ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Wed Dec 19, 2018 7:53 pm
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Forum rules

Exista un nou regulament pentru sectiunea de vanzari/cumparari.

viewtopic.php?f=23&t=2373

OBEY! or else.

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Apr 10, 2017 3:14 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Salutare,

Avand in vedere ca ma voi muta in Canada, am descoperit ca exista niste regulamente mai stricte acolo privind Airsoftul si replicile de airsoft in general (sunt cumva clasificate ca si arme de foc). Firma de relocare mi-a recomandat sa nu adaug astfel de componente in bagaje pentru a nu ridica suspiciuni si sa evit potentiale probleme.

Asadar, echipamentul meu ramane in urma, insa ar fi pacat sa faca praf mai mult decat a facut pana acum. Asa ca m-am gandit ca as putea sa revin pe forumul prin care am luat contact cu airsoftul (si prin care mi-am luat si replica – Multumesc Menakuers pentru comanda si multumesc Mugur pentru review, sfaturi si recomandari!) si sa vad daca mai recuperez ceva.

Long story short, vand urmatoarele (tot coletul, nu separat – efectiv nu am timp de alergat):

1. Replica VFC M4ES - Quake.
Achizitionata in Martie 2012. Sunt primul utilizator. Am folosit-o la maxim 10 jocuri cu ea in primul an, apoi am avut-o doar de panoplie ca n-am mai avut timp de airsoft. Nu am umblat deloc la ea si a functionat impecabil. Arata ca noua. Altfel, ce sa zic despre ea... sunt multe date tehnice pe net, usnt convis ca o sa va documentati si voi. E cu tot felul de cuvinte „tehnice” cum ar fi: AEG full-metal CQB, RIS, Flip-up sights, adjustable hop-up, 2.6kg, adjustable crane stock, 8.5 inch outer barrel, 100m/s, 657/704mm lenght, Lock/Semi/Full automatic, rail covers, flash-hider, aso.
Also, VFC (Vega Force Company, din Taiwan) - eu nu stiam cine sunt cand cautam replica. Fac replici de calitate destul de buna, asa ca-i recomand.

2. Baterie FIREFOX superpower 20C 1200 mAh Li-Po 7.4V.
E bateria originala. Din cate vad, inca functioneaza ok, insa fiind din 2012, presupun ca se uzeaza in timp.

3. Incarcatorul M4 original, cu rotita – tine vreo 300bb.

4. 4x incarcatoare M4 Magpul PMAG 20 Black.
Le-am luat de pe forum 2nd hand. 2 nu functioneaza, 2 par ok. Nu le-am folosit la jocuri, dar am tras de cateva ori in curte cu ele.

5. 4x MARPAT rail covers.
La fel, luate de pe forum, dar par noi, desi una se pare ca nu are placuta metalica pt fixarea pe rail. Nu le-am montat pe replica deoarece par cam nelalocul lor.

6. BB Loader.
Este luat odata cu replica. Nu prea l-am folosit, deoarece am folosit incarcatorul original care se incarca mult mai repede fara bb-loader.

7. Tactical Sling 3 points Ultimate Olive.
Am cumparat-o noua in Dec. 2017 de la AirsoftCluj. Am folosit-o o singura data.

8. Arc M120. Sincer nu mai stiu de unde il am. Cred ca era extra in cutia cu replica. Nu e folosit.

9. Charger baterie. E cel initial, din 2012, luat odata cu replica si bateria.

10. Toc tactic picior Olive ACM.
Ca mai sus, cumparat nou in Dec. 2017 de la AirsoftCluj. Nefolosit.

11. Masca metalica BLACK (full face).
Ca si replica, am folosit-o la vreo 10 jocuri maxim. Nu prea are semne de uzare.

12. Ochelari Airsoft SWAT cu lentila galbena.
Folositi la vreo 10 jocuri. Ca si massca, nu prezinta semne de uzura.

13. Ochelari protectie. Luati din Leroy Merlin, de la raionul ochelari de protectie pentru schije metalice. Nu m-as baza pe ei, dar i-am folosit cand am mai fost la meciuri si ma deplasam prin terenul pe care se juca airsoft, dar fara sa joc efectiv.

14. Genunchere si cotiere - Multicam set.
Nu le-am folosit nicioadata, ca n-am avut cu ce sa le asortez.

15. Crema camuflaj 3 culori Mil-Tec.
Luata in Dec. 2017. Am folosit-o o singura data de Revelion (am avut bal-mascat).

16. Cutia originala VFC M4ES – Quake. Am descoperit intamplator ca inca o mai am. Asa ca apare si ea in cadru.

17. BB’s. Because why not.

18. Revista celor de la VFC, venita odata cu replica. Am pus si punctul asta, deoarece ma apucase euforia sa notez tot ce e expus si as fi vrut sa ajung la 21 ca imi place mai mult, dar asta e, sunt mai putine.

Pretul pentru toate cele de mai sus este 1.200 lei. Nu se vind separat.

Foto (sper sa mearga): https://goo.gl/photos/xtkti2MgfutGANR9A

Locatia: Bucuresti.
Nu pot trimite colet/curier – doar in persoana – vii, vezi, platesti si pleci cu produsele.

Date de contact: Dan, 0722.211.240
Lucian, 0742.398.222, lucian_ban@yahoo.com (prefer la nr. de mai sus sau pe mail, deoarece costa destul de mult minutul pe nr meu.)

PS: Astept si comentarii, poate exagerez eu pe undeva (am vrut sa cer mai mult initial), insa pachetul mi se pare destul de ok „estimat” asa.

Multumesc!

Lucian

Last edited by lucian_ban on Mon May 29, 2017 8:53 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 20, 2017 8:56 pm 

Mai adaug la cele de mai sus un mic Red Laser pointer de pus pe rail.
Tot 2nd hand. L-am regasit printre jucariile copilului in timp ce impachetam stuff.

Daca mai e lume activa pe aici, as aprecia macar niste mesaje private cu privire la pachet, e ok, e exagerat, samd.

Thx.

Profile  

PostPosted: Mon May 29, 2017 8:56 pm 

Up.
Am scazut pretul si am mai adaugat un contact.
Multumesc!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]