mai bine sa planga ma-sa decat sa planga mama", nu?
Si pe cine pedepsim? Pe ala amenintatorul, sau pe ala in "legitima aparare"? ..Raspunsul cred ca e "pe cine a injurat primul", dupa care o sa stam sa vedem care dintre fraze este considerata injuratura sau nu..

c'mon..

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 2:55 pm 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Eu vreau sa aud propunearea echipei TMT dupa care vin si eu cu ce consider ca e corect si realist.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:07 pm 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
Ilion wrote:
In al doilea rand ce cauta acest thred la "Announcements"? E un incident in Bucuresti cum voi oricum nu doriti sa va amestecati in comunitatea noastra frumoasa lasati postul unde era, cel mult sa fie mutat la jocuri Bucuresti, asta asa ca logica pura si culmea coincide si cu afirmatia ta referitoare la intraga comunitate de airsoft din tara.

Eu l-am mutat la announcements ca sa vedem daca mai stie cineva despre incident, ca sa aflam cine, cum si cat mai multe. O sa-l scot ca s-a rezolvat.

Feedbackul pentru adminii ASR este util, va multumim, dar terminati cu batutul din picior ca am facut / n-am facut aia sau ailalta fix cum vreti voi, incercam sa facem forumul util si sa calmam retarzii, si multi dintre oamenii normali au momente de retardism cand si-ar merita un ban si comunitatea nu are de castigat din asta.

L.E. Daca ma apuc sa iau threadul de la inceput sa fac politica si sa corelez cu ce am auzit si la telefon, iese circul crantz. De exemplu: Cum e posibil ca (cica) 4 oameni toti au retinut nickul John, totul e super sigur, iar dup-aia e vorba de Muresan, ma depaseste. Stiu ca aveti multi politie de platit sau agende de avansat, ajungem si la asta la un moment dat, eu zic ca acum ce e important e cum rezolva DarkRiot, Muresan si HAT, face to face.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:39 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Kuminte vezi ca nu ai dreptate si iti explic si de.. ca, colegul vostru a iesit sa ma intampine nu a stat si m-am dus eu la el, a venit la usa pus pe scandal fara replica ca a pus-o jos langa perete si a venit cu mainile goale sa ma intampine exact cum scris el la pagina 4 parca, eu aveam si pistol si pusca n mana deci nu puteam sa il agresez cu nici o mana ca erau ocupate. vb cu zdreanta ca eu am vb cu el si mi-a dat dreptate (neoficial) si vreau si eu sa stiu cine a luat bataie vreodata pe terenul de airsoft de exagerati atat cu violenta fizica pe terenul de airsoft

Vb lu grasulas cu provocarea verbala, nu cred ca e cineva ISUS pe teren sa intoarca obrazul la atacuri verbale, adica tu sa impusti un om in cap dupa ce a zis mort el sa te intrebe de ce MAI tragi ca am zis mort iar tu sa ii spui VALEA MA LA RESPAWN CA MORTII NU VB, iar el sa spuna BINE SEFU AM PLECAT SCUZE CA MI-AM PERMIS SA TE INTREB.
MA REPET UN SCUZE FRATE NU AM AUZIT ERA MAI OMENESC SI NU SE MAI AJUNGEA LA VIOLENTA VERBALA SAU FIZICA
VEZI CA NU AI DREPTATE

LE

Last edited by Muresan on Tue Jul 29, 2014 3:54 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:50 pm 

Am alta intrebare pentru voi va dau cel mai bun exemplu cum a fost faza e aproape acelasi lucru

Esti in traffic in masina pe strada X vine UNU (ION)cu masina si iti taie calea, iti ia fata cu japca, accelerezi te duci dupa el opresti in parallel cu el, lasi geamul jos la maasina il coboara si el si ii zici bai esti GAY asa se condude, te bagi asa fara sa semnalizezi ca eram sa intru in tine daca nu puneam frana, iar el iti raspunde "HAI VALEA sau MARS MA CE E STRADA TA" cum reactionezi? doar asa o intrebare

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:52 pm 
Next Level (LvL)

