ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Jun 20, 2018 10:50 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Jun 17, 2013 12:34 am 

Has thanked: 21 times
Been thanked: 15 times
Dealungul anilor am avut multe MP5-uri si am decis sa fac aici un review dedicat lor.
Sunt un pasionat de airsoft, as juca zilnic mil-sim :D si MP5-ul este arma de suflet.
Pana acum am avut 3 MP5k Galaxy, 2 Mp5 navy Cyma, 1 MP5 ICS, 2 MP5SD Classic army, 1, MP5 Jing gong,1 MP5SD SRC, 1 MP5 navy VFC GBBR, 1 MP5 G&G.
Am sa scriu din trecut, present, voi mai adauga si completa pe parcurs acest review cu alte MP5-uri cand le voi avea.
Pozele sunt asa cum le-am facut atunci. Ordinea este dupa cum le tin minte!

1. MP5, CYMA blow-back.
Image
Image
Am avut 2 la fel, diferenta de 4-5 ani intre ele.
A fost primul meu MP5 care m-a servit 2 ani fara nici o problema interna. Nu stiam eu atunci prea multe despre GB-uri si cum se face un shimming. Am fost cu ea la Berget, a iesit fum din ea de la un Lipo de 11,1v si tot tragea. Este o arma bine inchegata si poate umpic cam grea, stock!
Full metal (cum s-ar zice) exceptand partile de plastic: pistol grip, hand guard, prinderea patului de receiver, butt-plate. Plasticul e de buna calitate, hand grip-ul fiind mai mare in volum pentru a acomoda baterii de Ni-Mh 9,6v
Blow back-ul m-a excitat la maxim caci, ptr mine o arma trebuie sa fie galagioasa, la fel ca una reala. Selectorul de foc e precis, cu un clic sigur pe pozitii.
La interne s-a prezentat bine cand am deschis GB ver. 2 custom, cu vasilina indeajuns, dupa 2 ani de tras in nestire. Bushings de metal, motor high-torque sa traga piesa de blow-back. Dupa ce am umblat in ea nu a mai tras ca la inceput  ca nu ma pricepeam asa bine la ele!
Sistemul de blow-back este astfel: (vezi foto)
Deasupra pistonului, pe la mijloc are un pin care trage cu el dust cover-ul cand se comprima arcul. Piesa de dust cover este din metal, tot ansamblul fiind greu, rezutand un blow-back placut. Din pacate nu era deloc vasilina pentru acest ansamblu, dar a mers asa 2 ani....ca un Kalasnikov!
Image
In timp acest pin de pe piston se uzeaza si se pierde BB. Acest piston nu se gaseste nicaieri, eu am incercat sa fac vre-o 2 dar nu am fost satisfacut de rezultate! Se poate face! Bateria se termina repede din cauza BB-lui dar el se poate anula adhoc, tragand si blocand coking handle-ul innapoi!
Avea o precizie foarte buna, cred ca prinsesm un lot, ceva, cu teava de diametru mic, grupaj excelent (20m majoritatea bilele intrau intr-un A5) drept ptr care, cand am vandut-o i-am scos teava de 229mm si am pastrat-o ptr alte replici. Hopup-ul de plastic, bine etansat si cu reglaj foarte bun, nu isi pierdea pozitia de la vibratii. Daca stau sa ma gandesc bine, 2 ani nu am umblat la el, era asa cum a venit din fabrica! Viteza era 115-120m/s
Dupa ceva timp i-am rupt patul telescopic, una din tije. Sunt facute din zamac cred si imediat a pocnit cu o rupere branzita, pe care nu o puteam lipi nicicum satisfacator si estetic! Tot asa a pocnit si cocking handle, la o indesare in geanta! 
Arma se ingreuneaza sesizabil dupa ce montezi pe ea mount-ul cu sistemul optic electronic si un RAS in loc de hand guardul de plastic.
In butt plate este o bucata mare si grea de fier pe care am scos-o sa mai reduc din greutate. In primul MP5 era turnata dupa forma patului, in cea de a 2-a o teava de fier paralelipipedica!
Image
Incarcatoarele de metal cyma foarte bune, fara misfeed! Am folosit si incarcatoare CA, Star, Mag, fara probleme.
De multe ori m-am trezit pe burta sa execut foc dar incarcatoarele lungi imi ridicau pozitia, astfel am trecut la incarcatoarele scurte, tot Cyma, dau aspect compact armei, sunt superbe, le pot pune in mag pouch-uri de pistol!
Recomand tuturor!

