ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Dec 16, 2018 7:49 am
Door Kickers

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: Fri Nov 30, 2012 5:24 pm 
RAID Airsoft

Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times
Toata stima pentru cei care au facut SB-ul, a fost bun la vremea lui si ideea de a limita dezmatul la viteze a fost excelenta. Totusi cred ca in timp s-au tot adaugat chestii pana a devenit greu de memorat si de aplicat. Chiar daca nu reusiti sa va strangeti toti sa ajungeti la un punct de vedere comun, macar incercati sa-l simplificati un pic, e spre binele tuturor.
Disputa hi-cap vs mid-cap se pare ca e dintotdeauna, ma indoiesc ca se va rezolva acum...

Profile  

PostPosted: Thu Dec 27, 2012 10:19 pm 
AA Team

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Cracker wrote:
Toata stima pentru cei care au facut SB-ul, a fost bun la vremea lui si ideea de a limita dezmatul la viteze a fost excelenta. Totusi cred ca in timp s-au tot adaugat chestii pana a devenit greu de memorat si de aplicat. Chiar daca nu reusiti sa va strangeti toti sa ajungeti la un punct de vedere comun, macar incercati sa-l simplificati un pic, e spre binele tuturor.
Disputa hi-cap vs mid-cap se pare ca e dintotdeauna, ma indoiesc ca se va rezolva acum...

discuta cu liderul tau de club, fa o propunere si el o pune pe forumul de discutii si de acolo vedem ce iese.

"Numai oamenii complexati ca au penisul prea mic se iau la cearta cu toata lumea pe forumuri."

"Grammer Nazism is the last refuge of the inconpetent."

Disclaimer: Orice postez reprezinta opinie proprie si personala nu reprezinta convingerile, politica sau interesele echipei AA, sau oricarei alte organizatii din care fac sau nu parte.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 27, 2012 11:50 pm 
RAID Airsoft

Noi jucam dupa asta: viewtopic.php?f=31&t=18151
Practic e o diferenta de 5m/s fata de SB, restul sunt detalii neesentiale. Avantajul ar fi ca se elimina necesitatea de a umbla in Cymele noi. In schimb nu contine referinte la mid-cap-uri. Il puteti ajusta.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 30, 2012 3:56 am 
AA Team

Cracker wrote:
Noi jucam dupa asta: viewtopic.php?f=31&t=18151
Practic e o diferenta de 5m/s fata de SB, restul sunt detalii neesentiale.

dupa calculele mele sunt 10.si fara limitari de tip arma. Banuiesc ca inca n-a venit nimeni cu systema cqb cu 150m/s( cu 0.2) si care trage cu bile de 0.4 ca sa va faca sa revizuiti regulile. Si nu ma refer la vre-un nesimtit venit sa rupa mui, ci la cineva care joaca perfect legal si trage conform MED, adica la peste 17 metri.

Daca vreti eu pot veni intr-un weekend sa facem niste teste. Dar nu sub 25 metri.

"Numai oamenii complexati ca au penisul prea mic se iau la cearta cu toata lumea pe forumuri."

Disclaimer: Orice postez reprezinta opinie proprie si personala nu reprezinta convingerile, politica sau interesele echipei AA, sau oricarei alte organizatii din care fac sau nu parte.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 30, 2012 1:07 pm 
RAID Airsoft

Din ce zici tu, o arma cu 150mps intra la DMR, adica minim 17m, single fire. Cu bile de 0.4, la 17m, probabil e destul de dureros dar cred ca nu periculos - adica sa-ti intre bila in fata de exemplu. Trebuie testat oricum. Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 30, 2012 1:10 pm 
A.S.T.B.

Been thanked: 3 times
Cracker wrote:
...cred ca nu periculos - adica sa-ti intre bila in fata de exemplu.

intra.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 30, 2012 9:57 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Cracker wrote:
Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

:wink:

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 12:13 am 
AA Team

Cracker wrote:
Din ce zici tu, o arma cu 150mps intra la DMR, adica minim 17m, single fire. Cu bile de 0.4, la 17m, probabil e destul de dureros dar cred ca nu periculos - adica sa-ti intre bila in fata de exemplu. Trebuie testat oricum. Tine cont totusi ca daca ai ajuns cu DMR-ul la 17m de o arma de asalt care trage full auto, s-ar putea sa nu tragi de prea multe ori.

