ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Dec 18, 2018 9:25 pm
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
PostPosted: Sun Jul 27, 2014 3:21 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 52 times
Been thanked: 78 times
In atentia organizatorilor/colegilor de echipa:

Va rog identificarea individului cu numele de scena "John" sau ceva de genul asta, care astazi, in timpul jocului, l-a bruscat/atacat fizic/impins cu mana in piept in stilul cocalar/badaran/taran, pe colegul meu Bogdan; Bogdan, mai firav si rusinos din fire, nu a ripostat in niciun fel, dat fiind calmul si taria de caracter de care da dovada in situatii "dificile".
"Atacul" individului a avut loc ca urmare a unui conflict verbal, mai exact individul fiind nimerit din voia sortii in cap, fiind ascuns pe undeva prin iarba, a cerut socoteala pentru acest gest necugetat, spune el.
Bogdan i-a cerut sa se duca la respwan si sa raporteze daca are ceva de raportat arbitrului/organizarilor, deoarece in calitate de "mort" nu are dreptul sa ceara astfel de explicatii si in plus, a fost o intamplare locul unde l-a atins bila.
Individul a ripostat in felul descris mai sus, fiind indepartat cu ajutorul unor colegi.

Va rog frumos identificarea individului si luarea masurilor ce se impun.

Va multumesc,
Club Sportiv Hardcore Airsoft Team

LE: rog mutarea in cadrul sectiunii Consiliul pentru Bucuresti. - mutat inapoi, am uitat ca n-au toti drept de postare..

Last edited by kuminte on Sun Jul 27, 2014 11:05 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 27, 2014 10:08 pm 
Urs neprietenos

Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times
Vreo idee de club / echipa?

Profile  

PostPosted: Sun Jul 27, 2014 11:05 pm 
Hardcore Airsoft Team

Banderola albastra.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 10:37 am 
Alcoolic Anonim

Been thanked: 20 times
Kuminte esti destul de batran si experimentat ca sa stii cum functioneaza sistemul, in primul rand ca trebuia sa vii la un "organizator" imediat dupa event sa comunici incidentul, sau macar sa retii cine e, de la ce echipa etc...

Acum vii si imi spui ca era unu john cu banderola albastra si a facut scandal, pai ce sa zic erau o gramada cu banderola albastra pe teren, iar nickul de John nu imi spune nimic.

Pe aceasta cale as vrea sa comunic ca s-au strans 410 RON din donatii pentru infiintarea Federatiei, personal multumesc celor care s-au aratat intersati sa ajute si sper ca la urmatorul event lumea sa fie si mai receptiva, am fost 160 de persoane sunt sigur ca putem mai mult daca vrem sa ajutam.

Astept cu interes urmatorul event pe care sper sa il vad organizat de alte cluburi nu doar de cele care s-au deranjat pana acum, pana la urma e un event COMUNITAR, cu distractie pentru toti, de ce sa nu fie si munca de organizare pentru toti ?

Last edited by Grasulas on Mon Jul 28, 2014 6:33 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 10:56 am 
AA Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
ce nevoie avem noi de banderole uninominale...

LE: as aprecia ca cei implicati din ambele tabere sa aiba taria de caracter sa prezinte in DETALIU tot incidentul, imi e foarte greu sa cred ca cineva sare la un jucator doar pentru ca primeste o bila in cap ... ceva parca lipseste din ecuatie. A nu se intelege ca este permis asemenea comportament, violenta fizica nu are ce cauta pe terenul de airsoft indiferent de situatie iar jucatorul care a reactionat violent o sa fie sanctionat, echipa din care face parte are datoria sa isi revizuiasca intern problemele pana la urmatorul eveniment comunitar.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 3:35 pm 
Hardcore Airsoft Team

Man, daca eram la joc in momentul ala, asa faceam...fireste; colegii mei care mi-au povestit au fost prea ocupati sa calmeze spiritele si efectiv nu au retinut numarul banderolei.
Am scris aici tocmai in ideea ca poate un alt jucator a observat momentul penibil.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 4:48 pm 

Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Prinde orbul, scoate-i ochii. Nu s-a tinut cont de numerele de pe bnaderole. Nu se stie din ce echipa face parte sau daca face parte din vreo echipa. John ala daca citeste forumul, sa stie ca e cu mumu pentru comportamentul afisat. In rest... CE sa zic...parca e un exemplu pt discutia cu banderolele numerotate....

