ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun Dec 16, 2018 7:49 am
Door Kickers

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 80 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
PostPosted: Mon Mar 17, 2014 1:07 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Deci chiar nu inteleg de ce se aprinde asa repede lumea. Situatia e simpla, avem doua elemente despre care se vorbeste: 1)produs si 2)magazin.

1) Produsul
Cumparatorul sustine ca primit o "duda". Incredibil, dude in Airsoft? Sa fim seriosi sportul asta indiferent d cat de mult il iubim noi e un sport cu pretentii(financiare), de multe ori mari sau nejustificate. De la maruntisuri ca un cacat de plastic(flash killer) de 20e sau un penibil de pin de 15e pana la ptw-uri de mai bine de mia de euro, bani cu care in USA de ex iti cumperi un ar 15 semi adevarat.
No offence catre posesorii de Systema, am dat doar exemplul asta pentru ca desi ptw e state of the art in Airsoft in realitate nu e nimic in ea ca fiind varf de tehnologie, nu-i industrie aeronautica ffs si desi pretentiile financiare se ridica aproape la nivel de AR 15 real deal, tot o jucarie ce scuipa bile ramane, asta-i realitatea. Si daca in cazul asta unde ai calitatea asigurata platesti sume exorbitante apai atunci ce sa te mai astepti la magarii dinastea china-made, normal ca o sa fie si limonada ca lamai multam Doamne is de unde.

2) Magazinul
Daca prima parte nu are aproape nicio relevanta la fel se poate spune si despre faza cu magazinul.
Cumparatorul nu a fost multumit.
A solicitat de mai multe ori inlocuirea produsului lucru ce s-a si intamplat de altfel.
Acesta a spus ca vanzatorul a facut "reclama falsa" produsului insusindu-i calitati pe care nu le avea (la fel sunt SOCAT...sa fim seriosi aratati-mi un magazin care nu a facut macar odata asta...mare revelatie ce sa zic).
Cumparatorul simtindu-se ofensat nu a cerut banii inapoi nici schimbarea cu un produs de alta marca, ci in schimb s-a hotarat sa dezlantuie Jihad-ul impotriva magazinului cu pricina.

Deci ce rezulta din cele doua puncte? NIMIC! Nimic relevant, marfuri de calitate proasta au fost si vor mai fi, neintelegeri intre clienti si magazine au fost si vor mai fi.

Nu vreau sa se inteleaga ca i-au la misto pe cineva sau ca trollez dar CHIAR consider ca asta e un topic demn de tzatze. Daca lumea nu vrea tzatze atunci de pe partea mea spor la flamming pe un topic lipsit de continut relevant.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 17, 2014 3:02 am 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 46 times
Se sterge flame-ul si off topic-ul daca incita la cacat inutil. Ceea ce nu ma asteptam de la un moderator.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 17, 2014 8:07 am 
Hardcore Airsoft Team

Has thanked: 53 times
Been thanked: 29 times
Nici eu! De aceea am si postat la început pe acest topic inFLAMAt de la primul post.

M4 MAX/VSR10 GSPEC/HK416-C/MP5K/ AKM/Sr25/Stoner LMG/PX4/Ingram
Hardcore Airsoft Team

DON'T RUN, YOU'LL JUST DIE TIRED

Profile  

PostPosted: Mon Mar 17, 2014 9:06 am 
A.S.T.B.

Been thanked: 3 times
Ca sa va ajut sa incheiati topicul asta...
vreau si eu o bucatica din aia de teava "sample"...

Profile  

PostPosted: Mon Mar 17, 2014 11:44 am 
CORE Team

Been thanked: 3 times
ca sa va ajut sa incheiati topicul asta, locked. presupunand ca ar ajuta pe careva, macar marginal, scapa de junk.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 80 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]