Nu conteaza de cate ori tragi, desi unu cu systema sau un raptor si un degetel dibaci iti face aproape full auto pe single.. e de ajuns o singura bila sa-ti strice ziua.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 1:55 am 

Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times
nu credeti ca ati depasit ideea reprezentarii la sfat?

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 1:39 pm 
RAID Airsoft

Oricum topicul a deviat intr-o discutie despre regulamente...
Din SB:
"G.140 - 160 m/s - D2 semi auto snipers, semi auto, MED 25"
Cu acest D2 se poate trage foc dupa foc, rapid? Chiar daca e single fire limitat din mosfet?
Nu mi se pare diferenta mare intre 160m/s la 25m si 150m/s la 17m.... Oricum, la vitezele astea trebuie sa ai un minim de bun simt si sa nu angajezi la fata sub 30 de m... plus ca intervine si factorul de mai sus, daca te apropii prea mult, dai de foc automat. Chiar mi se pare mai bine ca ce e peste 150m/s sa fie bolt action.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 10:21 pm 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Cracker asa cum ti-au recomandat colegii de mai sus cel mai corect si util ar fi sa discuti cu reprezentantul Iron Sky Team sa prezinte propunerea voastra in sectiunea Sfatul Batranilor. Restul discutilor facute pe public sunt de genul CANCAN, sau reclama la modul regulamentul nostru e cel mai bun SB e invechit.

Nu ma intelege gresit poti sa continui discutia sa iti exprimi argumentele pro si contra doar sa nu fi surprins daca lumea nu e dispusa sa dezbata subiectul in modul asta ...

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 10:23 pm 
Am arma cu glont de 19 ani

Been thanked: 1 time
Grasulas wrote:
Cracker asa cum ti-au recomandat colegii de mai sus cel mai corect si util ar fi sa discuti cu reprezentantul Iron Sky Team sa prezinte propunerea voastra in sectiunea Sfatul Batranilor. Restul discutilor facute pe public sunt de genul CANCAN, sau reclama la modul regulamentul nostru e cel mai bun SB e invechit.

Nu ma intelege gresit poti sa continui discutia sa iti exprimi argumentele pro si contra doar sa nu fi surprins daca lumea nu e dispusa sa dezbata subiectul in modul asta ...

hahahaha....ti-e frica!!!!!!!

grasule nici n-am citit...da mi-e dor de o discutie cu tine...hahahahahahaha

Profile  

PostPosted: Mon Dec 31, 2012 11:11 pm 
RAID Airsoft

E, nu se pune problema asa ;), o discutie d-asta ar trebui totusi sa fie publica, nu intre 4-5 oameni, cred eu.... nu plecam sa ne impunem regulamentul "nostru" peste "al vostru", ci TOTI trebuie sa aducem un progres, daca constatam ca putem face lucrurile mai bune. De asta zic, daca vi se pare ca puteti lua ceva bun din el, discutati-l, daca nu, nu se supara nimeni.

Hai, "La multi ani" si sa ne vedem cu bine, multe jocuri frumoase la anul, indiferent de regulament. ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jan 01, 2013 2:36 pm 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Grasulas wrote:

dar daca s-ar face un poll in 2013 cu intrebarea:"doriti sa editam/revizuim sad bunneh 1.2 ?"
poll-ul binenteles sa fie pe un topic nou,in care da se prezinte regulamentul si sa apara imediat dupa login...sa fie vazut de toata lumea.

ar fi oare lumea dispusa sa voteze/dezbata subiectul ???

Profile  

PostPosted: Tue Jan 01, 2013 3:00 pm 
WTF 360

Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
iar pagini intregi de scandal :) asta cand o sa posteze toata lumea. uita-te pe paginile cu d2 vs d1 vs ak vs domnu mai stie ce :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]