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 5:40 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Bai da sunteti chiar nesimtiti ?

Acum pe bune , lasam caterink si ce balacareala mai facem noi sa mai agitam apele , dar akm deja bag de seama ca ori va doare in penis si sunteti doar IPOCRITI , ori traiti intr-o lume paralela si doar realitatea voastra conteaza

Omu ala (kuminte) care are si el niste anisori in comunitate semnaleaza ceva grav , poate prea grav pt comunitate si voi postati in 2 randuri ; in primu va doare fix in penis , s-au strans 410 ron , bvo , pe topicul de dupa razboi pune asta Grasule nu pe asta , si al 2-lea posteaza ca nu prea ii vine sa creada.

Adik Bogdan , kuminte , gelu cinefilul , si inca 2 mint.asta inteleg daca sunt xlescu de asr.

Pe langa topic, vedeti ca intamplarea face ca 4 insi sa fi retinut nick-ul si nici unul nr de pe banderola.Asta asa ca idee ca prea va agitati cu o idee care v-a place prea mult.

Ma doare fix in pix de banderole , bune , rele , aia e , dar daca ajungem sa ne batem pe terenul de airsoft si apoi sa ne doara fix in pix pt ca mintea voastra cretina sau bolnava v-a dus direct cu gandul ca v-am boicota noi implementarea banderolellor pizdii.

Ai dreq nimeni nu stie nici un john , si culmea altu sau altii in 2 ore stiau de nick , apartenenta acestuia la o echipa , etc.

Sper sa tratati serios acest subiect , sau daca nu , aplicam metoda venin vs sosa , doar ca cu invitati multi si negrii de prin zone de bastina ale unora dintre noi.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 5:54 pm 
Urs neprietenos

Pai ce vrei sa facem, mind reading? Hai sa vedem daca vine cineva cu un nume, intre timp mai intrebam, mai sapam. A fost ieri totul, n-a trecut asa mult timp.

Inteleg ca ai acum o scuza perfecta sa arunci cu rahat in altii, dar tu ce ai fi facut pana la ora asta?!

In rest, singurul motiv pentru care nu ai ban pt postul de mai sus este ca inteleg ce te inflameaza - gravitatea evenimentului.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:12 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Da tom gravitatea este un aspect major , dar uita-te te rog de la om la om , fara cele din urma , ca si cum am fi mai straini decat suntem unul de altul , si vezi raportat la gravitatea de care pomenesti, uita-te te rog la posturile celorlati in ce maniera au fost aduse pe topic.

Pe langa gravitatea de care pomenesti vei putea observa si o atitudine de tot rahatul.Nu vreau porcaiala , muiala , etc , vreau sa fim odata seriosi cu totii sa fim corecti si sa lasam naiba orgoliile si mandria de tot rahatul , ca parca asta se doreste cu consiliul si eventurile comunitare.Asta vrem oare ? Sau vrem augmentarea ipocriziei si sustinerea intereselor unora.Va inteleg unii dintre voi sunteti batrani in airsoft,altii aveti realizari , altii v-ati rupt timpul si corpul pt comunitate,etc etc dar daca astea primeaza in fata integritatii corporale sau mai rau sa ajungem sa ne temem cand mergem la joc/event e nasol.Nu vreau sa sune a amentitare dar educatia de cartier si "smekeria" in care au crescut unii este mai mare decat a multora din comunitatea asta , si sper sa nu ajungem sa ne temem unii de altii pe teren.

