ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Jul 15, 2018 11:38 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: Mon Jul 21, 2014 7:22 pm 

Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
DATA: Duminica 27.07.2014
ORA: 8:30 AM (La ora 8:30 incepem cronografierea, la 10:00-10:30 cel tarziu incepem jocul)

La acest joc reglementarile despre banderole nu vor fi considerate obligatorii, dat fiind timpul prea scurt pentru implementarea corecta a deciziei luate la ultima sedinta.

IMPORTANT

!!!! Orice scandal pe teren este STRICT INTERZIS. Daca ai o problema, o aduci la cunostinta liderului tau sau organizatorului la sfarsitul jocului. Toata lumea greseste, fara exceptii; mai bine te duci si vorbesti cu respectivul frumos si ii explici ceea ce a gresit si va strangeti mana; sunteti mai castigati de N ori decat daca va injurati pe teren. La fel de frumos este sa iti recunosti greseala, nu iti taie nimeni capul, toti gresim.

!!!! Lasati orice orgolii si prostii acasa; nu aveti nimic de castigat, nu se dau premii sau medalii, nu aveti nimic de dovedit nimanui, veniti sa jucati airsoft cu prieteni, camarazi, spuneti-le voi cum vreti! Orice urma de dusmanie pe teren va atrage EXCLUDEREA DE LA JOC; este cea mai de cacat atitudine pe care poate sa o aibe un jucator de airsoft, si anume, cea de tipul "Am venit sa il umplu pe X sau Y de bile sau sa ii rup curu lui X sau echipei Y"

Regulament

Se va folosi Sad Bunny 1.1, replicile vor fi cronografiate si marcate conform tabelului de mai jos (daca nu s-a facut deja acest lucru la ultimul eveniment comunitar, sau au fost inlaturate marcajele):

0 - 110 m/s == Marcaj VERDE == MED 1m
110 - 125 m/s == Marcaj ALBASTRU == MED 7m
125 - 140 m/s == Marcaj GALBEN == MED 15m (semi only, DOAR replici lungi, DMR)
125 - 140 m/s == Marcaj GALBEN == MED 15m (full auto, DOAR replici SAW)
140 - 175 m/s == Marcaj ROSU == MED 25m (NUMAI replici bolt action)

ATENTIE
Nu vor fi acceptate ca DMR replici ce nu arata a DMR! Nu veniti cu MP5 cu luneta si amortizor ca nu se accepta, folositi o replica a unei arme de asalt modificata ca si designated marksman rifle pentru acest rol.

Singurele replici acceptate ca SAW sunt urmatoarele:
- Stoner 63(XM22)/Stoner 63A(XM22E1) LMG
- FN Minimi/M249 PIP/M249 Para/M249 SPW/Mk 46 Mod 0/ Mk 48
- M60/M60E3/M60E4 (Mk43 Mod 0/1)
- PKM/PKP
- RPK/RPKS/RPK-74/RPKS-74/RPK-74M

Se pot folosi incarcatoare high capa cu mentiunea ca nu aveti voie cu mai mult de unul la voi. Cine foloseste incarcatoare high-cap e obligat sa angajeze numai FOC CU FOC indiferent de clasa armei pe care o are.

Nu exista limita cu privire la numarul de incarcataore lowcap sau midcap pe care le puteti avea asupra voastra in timpul jocului.

SE VA INCARCA/REINCARCA NUMAI IN CLADIREA DE HQ, IN RESPAWN, SAU LA 1M DE CUTIA AMMO-BOX.

Respawnul se face la .00, .15, .30, .45 etc. In fiecare respawn vor exista doua ceasuri.

Se joaca cu Medici - un medic la 20 de jucatori; fiecare medic trebuie sa poarte o banderola alba cu crucea rosie pe bratul drept.
Operatorii au dreptul la bleed time 10 min daca vor sa il ramana pe teren asteptand medicul. Daca nu, vor merge direct la respawn.
Prima lovitura primita se considera o rana si poate fi vindecata de catre medic. Acest lucru va fi marcat prin legarea unui bandaj alb pe mana operatorului. A doua lovitura, se considera fatala si jucatorul va merge la Respawn, chiar daca are un medic in preajma (se considera ca fiind a doua lovitura, o lovitua luata de un jucator care poarta deja un bandaj aplicat de un medic al factiunii sale.)
Jucatorii sunt raspunzatori sa aduca si sa tina bandajul pe care medicul trebuie sa il aplice in caz ca sunt raniti. (adica cumparati-va un bandaj de la farmacie il taiati in mai multe feshe)

In si din cladiri se va angaja numai foc cu foc indiferent de clasa armei. DECI NU SUNT PERMISE RAFALE SAU FOCURI PE AUTO IN INTERIORUL CLADIRILOR SI DIN INTERIORUL ACESTORA SPRE EXTERIOR!!

SCENARIUL VA FI POSTAT PANA MAINE CEL TARZIU!

Orice echipa care doreste sa participe la organizarea acestui eveniment este binevenita. Dragilor trebuie sa punem toti umarul la un astfel de eveniment, de la comunicare la organizare si coordonarea oamenilor pe teren pana la recuzita folosita si protejarea acesteia.

O sa primiti periodic noutati in privinta acestui eveniment, sper ca pana Miercuri seara sa avem scenariul finalizat.

Numai bine!
PS: Acest text poate suferi modificari, care vor fi marcate in mod corespunzator!!!!

