ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Mon Nov 20, 2017 10:49 am
airsoft6.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Probleme motor hi torque
PostPosted: Wed Aug 31, 2016 10:23 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
După vreo 3000 bile trase cu motorul hi torque de la UP Parts și cu arcui de 130, 140 am constatat ca uneori își pierde puterea și nu mai poate trage arcu pana în capăt, fie el și de 130. Am crezut prima data ca e de la baterie dar se pare ca face la fel și cu batere de 11.1 20c.

L-Am lăsat sa meargă cam 2 min în apa distilata însă nu a ieșit mare lucru din el, apa pare 90% curata.
Am verificat si periile și stau impinse pana pe rotor, au partea de contact șlefuita după forma calibrul rotorului deci nu știu ce ar putea fi.
Înauntrul mânerului am găsit Multă pilitura roșiatică, care credca vine de pe perii sau rotor...
Faza asta nu o face tot timpul, decat când are chef. Tot atunci se încălzește și mosfetul foarte tare, când nu poate trage arcul. Când a început problema, a început treptat; începea sa nu mai aibe consistenta la a trage arcul ca și când ar fi slaba bateria însă acum când îl apuca, se blochează pe la mijlocul drumului; trebuie doua, treI trageri ca sa scoată bila.

Se poate rezolva problema fără a schimba motorul?

Am pus acum periile de pe motorul stock și deseară o scot la joc sa văd dacă mai face figuri...

Aștept păreri și soluții!

Mulțumesc!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]