Been thanked: 8 times
Muresan wrote:
Kuminte vezi ca nu ai dreptate si iti explic si de.. ca, colegul vostru a iesit sa ma intampine nu a stat si m-am dus eu la el, a venit la usa pus pe scandal fara replica ca a pus-o jos langa perete si a venit cu mainile goale sa ma intampine exact cum scris el la pagina 4 parca, eu aveam si pistol si pusca n mana deci nu puteam sa il agresez cu nici o mana ca erau ocupate. vb cu zdreanta ca eu am vb cu el si mi-a dat dreptate (neoficial) si vreau si eu sa stiu cine a luat bataie vreodata pe terenul de airsoft de exagerati atat cu violenta fizica pe terenul de airsoft

Vb lu grasulas cu provocarea verbala, nu cred ca e cineva ISUS pe teren sa intoarca obrazul la atacuri verbale, adica tu sa impusti un om in cap dupa ce a zis mort el sa te intrebe de ce MAI tragi ca am zis mort iar tu sa ii spui VALEA MA LA RESPAWN CA MORTII NU VB, iar el sa spuna BINE SEFU AM PLECAT SCUZE CA MI-AM PERMIS SA TE INTREB.
MA REPET UN SCUZE FRATE NU AM AUZIT ERA MAI OMENESC SI NU SE MAI AJUNGEA LA VIOLENTA VERBALA SAU FIZICA
VEZI CA NU AI DREPTATE

...... eu dar am fost provocat verbal,am reactionat violent ca de eu nu amenint si nicu nu stau in ferentari... :mrgreen: :mrgreen: am suportat consecintele pentru incalcarea regulamentului chiar daca am fost provocat si erau 50 de martori

Last edited by Awa on Tue Jul 29, 2014 3:56 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:55 pm 
CSABv

Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times
Muresan wrote:
cum reactionezi? doar asa o intrebare
Stiu eu, stiu eu ... scoti AK E&L cu 135 m/s si ii tragi un full direct in pupatoare asigurandu-te ca atunci cand ii infingi bilele in trahee nu poarta ochelari ... bai ma lasati? Nu are relevanta .... subiectul thread-ului a fost demult denaturat. Pastrati ontopic sau inchidem tot.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 3:56 pm 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
@tomcat@ pai foarte simplu :). la sedinta, prieteneste, cum spuneam mai devreme. ii asteptam pe cfilul si persoana implicata sa discutam acolo, cu calm la o cafea.

@gras@ te rog spune-mi despre ce sa fac propunere, imi cer scuze nu am inteles.

@kuminte@ "violenta fizica" in acest caz cred ca este exagerata, daca vrei poti sa ii spui altercatie/imbratisare.

Acum hai sa va mai povestesc ceva.

Eu sunt un pic mai pretentios pe teren(ale clubului) la regulament, si mai ales la discutii/cearta pe teren, de ce. De aici pleaca totul. Prefer sa il trimit la respawn/masina/acasa pe persoana care initiaza discutia (si nu ma abtin chiar daca e al meu, si pe el il trimit la masina, acasa, unde ii e locul), decat sa iasa scandal.Eu nu prea accept nici discutiile prietenesti cu un ton mai ridicat, pentru ca lumea interpreteaza. Esti in joc, joaca frate, nu, la respawn, safezone,etc. Si ce? Poate sa ma urasca respectivul ca l-am dat afara din joc, prefer ceilalti sa fie multumiti.
La fel e si cu med, puterea armelor, etc, dar asa sunt eu, mai fixist pe treaba cu discutiile pe teren.

Cred ca si acesta a fost unul din motivele pentru care noi jucam doar 40-50 in fiecare duminica. Si nu ma deranjaza. Prefer 40 sa respecte regulamentul decat 100 si sa iasa haos.

Nu zic ca e perfect, mai sunt si probleme, dar important este ca oamenii care vin frecvent au invatat regula si s-au diminuat situatiile.

De ce va spun asta? Pentru ca disciplina este cheia succesului iar noi incet, incet,o sa o avem. Mai avem mult, dar ne-am gasit drumul intr-un final.