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 9:03 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
iei :)

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 9:21 pm 
CSA SWAT

Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
CSA SWAT prezenti

GBB - Umarex (Walther PPQ)

War History: The Gathering 2012, Codrii de Arama 2013, UTS 2013, Codrii de Arama 2014, Overload 2014, Codrii de Arama 2015, Overload 2015, Civil War 2016, BlitzKrieg 2016, Overload 2016, Galaciuc 2017,

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 10:53 pm 

Imi doresc ca orice participant ,echipa ! sa raspunda [ex sosa]daca greseste cu ceva! Cine face scandal pe teren sa fie exclus...si toata echipa lui..normal nu!l tre sa fim , suntem impartiali nu? Daca cineva nu este pentru...de ce ne mai reunim?

Last edited by MUAYTHAI on Mon Jul 21, 2014 11:56 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 11:05 pm 

Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Muaythai, ce vrei sa zici? Nu inteleg ce legatura are cu anuntul. Participi sau nu, asta daca reprezinti o echipa.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 11:18 pm 

Eu reprezint GET

Last edited by MUAYTHAI on Mon Jul 21, 2014 11:54 pm, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 21, 2014 11:24 pm 

Has thanked: 31 times
Been thanked: 13 times
:))):))) mor de ras :))):)))

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 12:11 am 
AA Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
Dragilor,

Imi cer scuze pentru scenariu dar o sa intarzie pana maine seara (inca lucram la el) pana atunci avem nevoie de urmatoarele elemente de recuzinta:

- 45 buc Peturi 2L (transparente) pline cu apa (de la robinet nu apa plata cumparata) cate poate fiecare sa aduca (rugaminte sa spuna cine aduce si cate sa stim cum ne organizam)
- 2x Ammo Box (alea 2 care au fost si data tercuta, SWAT parca voi ati adus)
- 6x pachete cocaina (Doc astea de la tine)

Restul recuzitei o avem, mai putin scotch pt banderole care trebuie cumparat, trec eu prin brico zilele astea si rezolv.
Vreau sa imi spuna cine poate sa se ocupe de cronografiere, MARE atentie se face crono doar la replicile care nu au fost marcate data trecuta sau daca nu mai au marcaj pe ele, marcajul se pune pe garda tragaciului.
@Radu TMT o sa vb cu tine maine sa vedem unde parcam masinile (in jur de 35-40 de masini estimez)

Dupa postarea scenariului rog fiecare echipa care doreste sa participe sa mentioneze si echipe in asa fel incat sa pregatim factiunile inainte de ajunte la teren sa nu mai pierdem timpul si doar sa ajustam unde e nevoie.

Numai bine!

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 2:05 am 
TMT Team

Been thanked: 0 time
Prezent! :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 2:40 am 
WTF 360

Has thanked: 88 times
Been thanked: 67 times
Iote pe Tempesta ca este pe ASR. Welcome

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 10:23 am 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Ilion wrote:
Dragilor,

Imi cer scuze pentru scenariu dar o sa intarzie pana maine seara (inca lucram la el) pana atunci avem nevoie de urmatoarele elemente de recuzinta:

- 45 buc Peturi 2L (transparente) pline cu apa (de la robinet nu apa plata cumparata) cate poate fiecare sa aduca (rugaminte sa spuna cine aduce si cate sa stim cum ne organizam)
- 2x Ammo Box (alea 2 care au fost si data tercuta, SWAT parca voi ati adus)
- 6x pachete cocaina (Doc astea de la tine)

Restul recuzitei o avem, mai putin scotch pt banderole care trebuie cumparat, trec eu prin brico zilele astea si rezolv.
Vreau sa imi spuna cine poate sa se ocupe de cronografiere, MARE atentie se face crono doar la replicile care nu au fost marcate data trecuta sau daca nu mai au marcaj pe ele, marcajul se pune pe garda tragaciului.
@Radu TMT o sa vb cu tine maine sa vedem unde parcam masinile (in jur de 35-40 de masini estimez)

Dupa postarea scenariului rog fiecare echipa care doreste sa participe sa mentioneze si echipe in asa fel incat sa pregatim factiunile inainte de ajunte la teren sa nu mai pierdem timpul si doar sa ajustam unde e nevoie.

Numai bine!

Cu parcarea rezolvat. o sa pun o mini harta pentru cei ce nu stiu cum se ajunge.

Un crono avem si noi si il punem la dispozitie.

LE: intra peste 50-60 masini,chiar mai mult, nu e problema la parcare.

bafta

--------------------------------------------------------------------
Invatam sa ne luptam, pentru a nu mai avea nevoie de lupta
--------------------------------------------------------------------

Last edited by DarKRiot on Tue Jul 22, 2014 10:26 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 10:24 am 

Alpha Airsoft Team - Prezenti

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 11:02 am 

salutare :)
noi o sa aducem in jur de 10 peturi la 2L cu apa !

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 11:20 am 
TMT Team

Been thanked: 0 time
@alecu, merci, am inceput si eu sa intru :D vii duminica?

sorry pt off-topic!

edit alecu: sper sa ajung, sa vad cum ma eliberez de treaba care o am.

L.E. Shatyr: Curaj!

Profile  

PostPosted: Tue Jul 22, 2014 1:38 pm 
CSA SWAT

Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Salutari,

CSA SWAT vine cu 9 jucatori. Din pacate cutiile respective nu mai sunt disponibile fiind folosite in cadrul unui alt proiect.
Vad ca Doktorul nu a confirmat ca vine.

GBB - Umarex (Walther PPQ)

War History: The Gathering 2012, Codrii de Arama 2013, UTS 2013, Codrii de Arama 2014, Overload 2014, Codrii de Arama 2015, Overload 2015, Civil War 2016, BlitzKrieg 2016, Overload 2016, Galaciuc 2017,

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]