2. Classic Army Pro line, full metal MP5SD6/MP5SD3
Image
Pat telescopic, parghie de armare si trapa de expulzare a "cartuselor" functionabile (acces la mecanismul Hop-Up metalic), generatie noua cu Metal Body usor detasabil, Gear Box de 6mm metalic, Real Gun Logo (B&T) cu numar serial!
Am decis sa imi iau un SD pentru a profita de precizia unei tevi mai lungi si designul interesant. Am prins ocazii si am luat-o Sh de la colegii de pe ASR. Am avut ambele modele SD3 si SD6. Diferenta intre cele 2 modele este ca SD3 are selector doar pe partea stanga (pentru dreptaci) si pistol gripul este ergonomic.
De la bun inceput arma mi-a placut, fiind full metal dar mai usoara ca un Cyma, cu parti de plastic la fel cu cea de sus. Amortizorul de aluminiu, lung, permitea instalarea unei tevi interne mai lungi!
Amortizorul avea o mica abatere in longitudinala armei cu handguardul, la infiletare.
Cei 2 pini care asigura handguardul se pot pierde usor in timpul jocului.
Stock-ul telescopic este mai scurt fata de cel de la Cyma, nu are pozitie intermediara si nu are cheek-rest. Eu prefer acest model de pe CA, facand arma mai scurta.
Arma este cu GB ver.2 clasic deci se gasesc toate piesele pentru ea, fara probleme.
Interne CA, piston de plastic galben fara rulment, daca imi amintesc bine, motor high torque, bushing-uri de 6mm metal, GB ranforsat original CA, roti high torque. Arma tragea cu 110-115 m/s. La incarcatoare nu am avut probleme de misfeed!
Procesul de aplicare a culorii pe receiver este de slaba calitate (vopsire), in timp a sarit vopseaua de pe el, ceea ce la alte arme nu am prea intalnit.
Image

Arma a venit cu o curea 3 puncte originala CA cu prindere rapida, foarte ingenioasa, speciala pentru MP5.
Cu toate pro si contra cred ca e cea mai buna alegere dintre toate si o recomand tuturor.

3. JG MP5
Nu scriu prea multe despre ea ca nu merita! Nici nu am facut poze sa pot dovedi, dar asta e!
O luasem bucati intr-o sacosa, de la nusce schimburi ca ouale Kinder surprise am inceput sa asamblez. Asa am cunoscut-o mai bine, punand-o cap la cap. Este din metal complet, doar patul e de plastic, asta fiind modelul cu RIS. Pana si pistol grip-ul era din metal, per total foarte greu! Vopseaua de pe pistol grip se duce in timp si se vede urat tare! Un metal de proasta calitate, sfaramicios. Am fortat putin RIS-ul la montaj si am ramas cu 3 bucati in mana!
Hop-upul este exterior actionand o mica lamela de plastic, dar care nu imi inspira deloc calitate si fiabilitate, sistemul de hopup este foare slab calitativ.
Nu are deloc dust cover mobil, piesa de upper receiver este turnata deantregul. Pentru a demonta arma, upper receive-rul se desface in 2 parti, anevoios si cu atentie. GB nu mai tin minte ce si cum era! Parerea mea este ca e cel mai prost MP5 AEG de pe piata!
Am colegi care joaca cu ea de ani de zile, pare sa fie ok, nu stiu ce probleme au intampinat dar, nu o recomand nimanui!

