ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Dec 11, 2018 1:22 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Thu Apr 03, 2014 4:56 pm 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Din motive pur informative tin sa iti atrag atentia ca vorbesti de doua eventuri total diferite dezvoltate si organizate de doua entitati separate Moonlight e organizat de Alecu si echipa lui, Tribal War e organizat de Ilion si echipa AA.

Chiar si asa pot sa iti confirm ca AA si WTF sharuiesc recuzita fara obligatii, mai pe romaneste daca alecu are nevoie de ceva de la mine eu ii dau lui si el invers.

1. imi e greu sa imi dau seama daca intrebarea ta e retorica, morala sau pur si simplu ai vrut sa fi sarcastic. Suntem intr-o tara libera daca nu iti convine ce vinde unu nu cumperi, daca tu consideri ca noi ne imbogatim din airsoft te rog sa nu participi la jocurile organizate de noi si sa pui tu mana sa organizezi ceva mai bun si fara bani.

2. deja am detaliat, recuzita exista, multe alte lucruri au fost deja comandate si sunt pe drum.

3. organizatorul discuta de obicei cu cei care joaca in zona respectiva si cer permisiunea sa organizeze un event, imi cer scuze pentru neintelegerea cauzata la TW5, ca organizator ma voi asigura sa cer permisiunea la fiecare event in parte, ultima discutie avuta cu Doctorul de la Iron Sky a fost ca ei nu joaca noaptea si ca ne putem desfasura activitatea atata timp cat nu distrugem locatia, nu deranjam vecinii si nu le incurcam jocul Duminical. Permisiunea celor de la fermele mari (Apasul and compania) o aveam by default prin prezenta lor la joc. Din ce stiu pentru jocul de pe 12.04 Alecu a vorbit cu cei de la Iron Sky, mai multe detalii iti va da el.

4. are vre-o importanta pentru cineva daca taiem chitanta sau nu, o sa fie eventul mai cool pentru tine daca iti dam chitanta ?

5 multumim pentru grija de care dai dovada si tin sa iti spun ca si altii cunosc personal administratorul terenului de la Ghencea, e o persoana intelegatoare ce nu se simte ofensata asa de usor si chiar daca am ajunge in situatia de a fi nevoiti sa ne justificam cuiva sunt sigur ca ne putem descurca iti multumim pentru "grija" acordata.

O zi buna ...

Profile  

PostPosted: Thu Apr 03, 2014 5:09 pm 
WTF 360

Has thanked: 88 times
Been thanked: 67 times
Doresc pe aceasta cale sa ii multumesc lui Dok si intregii echipe Iron Sky pentru ca de fiecare data cand am dorit sa ne desfasuram activitatea, pe suprafata de joc folosita de ei in mod curent, ne au permis-o si cu atat mai mult in cazul de fata cand au trebuit sa modifice programa activitatii atat pentru Iron SKY si echipelor parternere.

Cu aceasta ocazie doresc sa ii urez un sincer La Multi Ani userului Annya aka Dok Jr. care isi va serba ziua in acest weekend, si ii trimit cele mai dragi ganduri de apreciere.

Inca o data multumesc comunitatii din Ghencea pentru implicare si pentru suportul pe care ni l acordati pentru sustinerea activitatiilor noastre.

Last edited by alecu on Thu Apr 03, 2014 6:17 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 03, 2014 5:37 pm 

Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
@stefanhup: cea mai mare parte a banilor se investesc, dupa cum s-a spus in recuzita. Adica, jocurile urmatoare vor avea mai multe elemente de folosit de catre participanti. O alta parte se duc in materiale pe care le poti numi consumabile pentru un eveniment de genul asta: banda semnalizatoare, banderole, hartii, harti, saci de gunoi, etc. Organizarea unui eveniment, presupune, in afara de timp si drumuri facute. Deci combustibil consumat. Iarasi bani.
Apoi: incurci echipele, dupa cum ti-a zis si Grasulas. AA e o echipa, WTF e alta. Nu e bai, probabil ca nu joci de mult timp.
Ca sa rezum: cam totul se face pentru a creste satisfactia jucatorilor.
Oamenii astia, alta solutie nu au gasit, decat sa adune banii astia. la alte jocuri, in alte tari, ia intereseaza-te cati bani dai si ce primesti? Primesti o experienta placuta. Crezi ca e scump 20 de lei?
Daca stii tu cum sa se faca toate acestea fara bani, sau cu o suma modica, te rog sa imi spui si mie si tuturor, si astfel Romania va deveni raiul airsoftului international, cu cele mai tari si mai ieftine eventuri. :)

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 9:11 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
ok..sunt 20 de ron cu tva sau fara?...

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 10:04 am 
CORE Team

Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Ultima dată când am verificat în .ro se afișează prețul total, nu suntem US să-ți ia la casă sales tax-ul...

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 10:19 am 

intreb si eu.. am vazut oricum cazuri si cazuri in ro cu afisatul, si nu poti sa fi niciodata sigur, mai aici in romania unde din airsoft se fac bani gramada. oricum, abia astept sa vin. factura se face pe loc sau inainte? :)

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 10:35 am 

Has thanked: 31 times
Been thanked: 13 times
Bah saracule, n ai tu bani de jocurile noastre :)) du te la alea simple, de nivelul tau. Dai 20 ron + TVA, si plangi o luna, daca nu ti place jocul.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 10:44 am 

eu doar am intrebat..nu inteleg de ce zici ca sunt sarac. crede-ma ca 24% din aia 20 de ron inseamna bani..

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 10:49 am 

Imi retrag "saracul" :)

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 1:19 pm 
WTF 360

NEWS ---- We just got upgraded!!

05 Apr 2014 - Implementare PES. Primii 50 jucatori inregistrati cu device-uri Android vor avea acces gratuit la sistemul PES – download app here -- http://pes.milsistemika.com/

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 1:38 pm 
WTF 360

Hmmmm, pare foarte tare.
O sa primim misiunile pe el? pot sa imi vad si coechipierii in timp real?

http://www.wtfteam.ro

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 2:14 pm 

Si mai e si gratis :)):)):)).

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 3:37 pm 
CORE Team

Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Nene alecu, eu m-am inregistrat deja si am si PES-ul pe androidu' meu da' când m-am înregistrat nu aveam opțiunea de PES. Cum procedăm?

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 3:50 pm 
WTF 360

esti inregistrat in primii 50 => o sa primesti acces gratuit la server cand o sa se dea acces la server => la timpul potrivit

Profile  

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 4:32 pm 
WTF 360

Pentru curiosi a aparut si lista cu cei inscrisi pana acum:

05 Apr 2014 - Lista inscrisi update - http://www.moonlightevents.ro/lista-ins ... agle-claw/

05 Apr 2014 - Implementare PES. Implementare PES. Primii 50 jucatori inregistrati cu device-uri Android vor avea acces gratuit la sistemul PES

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]