--------------------------------------------------------------------
Invatam sa ne luptam, pentru a nu mai avea nevoie de lupta
--------------------------------------------------------------------

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 4:01 pm 

Ca sa mai clarificam cate ceva:

1. Daca cineva ma apela pe un ton normal si nu urland cu : 'de ce tragi ba ca taranul' in conditiile in care nu era nicio abatere de la regulamentul jocului, ar fi avut din partea mea un raspuns in ton normal.Oricine poate gresi sau interpreta gresit comportamentul 'inamicului' dar calea aleasa de tine de comunicare ( verbal si non-verbal) eu nu o consider dialog ci incercare de punere la punct si intimidare. La asa ceva am raspuns in acelasi fel.
2. Cand am semnalat ca mortii nu vorbesc a urmat a 2-a sarja de urlete, dupa care a 3-a s.a.m.d., urmate ulterior de injuraturi.
3. Nu am iesit in usa cu nici un chef de scandal, aveam arma in mana si nu lasata nu stiu pe unde si reactia mea a fost de non-combat, iar la impinsatura aia, nu am reactionat in nici un fel.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 4:14 pm 

Bai baiatule vezi ca esti cam aerian ori erai baut sau ai prizat ceva inainte de joaca. vezi ca am vb cu zdreanta si ti-a arata poza cu mine si ai zis ca nu am fost eu ca aveam ca respectivul avea vesta neagra si nu avea masca pe fata si nu folosesc expresia asta taran, ti-am zis BULANGIU ruptule vezi ca chiar incepi sa ma enervezi si ma faci sa regret faptul ca nu ti-am dat una ca sa tot aveti ce sa comentati la adresa mea sau in general cu agresiunea fizica. ai venit spre mine la smardoiala iar eu te-am impins cu pieptul ca mainile le aveam ocupate vezi cum vb data viitoare nu ami suferii de tine ca nu stii de cine mai dai si poate chiar to iei cu arfele tale de sef ( nu de la mine ca eu sant mai calm cu agresiunea). dar te inteleg si pe tine ca poate ai sotie SEFA acasa si cand mai scapi din casa faci pe SEFU pe unde apuci la service pe terenul de airsoft. data viitoare iti recomand sa vii cu mamica pe teren sa te protejeze

atatea comentarii aiurea nu aveti ocupatie
Kuminte ti-am trimis mesaj pricat cu nr sunama daca poti daca nu ai minute da-mi mesaj ca te sun eu
Mi-am cerut scuze fata de zdreanta neoficial ca si el si gata tot continuati atat nu a fost nimeni agresat fizic pe teren

LE.. daca am tipat la tine e pentru ca nu ai auzit nici macara cand am auzit mort dar mite ce vb cu tine ti-am mai zis o data fii barbat ca iti atarna ceva intre picioare nu mai angaja avocati pe forumuri trebuia sa vii in timpul jocului sa anunti incidental cum am facut eu iar cand ne-am intalnit la puscarie si te-am impuscat in cap cand ai vrut sa urcii scara mi-am cerut scuze fata de tine ca te-am nimerit in cap aduti aminte, daca eram bulangiu iti trageam si eu vreun incarcator si ma faceam ca ploua ca nu am auzit cand ai zis mort

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 4:39 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Muresan wrote:

Cu asta ti-am dat si iti dau dreptate,la fel si cu aspecte ce tin de adresare,nu e ok sa starnesti cu valea,e un ton prea autoritar pt context.Nu ti-am dat dreptate cu iesirea agresiva.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 4:46 pm 

La tipul de retorica postat putin mai sus eu nu am a mai raspunde nimic.
Datorita acestui amestec de minciuni,lovituri sub centura, limbaj suburban inteleg sa nu mai continui aici nici o postare sau comentariu.
O zi buna!

Profile  

PostPosted: Tue Jul 29, 2014 4:50 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
kuminte wrote:
In atentia organizatorilor/colegilor de echipa:

Va rog identificarea individului cu numele de scena "John" sau ceva de genul asta, care astazi, in timpul jocului, l-a bruscat/atacat fizic/impins cu mana in piept in stilul cocalar/badaran/taran, pe colegul meu Bogdan;

Cam asta era scopul topicului,acum s-a aflat,discutat,se rezolva intre TL la sedinta banuiesc.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]