4.ICS MP5 MX5
Vezi topicul: viewtopic.php?f=29&t=14904

5. Galaxy MP5K
Image
Am ajuns la etapa/intelepciunea de a dorii o arma cat mai usoara si practica asa ca, am decis sa iau si acest model. Tot SH am luat-o, ca stiu sa le fac si sa le modific! Este o arma minunata, foarte practica si manevrabila. Cu incarcatoarele scurte, este o acadea! Am luat-o pentru a o folosi ca sidearm cand joc sniper.
Este full plastic, exceptand catarile, prinderea patului in corp, flash hidder-ul mic sunt de metal, la fel si cocking handle pini si triggerul. GB e ver.3.
Cilindrul este portat la jumatate pentru un volum mic de aer ptr teava scurta. Teava e foarte scurta, 110mm parca, dar nu e problema la cqb, sunt mai mult decat satisfacut de range!
Sistemul de hop-up este din plastic, imi pare slab calitativ dar vad ca isi face treaba.
Corpul fiind din plastic, i s-au rup rapid urechile de la prinderea patului cu corpul armei, asadar i-am facut intaritura din rasina si fibra de sticla si pe interior am pus o saiba de metal.
Image
Image
Shimmingul trebuie refacut si gresat (ca lipsea cu desavarsire);
Trebuie modificata balamaua pentru a putea scoate patul si a muta sling swivel-ul si a o face MP5K la nevoie daca vreau sa scot patul, sa fie bivalenta!
Image
Nu intra bateriile de 9,6v asa ca trebuie scurtat piesa interioara de la charging handle(taiat usor din lungimea plasticului), caci cu o bateriede 8,4v e moarta si nu are viata/ROF deloc.
Image
Tragea, cand am luat-o, cu 90m/s si doar din guma noua, teflon mod si garnitura cap piston am scos inca 8m/s.
Arma e foarte mica, aprox 33cm lungime, excelenta de CQB, super usoara: 1500 grame.
Image
Image
O super arma mica si placuta, usoar, nu regret ca o am langa mine, chiar daca e de plastic. M-am gandit la un cyma mp5k din metal, dar e mai grea cu 1 kg, asa ca nu ma incanta! O recomand si pe asta la maxim.

6. G&G MP5 plastic blow back.
Au mai scris ceva colegi despre ea pe aici dar cam superficial si nu indeajuns de convingator! A trebuit sa pun mana pe ea sa ma conving!
Asta este arma actuala, am tras cu ea la colegi si mi-a placut calitatea plasticului si precizia. Este o arma de polimeri cred, adica usoara.
Dupa ceva ani, ca multi altii veterani am inceput sa imi usurez doatarea, sa fiu cat mai light pentru mobilitate si confortabilitate, atunci cand jucam periodic cu echipele noastre. Nu ca as fi eu comod si stramb din nas la 4-5 kg/arma, dar e vorba de placere in final.
Dupa ce am jucat 4 ore cu un M14 EBR de 6 kg, cu slig cu burete si alternand mainile, cateva zile m-a durut coloana dorsal. Am sa mai joc cu ea, dar e firesc sa cauti ceva mai usor, sa te protejezi! Sa revin!
Asadar, avand celelate MP5-uri de mai innainte, am decis sa o iau pe asta.

Later update 10.07.2013
Image
Image
Image
Am gasit-o intr-o cutie verde OD intr-un support de plastic transparent care era crapat de la transport neadecvat. Din fericire arma nu patise nimic deci, isi facuse treaba package-ul. In cutie sunt: o punga de bile G&G 1000bb de 0,2g, un bb loader tube type, un midcap (nu stiu de cate bile) si o vergea de curatat.
Arma este full plastic cu urmatoarele parti din metal: sight-urile, pini, flashider.
Am pus man ape multe arme de plastic si pot afirma ca asta imi insipira o calitate elevat a plasticului. Partile ei nu scartie si nu prea am depistat joc intre piese.
Butt plate-ul iese foarte greu, a trebuit sa-i dau vro-o 2 lovituri bune sa cada. Am vrut sa instalez bateria dar am gasit o mufa tamya mare . Am demontat patul si am descoperit ca cablul cu rezistenta era conectat prin o mufa tamy mica asa ca am scos rezistenta si am cuplat pe direct . Deci e ok si asa atata timp cat aveti o baterie de max 9,6v
Selectorul de foc este teapan, se opreste précis pe fiecare selectie cu un click sanatos.
Sistemul de blow back este placut dar nu la fel de placut ca cel de la CYMA. Dust cover-ul e de metal si loveste in misare corpul de plastic al armei. La MP5 CYMA sunt 2 parti de metal care se lovesc si este un sunet mai placut si un recul mai simtitor.
Am scos front guard-ul si am instalat un RAS cyma. Tristete totala: intre partea din spate a RAS-uli si upper receiver sunt cam 5-6 mm asa ca nu am putut sa il prind si sa il asigur.
Mai am un RAS Classic army, la fel si ala, nu le pot folosi.. Nu imi plac deloc hanguard-urile stoc ale MP5-urilor asa ca voi vinde aceasta replica pentru ca nu e compatibila cu accesoriile care le am.
Am montat un pat rabatabil UMP tot CYMA, a intrat foarte foarte greu, dar in final a intrat si este mai teapan asa.
Am tras cateva incarcatoare pe geam, am reglat hopup-ul sa traga multumitor, dar nu pot afirma nimic despre precizie si grupaj, nu am mai avut chef sa fac probe. Am bagat-o la cutie si …la vanzare!