Si daca lumea vede , iauite ma sa se bata aia la joc , si iauite ma nici macar nu-i intereseaza pe ceilalti,or sa fie mai relaxati ,si poate nu o sa mai fie bogdan in cauza ?sa fie vreunu mai "bagabont" si sa-i scoata 2 dinti.cum e?aaa pai pala il excludem clar ca a dat , mai bine statea gasca ca daca stai si nu dai scapi, si tu si ala care se da la tine.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:21 pm 
Urs neprietenos

Personal iti dau dreptate ca posturile fratilor dinamita (Grasu si Ilion) au fost oarecum deplasate, chiar vroiam sa vorbesc cu ei despre asta dar nu am apucat din x motive.

In rest, al doilea tau post imi place mult mai mult ca atitudine, si comunica cam acelasi lucru. Duce la mai putin focus pe agresivitate in raspuns, asta e tot.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:26 pm 
Urs neprietenos

L-am facut Global :)

Alte semnalmente? Camuflaj? Gear? Armament?

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:45 pm 
Alcoolic Anonim

Been thanked: 20 times
Tomcat cu ce a fost deplasat postul meu, sunt chiar curios, nu vreau sa intru in polemici ieftine dar cum pot sa identific eu pe cel in cauza doar dupa o descriere de genul:

"il cheama John si a avut banderola albastra"

WTF sunt vreun medium sa pot vedea cu al 3lea ochi despre cine e vorba? Sincer sunt satul si obosit sa tot fac pe politistul intre altii doar pentru ca sunt unul din putinii fraieri care isi asuma responsabilitatea organizarii unui joc "comunitar".

Te rog sa ma ierti marite Zdreanta ca nu am acordat importanta necesara incidentului in cauza, pe viitor promit sa nu joc dedicandu-ma arbitrajului pentru a ma asigura ca membrii clubului HAT au un joc perfect.

E mai bine asa Tomcat ?

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:51 pm 
Urs neprietenos

grasule ai warn. Te sun si iti explic ca vad ca esti dificil.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 28, 2014 6:57 pm 
AA Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
zdreanta wrote:
Ai dreq nimeni nu stie nici un john , si culmea altu sau altii in 2 ore stiau de nick , apartenenta acestuia la o echipa , etc.

Din cele spuse de tine stii despre cine e vb, avand in vedere ca ai aflat de cei care stiu ma gandesc eu ca ai intrebat cine a fost protagonistul.

Nici eu nici Grasu nu am fost martori la acest eveniment neplacut asa ca nu pot sa ma dau cu presupusul, nici nu cunosc vre-un jucator cu nick-ul John. Referitor la banderolele era irelevant daca retinea numarul pt ca banderolele nu au in spate legat de ele vre-un nume, alea sunt banderole folosite de AA la evenimentele noastre unde folosim metoda "nume -> nr", dar vad ca ne place sa aruncam cu cacat asa sa ne aflam in treaba.

Cred ca am fost destul de calm si intelegator dar daca mai continui sa ma jignesti pe mine si membrii echipei mele direct sau indirect generalizand prin expresii de genul "mintea voastra cretina sau bolnava" e posibil sa ne suparam rau. Tine cont ca pana in momentul de fata nu a venit nimeni de la mine din echipa sa jigneasca in felul asta vre-un membru HAT. Iti vb asa pentru respectul ce il port lui Cinefilu, Kuminte, Bila si celorlalti membri HAT cu care pot purta o discutie normala. Nu este prima data cand ai un astfel de comportament si exprimare la adresa mea si a echipei mele si sper ca Cinefilu sau Kuminte sa rezolve aceasta problema pentru a putea colabora pe viitor in conditii normale.

Acest eveniment se vrea a fi Comunitar deci toate echipele sunt responsabile pentru buna desfasurare a evenimentului iar daca un incident grav are loc este de datoria celor prezenti la acel incident sa vina cu toate detalile, modul in care Kuminte a prezentat toata intamplarea pe mine ma face sa cred ca lipsesc piese din poveste, nimeni nu sare la bataie pentru ca isi ia bile in cap, ramane conflictul verbal care a generat incidentul.

Last edited by Ilion on Mon Jul 28, 2014 7:02 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]