7.SRC MP5SD6
Trebuie sa fac un review la jucaria asta! Este SUPERCALFRAGILISTICEXPICALISOUSAN! Plm….
Pot sa zic, in sfarsit ca am gasit ceva bun! Dupa ce mi-au trecut prin mana multe mp5-uri, o sa ma opresc la asta: SRC MP5
Citisem eu cand aparuse desprea ea ca e otel, etc dar nu prea eram asa innebunit. Ma satisfacea maxim cyma cu blowbacul ei si un RIS. Acum….evoluam!
Arma asta e toata OTEL(fier, in fine!) Sudura adevarata peste tot, superb!
Imagesrc_mp5_update_1106 by scufy_99, on Flickr
Image_IGP0854 by scufy_99, on Flickr
Image_IGP0850 by scufy_99, on Flickr

Incep cu externele, de la varful tevii:
Amortizorul de aluminium cu burete in el, filet de 14+ se prinde intr-o teava externa .Amortizorul are un o-ring mare sa se pupe bine cu corpul handguard-ului. Pinul de sling la catarea fata este sudat, nu cu surub ca la toate celelalte marci.
ImageSD-11_JPG by scufy_99, on Flickr
Image_IGP0857 by scufy_99, on Flickr
Handguard-ul este si el tot otel, sudat in corpul armei, biniditat! Intra lejer orice baterie, nu cum ma chinuiam la CA MP5 in RISul ei, unde intra doar lipo, cele mai subtiri. Ca sa bagi bateria, trebuie desurubat amortizorul, sincer prefer modul asta, sa nu mai scoti un RIS intreg sau tot handguard-ul!
ImageSD-08_JPG by scufy_99, on Flickr
Cauciucul protector este de buna calitate, gros si sanatos, flexibil indeajuns! Cei 2 pini care prind handguardul sunt doar desenati, si nu mai stai cu grija ca-I pierzi in lupta, cum au toate celelalte marci!
Cocking handle-ul este si el din otel, nu risti sa il rupi. Deja rupsesem unul, la un cyma, intr-o geanta si imi statea pe nervi. Asta e otel si este prins cu un pin de otel si el, nu cu surub sau imbus cum au altele. Tot charging-handle asta are un joc cam mare in locul lui, si sincer zdrangane daca zdruncini arma putin. A trbuit sa-I pun un burete de 2mm autoadeziv pe interior sa scap de neplacerea asta!
Mag release-ul e la fel ca la cele reale, fier si chiar mi-a cazut imediat cand am demontat lower-ul. Citisem ceva pe forumurile de afara cum ca, fiind otel stantat, nu prea merg mag-urile aftermarket sau ale altor marci. FALS, am maguri CYMA si CA si merg foare bine, intra frumos si se prind bine si nu am misfeed!
Catarea spate si ea din fier, ce chiar coboara-urca pentru a o regla cum trebuie! Este si numerotata fiecare gaura prin care iei linia de ochire!
ImageSD-12_JPG by scufy_99, on Flickr

Selectorul de foc este precis si face un click la fiecare schimbare.
Image_IGP0859 by scufy_99, on Flickr
Este cu bila de otel si m-am mirat sa gasesc 2 arcuri care o imping. Am scos unu si merge mai bine si mai placut. L-am scos pe tot si am fost placut surprins sa descopar ca surubul ce prinde cele 2 selectoare se infileteaza in tija care leaga cele 2 selectoare. Nu ca la alte marci, ce doar faceau presiune cand il strangeai si in timp rezulta un joc si manca din materialul slab al tijei. Super, facut!
Patul….in sfarsit am gasit si eu un pat cu sling swivel ambidextru! Sling sudat in otel pe ambele parti, vezi poza! Sunt satul de improvizatii si de suruburi si alte cele ce am folosit sa imi pun pe dreapta armei ceva sa o agat!
Image_IGP0851 by scufy_99, on Flickr
Image04JPG by scufy_99, on Flickr
Patul pe sina este si el sanatos, in sectiune transversala patrata, nu dreptunghiulara ca la Cyma, CA, etc. (vezi poza).
Image_IGP0852 by scufy_99, on Flickr
Astfel, este mai solid si se rupe mai greu. Am rupt deja 2 paturi! Cel de la SRC este facut dupa cel real, ei chiar afirma ca merg cele RS.
Deci, patul nu se potriveste cu cele de la CYMA, CA, JG, etc, ptr ca e facut milspec! Am un pat UMP cyma si tre sa pilesc mult la interior sa il pot folosi la SRC.
LA INTERIOR:
Scoti cei 2 pini si ai desfacut arma in 2, rapid, ca la cea reala. Singura piedica esta ca are firele pe fata si eu le-am taiat de langa mufa sa pot separea receiverele. Oricum trebuia taiat ca am pus mufe deans!
Image_IGP0860 by scufy_99, on Flickr
Image_IGP0861 by scufy_99, on Flickr
Image_IGP0862 by scufy_99, on Flickr
GB, ver2 toate suruburile cu thread locker rosu high, tzeapan! Bucsi de 8 din metal, spring guide fara rulment, roti standard, pistonul pare de buna calitate, etansare foarte buna, cap cilindru cu 2 oringuri, cilindru plin, nozzle cu oring. Jucaria trage cu 95m/s, arcul este prins in capul pistonului si nu am insistat sa il scot!
Motorul hight torque, super magneti, vezi poza cum tine patentul, foarte usor, chiar! Super motorul!
Image_IGP0858 by scufy_99, on Flickr
Teava, zic ei ca e de precizie 6.04, din ce am cautat pe net! Camera hopup calumea, 1 piece, cu nub-ul convex, de metal, integrat in bratul camerei. Foarte calumea!
Imi place maxim aceasta replica, dupa ce am trecut prin multe MP5-uri, asa ca… recomand!

Fost posesor de: MP7A1; MP5SD6; MP5k; G36K; LMG36; SL8; HK416; M4A1; SR-16 E3; P90; M14 EBR, JAE-100 & Socom; MSR MS700; M11A1; KAC PDW; SteyrAUG A3; Magpul PTS PDR; FN2000; SIG 552; Inokatsu M4A1; PTS ERG RM4; XCR Robinson; AK Krebs KC-89; AIMS; AK74SU; CTW MX2; MK12 Spr Mod1; M249 PARA; KAC Stoner 99 LMG; MB12A; M24; BAR10;
Pistoale: ATP, USP.45, Mk23; Glock 18C/19; HK.45; Walther PPK; Inokatsu 1911; Magnum.357

Last edited by andrey on Mon Apr 18, 2016 8:35 pm, edited 7 times in total.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 17, 2013 3:20 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times
Bun asa, andrey! MP5k CYMA v3 rules! parerea mea... chiar daca e mai grea cu x gms, e o replica robusta, fiabila si isi pastreaza nota de realism pe care o cauta oricine in milsim. Sustin midurile scurte pt toate variantele compacte, accentueaza nota de low profile/"concealed", sunt foarte sexy! insa... la un MP5 navy, MP5 SD, etc., parerea mea e ca se pierde din personalitatea modelului, adevarata blasfemie... ca vinul indoit cu apa ;)

Salve!

Profile  

PostPosted: Mon Jun 17, 2013 3:43 pm 
CORE Team

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Nais...iti dau eu informatii despre mp5 RAS de la JG:

- este hot(aproape 130 din fabrica)
- este foarte grea
- GBul foarte foarte rezistent
- motorul albastru de la JG, faimos pentru cat torque poate produce
- patul are loc cacalau pentru baterie
- NU vrei sa o desfaci. E un puzzle infernal!
- Hop-ul nu e chiar asa rau
- intregul ansamblu selector de tir e varza. Se slabeste cu timpul, iese foarte usor de pe safe, de multe ori nu va trage sau va sari de pe single fire direct pe full auto. Lamelele se stramba si devin inutilizabile, daca nu stii sa remediezi problema - you're gonna have a bad day
- obicei prost al motorului sa cada de pe gearbox si periodic trebuie adjustata inaltimea motorului.
- zamak-ul e mizerabil, la 2 dintre ele mi s-a dezintegrat RIS-ul in mana(una din ele e currently facuta praf si NU am rabdarea de a o pune la loc)
All in all e o replica foarte buna stock si buna pentru incepatori, daca o leaca mai hot decat e permis in regulamentele noastre deci trebuie bibilit putin la arc :).

Sleep 6 feet below

Hearts of the brave
Cannot bring me back to life
Fallen in war
Still brothers in arms
http://www.youtube.com/watch?v=xqTatSvkYzA

Profile  

PostPosted: Sat Aug 17, 2013 10:50 pm 

Been thanked: 1 time
Subscriu la ce a scris Drakko, am avut 2 JG MP5 RAS NAVY si trageau cu 125 cu bile de .25, a...si erau foarte grele, adica lower-ul care traditional este polimer la orice MP5 era din metal turnat, zamac, antimoniu, care avea prostul obicei de a se crapa la orice cazatura.

Profile  

PostPosted: Fri Jul 11, 2014 7:57 pm 

Adaugata o noua jucarie, SRC MP5SD6!

Fost posesor de: MP7A1; MP5SD6; MP5k; G36K; LMG36; SL8; HK416; M4A1; SR-16 E3; P90; M14 EBR, JAE-100 & Socom; MSR MS700; M11A1; KAC PDW; SteyrAUG A3; Magpul PTS PDR; FN2000; SIG 552; Inokatsu M4A1; PTS ERG RM4; XCR Robinson; AK Krebs KC-89; AIMS; AK74SU; CTW MX2; MK12 Spr Mod1; M249 PARA; KAC Stoner 99 LMG; MB12A; M24; BAR10;
Pistoale: ATP, USP.45, Mk23; Glock 18C/19; HK.45; Walther PPK; Inokatsu 1911; Magnum.357

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 10:39 am 

Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
Man SRC-ul ala e crima! Cate kilograme are ? Pacat ca nu are funtie de burst :(

P.S. din toate modelele de MP5 de pe piata seria BT de la CA o prefer oricand peste oricare (AEG-uri) nu bagam Systema. Sunt si usoare si fiabile si foarte precise, iar interventia in ele chiar si pe teren, in timpul unui event cu cateva scule si piese la tine se poate realiza foarte usor.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 11:20 am 

Cica are 2650g. Este numa buna!
Asa am zis si eu de CA B&T ca doar ce l-am vandut, dar acum afirm mai mult despre SRC ca e mai rapida ca un CA.
Nu am avut ce face la SRC si i-am pus un ASCU cu burst si teava TK. Acum, nu ma mai satur sa trag cu ea!
TW5, PTW......nu ma mai interseaza!

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 2:18 pm 

Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
:D e topic dedicat platformei electrice MP5, am facut mentiunea cu Systema sa nu se inteleaga ca as prefera seria B&T peste TW5.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 8:19 pm 

Been thanked: 0 time
Unde ai mai gasit SRC ca au disparut de aproape 2 ani? Eu am gasit doar in Canada la un pret foarte mare.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 9:27 pm 

Uite aici de toate, cum va place:
http://airsoftshop.cz/index.php/manufac ... /4a/page/3
Era sa comand de la ei, dar am zis sa mai caut si l-am gasit in tara, pe site-ul asta
http://www.airsoft-maniac.ro/produse/mp ... al-gen-ii/
Eu l-am comandat pe ultimul, ca acum nu mai are pe stoc.
Ramane sa luati de la cehi!

Profile  

PostPosted: Thu Jul 17, 2014 11:40 pm 

Been thanked: 0 time
bosss ca tot ai o gramada de mp5-uri...na-i si tu un pat de un mp5k functional de care te poti lipsi pls!!! srry de off topic.......acuma on topic...am un mp5k de cyma si midri SRC ee belea un missfeed n0-am avut si hopul sta bine!

Profile  

PostPosted: Thu Jul 17, 2014 11:44 pm 

E singurul pat care nu imi place asa ca...nu am!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]